Polisa posagowa

Zastanawiamy się z mężem nad polisą posagową dla Marti. Najbardziej na razie odpowiada nam propozycja Nationale Nederlanden – Młody lew. Czekamy jeszcze bo myślimy, że w związku z naszym przystąpieniem do Unii pojawi się więcej towarzystw proponujących takie polisy. Co o tym sądzicie, a może Wasze dzieci już mają takie ubezpieczenia.


Ewa i Martynka 24.09.2003

19 odpowiedzi na pytanie: Polisa posagowa

 1. Re: Polisa posagowa

  tez jestem zainteresowana tym tematem
  jeszcze nie robilam rozeznania, wiec jesli mozesz napisac jakie sa warunki w NN tzn. wplaty miesieczne i ogolne zasady bede wdzieczna

  pozdrawiam

  Ania z Weroniką ur.15.10.2003

  • Re: Polisa posagowa

   Basia ma polisę w Commercial Union; wpłacamy miesięcznie 100zł, Basia dostanie kasę po ukończeniu 21 roku życia (można było 18, ale woleliśmy to przesunąć) w całosci, albo co miesiąc stałą kwotę. generalnie zyski może nie będą powalające, ale sami nie zmobilizowalibyśmy się,żeby co miesiąc wplacać coś na fundusz inwestycyjny czy lokatę, a tak to bat nad nami wisi.
   Myślę, że warto zaznaczyć różnicę między polisą posagową a ubezpieczeniem życia dziecka, polisa posagowa ubezpiecza życie dziecka minimalnie, ponieważ jej celem jest gormadzenie pieniędzy na przyszłość. Moim zdaniem jeśli chodzi o ubezpieczanie życia, lepiej ubezpieczyć któregoś albo oboje rodziców; w końcu to od naszego życia, zdrowia i zdolności do pracy zależy, czy będziemy w stanie zapewnić naszym dzieciom środki do życia.
   Chyba każde towarzystwo ma taką polisę i ciężko wybrać; każda z nich ma coś, czego nie mają inne.
   Pozdrawiam

   Monika i Basia (22.09)

   • Re: Polisa posagowa

    Polecam SKANDIĘ – założyliśmy tam konto dla siebie. Bardzo opłaca się odlkładanie u nich pieniędzy dla dziecka. Chętnie porozmawiam prywatnie, mail: [email][email protected][/email]

    Alicja,Maja (09.09.03)

    • Re: Polisa posagowa

     Natusia ma taką polisę w Warcie. Na 2 lata wstecz była konkurencyjna. Teraz nie mam pojęcia (wolę nawet nie porównywać ofert, bo a nuż okaże się że są dużo korzystniejsze, a mnie nie bardzo opłaca się tamtej umowy zrywać)

     Kaśka z Natusią (2 lata + 2 miesiące 🙂

     • Re: Polisa posagowa

      Ostatnio przypieprzyła się do mnie moja ciotka – jest agentką ubezpieczeniową. Nie utrzymujemy bliskich kontaktów, spotkałam ją u rodziców – przyszła z polisą mieszkaniową… Zaczęła do mnie podjeżdżać, że dobrzy rodzice to powinni dziecku taką polisę założyć, no bo skoro na samochód ich stać… W łaśnie wtedy kupiliśmy i nie ubezpieczyliśmy u niej bo warunki nie były zbyt korzystne… Nie chciałam z nią dyskutować na ten temat, ale kilka razy zagadywała choć nie wykazywałam zainteresowania.
      Jestem przeciwko taki polisom…
      W końcu zaczęłam dyskutować… Ona mi o daniu szansy dziecku na studia w Europie… Hmmm, ja o niekorzystnym finansowo wcześniejszym rozwiązaniu umowy… Ona mi na to, że to nie poważne wcześniej rozwiązywać, że to normalne, że wtedy się nie zarabia tylko się traci… A moje zdanie jest takie… Skoro to są moje pieniądze… Dla mojego dziecka… To co będzie, jeśli z powodu wypadku losowego – np. choroba dziecka, będę potrzebowała tych pieniędzy wcześniej na jego leczenie? Mimo, że odkładałam pieniądze dla dziecka mogę nie móc z nich skorzystać!!! Stanowczo wolę oszczędzanie we własnym zakresie, a nie w różnego rodzaju towarzystwach, gdzie przewidywane zyski są duże, a gwarantowane żadne albo bardzo niskie…
      Acha, po tym argumencie nie potrafiła mi odpowiedziać i skończyłyśmy rozmowę…

