PROSZĘ – POWIEDZCIE CO ROBIĆ???

Już sama nie wiem co robić. Ania nienawidzi się kąpać, toleruje mycie pupki i lubi myć rączki i ząbki. I to wszytko. Kiedy przychodzi pora kąpieli jest panika, litry łez i płacz rozdzierający mi serce. A już mycie głowy jest koszmarem – Ania dostaje spazmów i aż się” zachodzi”. Za nic w świecie nie usiądzie w wannie, tylko stoi i płacze. Nawet jak razem z nią jestem w wannie albo pod prysznicem to jest tak samo. Ręce już mi opadają, co robić? Czy któraś z Was miała podobny problem?

Tak jest od kilku miesięcy i nie wiem co mogło spowodować taki uraz bo jako maluszek uwielbiała wodę, chodziła nawet na basen.

Aga i Ania 20 miesięcy

7 odpowiedzi na pytanie: PROSZĘ – POWIEDZCIE CO ROBIĆ???

agusjot Dodane ponad rok temu,

Re: PROSZĘ – POWIEDZCIE CO ROBIĆ???

Może wrzuć jej do wanny jakieś zabawki, a na dno połóż coś niepoślizgowego – może boi się śliskiego podłoża i jest dla niej nieprzyjemne.
A w ostateczności wejdź z nią do wanny i pobawcie się zabawkami.
Co do mycia głowy nie pomogę, bo też u nas to horror, juz kiedyś o tym pisałam.

Aga i Kuba (25.06.2003)

pipi1234 Dodane ponad rok temu,

Re: PROSZĘ – POWIEDZCIE CO ROBIĆ???

Hmm… Ja tak miałam z Julką, tylko że do 3-go m-ca zycia. Próbowalismy wszystkiego – kapiel w wodzie chłodniejszej, cieplejszej, kapiel w pieluszce, mydlenie na ręczniku itd itp. a i tak darcie było niesamowite. A po 3 m-cach jak ręką odjął wszystko minęło i była radośc w kąpieli. U was jest nieco inaczej najpier radośc a teraz rozpacz… Wydawałoby sie że starsze dziecko to łatwiej cos mu przetłumaczyć, zabawić. Jak widac niekoniecznie… Pewnie sami już próbowaliście wszystkiego. Musiała się czymś zrazić… Może tez jej przejdzie. Trzymam za to kciuki

Monika, Julka 6.5 roku i Antoś 1 rok

agusjot Dodane ponad rok temu,

Re: PROSZĘ – POWIEDZCIE CO ROBIĆ???

Może pobawcie się najpierw w suchej wannie.

Aga i Kuba (25.06.2003)

kzaremba Dodane ponad rok temu,

Re: PROSZĘ – POWIEDZCIE CO ROBIĆ???

U nas też tak było, tylko że około 10-ego miesiąca życia, i trwało gdzieś z miesiąc. Nie wiem co było przyczyną i co sprawiło, że znów polubiła się kapać.
Może to tylko chwilowe kłopoty

Kasia i Sylwia Margareta 25.10.03

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: PROSZĘ – POWIEDZCIE CO ROBIĆ???

Moja szwagierka miała taki problem dłuuuuugo jej córa nie lubiła sie kąpać, myła ją w małej niskiej misce z niewielką ilością wody. Potem poskutkowały wspólne kąpiele z tatą

Izka i Zuzanka (12.V.2002)

cszynka Dodane ponad rok temu,

Re: PROSZĘ – POWIEDZCIE CO ROBIĆ???

A może zabarwienie wody na kolorowo? Chyba Ziaja ma dla dzieci płyn do kąpieli, który najpierw jest jakiś tam a potem wodę zabarwia chyba na niebiesko. Może takie atrakcje? No i kąpiel z tatą? Zawsze to inaczej niż z mamą. I może kąpiel traktować jako zabawę bez szorowania, odpuścić Ani mycie główki raz czy dwa to może nie będzie stała na baczność w wannie. I są jakieś takie krążki do mycia główki, żeby woda do oczu nie leciała. Ale jak to w praktyce się sprawdza to nie mam pojęcia.

Powodzenia i kolorowych chwil w kąpieli

Ola (06.01.2003)

Dodane ponad rok temu,

Re: PROSZĘ – POWIEDZCIE CO ROBIĆ???

my miliśmy podobny problem z Mikołajem. Nie pomagały ani wspolne zabawy ani zabawki – nic. Kupiłam więc kolorowy mały basenik, do którego Mikołaj wchodził i tam go myliśmy chyba z 2 miesiące. Najpierw w jego pokoju, potem stopniowo przenosiliśmy basenik, do łazienki a na końcu pod prysznic. W miedzy czasie kupiłam w smyku takie pinkowe zabawki na ścianę – tj samochod, samolot, kaczke i chyba slonia. Wtedy właśnie wsadziliśmy basen pod prysznic, Mikołaj oszolomiony kolorowymi piankami, zaczął kąpać się bez problemu pod prysznicem. Najpierw z basenem a po jakimś czasie już bez. Mycie głowy do teraz jest problemem ale już nie tragedią. główkę spłukujemy pod pretekstem wytarcia buzi, recznik na buzie i wode na glowkę :-)))
A jeżeli chodzi o ten basn trzeba baaaardzo uważać zeby dziecko się w nim nie poślizgnęło. Mikołaj przewrócił się pod prysznicen i to była przyczyna nienawiści do kąpieli.
Pozdrawiam Iza + Mikołajek 03.06.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: PROSZĘ – POWIEDZCIE CO ROBIĆ???

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Mamusie-ratunku!chodzi o jedzenie...
Być może przesadzam ale moja prawie 2 letnia córeczka przestała całkowicie jeść....jej posiłki to:cycek i tylko cycek nie je już kiełbasek kabnapek czasem uda mi się wcisnąc jej jakiegoś Bakusia
Czytaj dalej
Karmienie
dużo własnego pokarmu, czy podawać alergikowi Nutramigen?
Mój synek ma obecnie 7,5 miesiąca. Jest uczulony na mleko krowie, pszenicę, żyto i kilka owoców/warzyw. Od czasu wprowadzenia stałych pokarmów czyli po ukończeniu 6 miesiąca (bez problemów jak dotychczas)
Czytaj dalej