Proszę o interpretację słów gina

Hej, Wczoraj byłam u lekarza, pęcherzyk rosnie w prawym jajniku, ale gin powiedział, że endometrium jest cienkie. Co to znaczy, bo ja naprawdę jestem jeszcze laikiem. Proszę opowiedzcie mi coś o tym więcej.
Czekam.

3 odpowiedzi na pytanie: Proszę o interpretację słów gina

kawi Dodane ponad rok temu,

Re: Proszę o interpretację słów gina

Endometrium, czyli śluzówka macicy. W czasie okresu się złuszcza, później w fazie folikularnej rośnie, jest coraz bardziej ukrwiona, spulchnia się – przygotowuje się na przyjęcie zapłodnionego jajeczka. Gdy jajeczka nie ma zaczyna się złuszczać i potem okres. I tak w kółko – aż do skutku!!!
Nie jestem pewna, ale chyba grubość endometrium „właściwie” przygotowanego na przyjęcie jajeczka wynosi od 8 do 10 mm. Generalnie endometrium rośnie razem z jajeczkiem i są to procesy skorelowane – gdy pęcherzyk Grafa pęka i uwalnia jajeczko endometrium jest gotowe (chociaz mogą wystąpić jakieś zaburzenia i wtedy jajeczko – nawet zapłodnione – nie znajdzie dla siebie wystarczająco „mięciutkiego” miejsca w macicy). Ale przyjmij, że po prostu proces przygotowań jeszcze trwa i masz jeszcze „chwilkę” do owu.
To tyle co wiem, pozdrawiam,
Kawi

kawi

[Zobacz stronę]

mati2 Dodane ponad rok temu,

Re: Proszę o interpretację słów gina

Pewnie masz jeszcze trochę czasu do owu i dlatego endo jeszcze cienkie. Nie przejmuj się u mnie w 9 dc endo = 6,5 mm a w 11dc było już 10 mm. Łykam Acard i pewnie dlatego też tak szybko rośnie.

optra Dodane ponad rok temu,

Re: Proszę o interpretację słów gina

Dzięki za wyczerpujace jak dla mnie wyjaśnienie. Mój pęcherzyk wczoraj miał 13 mm, a endometrium nawet nie wiem. Może też rośnie, oby dorósł.
Pozdrawiam.
Jeżeli możesz coś więcej dla mnie o tym to napisz. Czekają mnie jeszcze 2 zastrzyki Menogonu, może wtedy wszystko urosnie do normalnych rozmiarów.

Znasz odpowiedź na pytanie: Proszę o interpretację słów gina?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
co na kaszel!!?
Proszę pomóżcie. Od kilku dni jestem przeziebiona. no i najppierw ten nieszczęsny syrop z malin, o którym pisałam na forum, zrezygnowałam bo moja lekarka mnie nastraszyła. A teraz przypętał się
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Czy nie za póżno z pierwszą wizytą?
W pon. wybieram się na pierwszą wizytę do gina choć to już około 9 t.c. Czy nie zostanę objechana że tak późno i czy od razu będzie badanie USG? Pozdrawiam. Golka.
Czytaj dalej