      • Re: Polisa posagowa

       Kamelia, tak jak pisałam-mam świdomość,że zyski z polisy nie będą powalające,ale przynajamniej mam comiesięczny “bat”,żeby płacić, bo wiem,że sama bym się nie zmoblizowała, zawsze jest coś pilnego do kupienia…A co do sytuacji, o której pisałaś-do tego pomocna byłaby polisa ubezpieczająca życie dziecka, wtedy w przypadku choroby dostajesz kasę.

       Monika i Basia (22.09)

       • Re: Polisa posagowa

        Wiesz….czekać z tą decyzją to chyba nie ma sensu. W chwili obecnej na polskim rynku jest sporo firm ubezpieczniowych, które mają zagranicznych akcjonariuszy i jest małe prawdopodobieństwo aby w najbliższym czasie napłynęła do nas lawina konkurencyjnych ofert (mam tu na myśli nowe firmy ubezpieczeniowe). Wydaje mi się, że nie należy spodziewac się gwatownego napływu nowych podmiotów na nasz rynek w związku z wejściem do unii…może za 2,3 lata??? Nie wiem jednak czy chcesz aż tyle czekać!

        • Re: Polisa posagowa

         Nie do końca masz rację. Chyba najpierw powinnaś zorientować się w ofertach, bo są takie gdzie możesz wcześniej wypłacić pieniądze np. na leczenie dziecka.
         pozd,

         ania i kubuś

         • Re: Polisa posagowa

          mną kierowały identyczne pobudki 🙂

          Kaśka z Natusią (2 lata + 2 miesiące 🙂

          • Re: Polisa posagowa

           Masz rację, że nie orientuję się w pełnej ofercie, jednak tyle ile wiem mi wystarcza… Fajnie brzmi? Hihi Po prostu dużo złego słyszałam i czytałam na temet tych polis. Mam na myśli osoby, które chciały zlikwidować polisę przed czasem. Dziwnym trafem nie spotkałam ani jednej osoby, która doczekałabym końca polisy i dostała z niej super kasę… Hmmm, jestem tendencyjna? Raczej nie. Po prostu gdyby to było takie fajne wyjście, to więcej byłoby zadowolonych kliantów…

           • Re: Polisa posagowa

            Witam
            Na początek radzę się dokładnie zastanowić czy jesteście pewni że was na taką polisę stać. Z reguły polisy takowe są zbudowane na zasadzie łańcuszka o rosnących ogniwach. Co roku kwota do wpałty jest drastycznie większa. Od rozpoczęcia polisy przez chyba 4 lata uzbieraliśmy na niej ponad 1200zł. Następna wpłata opiewała na 550zł! Musieliśmy z tego zrezygnować, ponieważ najnormalniej nie mieliśmy za co kupić bierząco potrzebnych dziecku ubranek itp. Z tej kwoty odzystaliśmy raptem 450zł, ponieważ przy rezygnacji odzyskuje się tylko ileśtam procent zgromadzonej kwoty. Absurd jakiś. Wyliczyliśmy, że prowadząc lokatę w banku (no i mając silną wolę corocznych wpłat) uzbieramy dla córki więcej niż na tej złodziejskiej polisie.

            • Re: Polisa posagowa

             Inwestycja w ubezpieczenia na życie to inwestycja długoterminowa i nie należy spodziewać się widocznych zysków w krótkim czasie….takie niestety są realia na całym świecie. Myślę, że klienci świadomie podejmujący decyzję o kupnie polisy nie są rozczarowani…..sorry, że tak piszę, ale takie właśnie jest moje zdanie! W polisie nie chodzi o SUPER GIGANTYCZNE ZYSKI ale o zwiększone bezpieczeństwo powierzanych środków.

