Proszę o poradę

Witam mam pytanie dotyczące rozdzielności majątkowej po rozwodzie. Czy po ustaniu małżeństwa można złożyć pozew o rozdzielność majątkową. Bardzo proszę o udzielenie informacji mamy które mogą coś na ten temat wiedzieć niestety w necie nic nie znalazłam.

10 odpowiedzi na pytanie: Proszę o poradę

jbielu Dodane ponad rok temu,

ale po co?
wspólność majątkowa ustaje po rozwodzie.

octavia27 Dodane ponad rok temu,

Proszę o porade

Może ja źle to napisałam chodzi mi o taką sprawę mój brat rozwiódł się z żoną przy rozwodzi brat dostał nakaz eksmisji z wspólnie zajmowanego mieszkania.W obecnej chwili brat mieszka kątem u mojej mamy i czeka na lokal zastępczy.Przez wiele lat małżeństwa jego eks nie pracowała nawet 1 dnia wszystko co posiadają było zakupione za odszkodowanie jako dostał po wypadku w którego skutek stracił palce u lewej ręki przez co dłoń nie jest sprawna.Po tym zdarzeniu jego małżonka w krótkim czasie zawarła z moim bratem w trakcie trwania separacji związek małżeński w kościele i w tym samym czasie znalazła sobie nowego partnera wszystko w okresie 11 miesięcy.brat teraz został bez dachu nad głową i jedyne co posiada to to co ma na sobie.

goracakawa Dodane ponad rok temu,

Rozdzielność możesz zrobić w trakcie małżeństwa a podział majątku po rozwodzie.
Ja nie bardzo rozumiem sytuacje: jak mogła zawrzeć związek małżeński w trakcie separacji?
To chyba niezgodne z prawem.
I dlaczego dostał nakaz eksmisji? Skoro nie maja piodziału majatku….
To ja nie mogę obcego lokatora wyrzucić a tu takie kwiatki…
Kto ma prawo własności do mieszkania – kto był zameldowany na stałe?

SZczerze to niczego tu nie rozumiem.

octavia27 Dodane ponad rok temu,

Prosze o poradę

Już wyjaśniam brat przed 9 laty zawarł związek małżeński w urzędzie stanu cywilnego potem w jego małżeństwie zaczęło się psuć sąd udzielił im separacji w trakcie której mieszkali razem w trakcie trwania separacji narodziło się dziecko.W roku 2011 jego eks zawarła z nim związek małżeński w kościele gdzie nie zniesiona była separacja.Jak już doszło do rozwodu sąd orzekł że brat ma nakaz eksmisji brat aby nie zaogniać konfliktu pomiędzy jego byłą i aby odpocząć psychicznie bo był już po 2 próbach samobójczych zamieszkał u matki widuje się z dziećmi w wyznaczone dni no i jak jego eks ma kaprys to częściej. Brat po wypadku stał się dla swojej eks nie potrzeby bo nie mógł zarabiać pieniędzy ale odszkodowanie które uzyskał szybko roztrwoniła. Szybko znalazła sobie faceta a bratu tak umiliła życie że był częstym gościem w zakładzie dla psychicznie chorych. Teraz jest mozliwośc aby uzyskał lokal zastępczy ale jak już wspomniałam nie posiada on nic oprucz tego co ma na sobie.Lokal mieszkalny jaki posiadają to mieszkanie socjalne wniosek na mieszkanie opiewał na nich obije. Teraz w tym mieszkaniu mieszka i jest zameldowany jej obecny partner.

goracakawa Dodane ponad rok temu,

To trudne – bo właściwie co chce podzielić brat – jaki majątek?
Mieszkanie nie jest ich własnością a co do odszkodowania – to co chce je odzyskać? Jak? Piszesz że je roztrwonili – to chyba razem.
Mieszkanie było na ich oboje – to ja nadal nie wiem jakim cudem dostal nakaz eksmisji?
Jeżeli jest coś do podziału to muszą po rozwodzie spotkać się na rozprawie o podzial majatku.

octavia27 Dodane ponad rok temu,

Proszę o porade

Chodzi mianowicie o wyposażenie mieszkania sprzęt RTV i AGD a pieniędzmi zarządzała jego eks pomijając to co kupili do mieszkania reszte pieniędzy roztwoniła ona na swoje potrzeby. Nakaz eksmisji dostał jakoby miał być zagrożeniem dla dzieci.Z tym że jakoś to nie przeszkadzało jej zostawiać małoletnie dzieci pod jego opieką na długie godziny. Stał się zagrożeniem dla niej i dzieci jak znalazł się nowy kochaś w jej życiu.

gobin Dodane ponad rok temu,

świadek jest potrzebny nie zależny,
jeśli brat ma żółte papiery – ma adnotację, o próbach samobójczych,
wpisy od psychiatry a jego eks załatwiła sobie 2 świadków że się boi o siebie i dzieci
bo eks jej zagraża to po zamiatane trochę.
Należało by się skonsultować najlepiej z prawnikiem od sądu rodzinnego

goracakawa Dodane ponad rok temu,

Octavia – bardzo ciężko będzie.

Trzeba tu prawnika.
Brat przeżywa dramat – ale to paradokslanie ( jego problemy psychiczne)działaja na jego niekorzyść w sądzie i tylko to utwierdzi że kobieta musiała ratować siebie i dzieci.

octavia27 Dodane ponad rok temu,

Proszę o porade

Sprawa rozwodowa odbyła się bez orzekania o winie i bez żadnych świadków brat był w szpitalu w stanie ciężkiej Depresji. Brat nie jest żadnym ideałem ale jednego mu nie można było zarzucić dzieci kocha ponad własne życie nigdy ich nie bił w przeciwieństwie do ich matki. Całe to zamieszanie że brat jest agresywny było po to aby pozbyć się go z domu.Jako osoba niepełnosprawna nie mógł już tak łatwo zaleść zatrudnienia więc stał się niepotrzebny.

goracakawa Dodane ponad rok temu,

nie.. Nie – ja nie wnikam w szczegóły bo ich nie poznam ale pisze tylko jak to może wyglądać – niestety na jego niekorzyść

Znasz odpowiedź na pytanie: Proszę o poradę

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
turcja
prawdopodobnie wybierzemy się w wakacje, szukam namiarów na fajny hotel- polecicie coś konkretnego?
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
biała marynarka pilnie potrzebna !
dziewczyny bardzo Was proszę: może któraś z Was ma w domu białą męską (młodzieżową) marynarkę (tak na ok 170cm, rozmiar s) może leży jakas stara, nie potrzebna już...to chętnie odkupię a jeśli wciąż
Czytaj dalej