Pozycja wertykalna do porodu??

Witajcie dziewczyny,

Czy któraś z Was rodziła w pozycji wertykalnej? Jak to jest z kolejnymi fazami porodu, w których się np. nie leży, a siedzi i chodzi? Powiedzcie proszę, wszystko co możecie.
Ja słyszałam, że taki poród jest o około 4 godziny krótszy.
Z góry dzięki za odpowiedzi:-)))) Uświadomcie mnie troszkę:-) Bo wszystko przede mną:-))))
Pozdrowionka

JoannaR i (21.09.2003)

3 odpowiedzi na pytanie: Pozycja wertykalna do porodu??

dyzia Dodane ponad rok temu,

Re: Pozycja wertykalna do porodu??

Ja rodziłam w domu, więc mogłam sobie wybrać dowolną pozycję. Ta swoboda wyboru była jednym z argumentów przemawiających za porodem domowym, bo niestety w moim mieście można rodzić albo na leżąco, albo na leżąco 🙂 Urodziłam w kucki. Już sporo przed porodem czułam, że tak mi będzie najłatwiej wypchnąć maluszka. Przez cały czas trwania skurczy, albo chodziłam, albo klęczałam na kanapie i kręciłam biodrami, bo przynosiło mi to jakąś tam ulgę.

Nie wiem na 100%, czy jakieś konkretne pozycje skracają poród. Słyszłam, że dreptanie, chodzenie po schodach pomaga schodzić główce dziecka do wyjścia.

Leżenie, konieczne przy badaniu rozwarcia przez położną, sprawiało mi największy ból. Parcie na klęczkach przez chyba pół godziny nie przyniosło rezultatu. Wiedziałam, że tak nie urodzę, ale się głupia nie odzywałam, bo tak mniej odczuwałam skurcze (a byłam już wykończona). Dopiero kucki pomogły – 2 parcia i po wszystkim.

Dyzia z mini-Dyzią (03.08.2003) mama Piotrusia 14.06.2001

joannar Dodane ponad rok temu,

Re: Pozycja wertykalna do porodu??

Dzięki za opis:-) Ja właśnie się utwierdzam w tym, że to lepsza pozycja do porodu. W moim mieście pod tym względem jest ok:-) Zresztą szpital, w którym planuję rodzić jest zwolennikiem takich porodów:-))))
Zobaczymy, podzielę się za 3 miesiące:-))

JoannaR i (21.09.2003)

lolinka Dodane ponad rok temu,

Re: Pozycja wertykalna do porodu??

Ja sobie obiecywałam taką pozycję:), miałam to obgadane z lekarzem i położną, ale -do tej pory nie mam pojęcia dlaczego- w decydującym momencie nie dało się mnie odkleić od łóżka porodowego. Przez cały czas wcześniej spacerowałam, a w ostatniej chwili na łóżku byłam badana, i już nie chciałam z niego zejść, w związku z tym zamiast na klęczkach lub w kucki rodziłam na siedząco z kolanami na wysokości uszu opartymi na podpórkach dla rąk. Cała bajka trwała ok.5 minut od pierwszego skurczu partego począwszy. Dziwne to życie!
Karolina

Znasz odpowiedź na pytanie: Pozycja wertykalna do porodu??

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
PROSZE O POMOC !!
witam mamusie! prosze bardzo o wasza pomoc. Moj gin stwierdzil, ze prawdopodobnie choruje na zatrucie ciazowe. Podobno ma to zwiazek z opuchlizna i obrzekami ktore mnie nekaja. blagam, napiszcie co to za choroba,
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
czy szczepionki działają
ciekawe cvzy dziecko zaszczepione poraz drugi Hibem ma juz odporność na te wstrętne wirusy.???? Mam nadzieję,że tak bo po weiadomośćiach Bruni to już wątpię we wszystko... MAma Basi 8.03.2003
Czytaj dalej