             • Re: Polisa posagowa

              Poczytaj tutaj


              Ewa i Martynka 24.09.2003

              • Szanowni Państwo Zajmujemy się odzyskiwaniem należności z polis posagowych. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowni prosimy o kontakt. “Sampraus” ul. Wita Stwosza 3 50-148 Wrocław tel. (071) 7915775 fax (071) 7915666

               • Szanowni Państwo Zajmujemy się odzyskiwaniem należności z polis posagowych. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowni prosimy o kontakt. “Sampraus” ul Wita Stwosza 3 50-148 Wrocław tel. (071) 7915775 fax (071) 7915666

                • Zamieszczone przez Katarzynka
                 Natusia ma taką polisę w Warcie. Na 2 lata wstecz była konkurencyjna. Teraz nie mam pojęcia (wolę nawet nie porównywać ofert, bo a nuż okaże się że są dużo korzystniejsze, a mnie nie bardzo opłaca się tamtej umowy zrywać)

                 Kaśka z Natusią (2 lata + 2 miesiące 🙂

                 Witam. Jezeli potrzebujesz porady co do polisy posagowej to moge ci pomóc. Sam miałem z nią problem, ale dzięki biurze prawnemu udalo mi się również odzyskać pieniądze z z mojej polisy. Jeśli chcesz znać adres tego biura napisz mi e-maila a na pewno odpisze moj adres [suniety adres]

                 • właśnie my jesteśmy na etapie załatwiania polisy na życie. w sumie to będą dwie. jedna życiówka, jeżeli któreś z nas umrze, a córa nie ukończy 24 lat otrzyma ładną sumkę, na tej samej polisie dobraliśmy sobie jeszcze opcję z choróbskami, w razie choroby (my lub dziecko) zostanie wypłacony jakiś procent a reszta zostaje na wypadek śmierci.
                  drugie ubezpieczenie jest na M, takie w razie wypadku, choroby. póki co on utrzymuje rodzinę, w razie nawet głupiej grypy lub innej dolegliwości przez którą nie mógłby iść do pracy, mamy te małe zabezpieczenie, albo nie daj Boże lekarz stwierdzi że nie może wykonywać pracy, do 65 roku życia ma zagwarantowane pieniążki.
                  polisę na życie będziemy kontynuować w Polsce, a tą drugą zerwiemy jak będziemy wracać, bo działa tylko na terenie UK

                  • My też wpłacamy co miesiąc pieniążki dla dzieci. Nie można wypłacać wcześniej tych pieniążków, dostaną jak skończą 18 lat. Myślę, że tj dobra możliwość bo jak dzieci już dorastają chciałoby się pomóc w starcie życiowym a nieraz nie ma się już mozliwości, lub zarobki są mniejsze. A tak będzie jak znalazł na jakiegoś “malucha”;) czy poprostu na początek..

                   • polisa dla dziecka

                    witam, ja już od kilku lat oszczędzam pieniążki w dwóch polisach dla dziecka generali dla moich córeczek i jestem zadowolona, mają więcej pieniędzy niż wpłaciliśmy razem z mężem. Zaczynaliśmy od 156 zł miesięcznie, teraz składka na każdej z polis dla dziecka wynosi 207 zł. Ostatnio rozmawiałam ze znajomą która miała taki problem że jej córka po ukończeniu 18 roku życia wbrew woli jej i męża mogła dysponować pieniędzmi z polisy dlatego że źle zostały dobrane jej parametry. Ja miałam szczęście bo trafiliśmy z mężem na dobrego doradcę który nam wytłumaczył o co w tym chodzi. Można o tym problemie trochę przeczytać na stronie:

                    Znasz odpowiedź na pytanie: Polisa posagowa

                    Dodaj komentarz

                    Angina u dwulatka

                    Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                    Czytaj dalej →

                    Mozarella w ciąży

                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                    Czytaj dalej →

                    Ile kosztuje żłobek?

                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                    Czytaj dalej →

                    Dziewczyny po cc – dreny

                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                    Czytaj dalej →

                    Meskie imie miedzynarodowe.

                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                    Czytaj dalej →

                    Wielotorbielowatość nerek

                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                    Czytaj dalej →

                    Ruchome kolano

                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                    Czytaj dalej →
                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                    Logo
                    Enable registration in settings - general