podwyższone ASO – paciorkowiec?

Witam

Dziś odebrałam wyniki które zlecila nam laryngolog. Morfologia, mocz, kał i panel alergiczny w normie. Ale to ASO… Norma do 200, Piotruś 3-latek ma 417. oczywiście zagłębiłam się w czeluście internetu i wiele wskazuje na to że Piotrek ma/miał paciorkowca. TO by się zgadzało bo w wakacje miał anginę 3 razy w ciagu 1,5 miesiąca.
Nie wiem teraz wymaz z gardła żeby sprawdzic czy paciorkowiec jest czy go nie ma? Wycinanie migdałków jest konieczne w takim przypadku? Tak mi się wydaje na logikę że coś się z tym powinno zrobić żeby wynik wrócil do normy ale może się mylę.
Pytam Was wcześniej bo zanim dostaniemy się na wizytę do naszej lekarki to minie trochę czasu. Chyba nie ma co kombinować wizyty na cito skoro nic się nie dzieje? Od ostatniej anginy pod koniec sierpnia we wrzesniu zaliczył 2 dni z goraczką a dodam że dopiero zaczął przedszkolną przygodę.

5 odpowiedzi na pytanie: podwyższone ASO – paciorkowiec?

 1. Po anginach i szkarlatynach podwyższone ASO może utrzymywać się nawet do roku czasu. Rób co jakiś czas badania i sprawdzaj czy spada.

  • U nas było tak, ze syn wyhodował paciorkowca na zaropiałych migdałach- wycielismy, na wymazie mnie i obojgu dzieciom wyszlo wysokie Aso, z tym, że o dziwo Olga, która ma całkiem zdrowe migdały i nie przeszła ani jednej anginy czy szkarlatyny miała aż 760. Przeleczylismy sie Ospenem. Sprawdzałam co pół roku(bo pediatra odroczyła nam szczepienie), bo prawdą jest że ono spada powoli. Po 2 latach sukcesywnie spadało i obecnie jest 240. Polecam wymaz bo tam pięknie wychodzi rodzaj bakterii + u nas określono od razu na jakie grupy antybiotyków jest czuły(co pozwala uniknąć zażywania zbędnych antybiotyków).
   Może się też okazać, że niczego nie musicie brać jeżeli jest wynikiem już przebytej infekcji paciorkowcowej.

   • wrzuć w wyszukiwarkę forum ASO i paciorkowiec, znajdziesz moje posty.
    nie mam weny pisać od nowa:)

    • Zamieszczone przez bruni
     wrzuć w wyszukiwarkę forum ASO i paciorkowiec, znajdziesz moje posty.
     nie mam weny pisać od nowa:)

     Ostatnio wyszukiwarka szwankuje wysil się bruni dla koleżanki 🙂

     • Zamieszczone przez beamama
      Ostatnio wyszukiwarka szwankuje wysil się bruni dla koleżanki 🙂

      Bea 😉

      Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi. Uspokoilam się.

      Znasz odpowiedź na pytanie: podwyższone ASO – paciorkowiec?

      Dodaj komentarz

      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
      Logo