Problem z pępuszkiem

Mój syn ma niecałe 2miesiące,od niedawna zaczął rozwijać się mu pępek,wygląda to okropnie.Kupiłam specjalne plastry które się mu przykleja,ale są bardzo drogie ok.6zl za jeden który starcza na bardzo krótko,co wy w tym przypadku robiłyście??Czy są jakieś inne metody na zagojenie sie?

3 odpowiedzi na pytanie: Problem z pępuszkiem

 1. Re: Problem z pępuszkiem

  Powinnaś iśc do lekarza, domowe sposoby moga nie pomoc. A plastry do czsu wizyty uzywaj normalne. Tylko nie potrafie wyobrazic sobie tego, mojemu dziecku pepek odpadł i wszystko było normalne.

  • Re: Problem z pępuszkiem

   U nas też po ok. 2 miesiącach z pępka zaczęło się sączyć. Najpierw w środku patyczkiem higienicznym smarowałam azotanem srebra 20%, 2xdziennie (trzeba uważać na skórę naokoło). Średnio to pomagało. Potem pryskałam Bivacinem (antybiotyk w sprayu) do środka. Kilka dni temu ładnie się wszystko zagoiło.
   Oby dwa preparaty są na receptę, więc pewnie i tak czeka Cię wizyta u lekarza.
   Pozdrawiam

   Małgosia z Weroniką (29.10.2003)

   • Re: Problem z pępuszkiem

    Byłam już u lekarza,kazała mi właśnie kupić te specjalne plastry za 6zł,jednak wolę przyklejac mu zwykłe,ale wydaje mi się że to za mało..:(Na dodatek ma uczulenie na plastry i jego skóra jest czerwona.Juz nie wiem co robić.

    Znasz odpowiedź na pytanie: Problem z pępuszkiem

    Dodaj komentarz

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo