Forum: Karmienie

przejście na mleko następne

jako że za jakies 3 tygodnie młody kończy 6 miesięcy powinniśmy zmienić mleczko bebilon pepti 1 na następne bebilon pepti 2.
i tutaj mam pytanie jak przechodziłyście na następne? moja pediatra poradziła mi że w pierwszy dzień 1 butelka mleczka nr 2, w drugi dwie butelki nr 2, w trzeci trzy itd…. Aż dojdziemy tylko do karmienia dwójką, natomiast na opakowaniu bebilonu zaleca się : w pierwszy dzień np przy 150 ml mleka :4 miarki jedynki i 1 miarka dwójki, w drugi dzień 3 miarki jedynki i 2 miarki dwójki itd…
który sposób lepszy i bezpieczniejszy dla małego brzuszka??
dodam że mój z tych wrazliwców jeśli chodzi o sprawy brzuszkowe i boję się żeby nie było sensacji z tegoż powodu bo wiadomo zapewne mleko 2 jest cięższe.

6 odpowiedzi na pytanie: przejście na mleko następne

medeja Dodane ponad rok temu,

u nas bylo Nan,potem HIPP i przejscie bylo kompleksowe. Poprzednie mleczko zupelnie odstawione i nowe podawane-bez mieszanie, raz to, raz inne. Nie bylo zadnych brzuszkowych sensacji.

mam Dodane ponad rok temu,

Jak zmienialismy pepti 1 z 2 to na 7 miarek, dawalismy 6 starach i 1 nowa i tak az do zupelnego przejscia na 2. Jesli Twoj maluch jest wrazliwy lepiej wydluzyc ten proces..

Dopiero jak przechodzilismy na zwykle mleko bebiko, bylo odrazu tzn 1 butelka jeszcze nutramigeniu ( w koncu z pepti na nutramigen musielismy zmienic) a pozniej 1 bebiko..

dorotka85 Dodane ponad rok temu,

ja przechodziłam tą metodą miarową,że dosypywałam następnego mleka do 1 🙂
Moja znajoma po prostu zmieniła,skończyła się 1 i przeszła na 2 bez stopniowego przyzwyczajania,bo powiedziała że skład jest ten sam,tylko różni się ilościami

picaporte Dodane ponad rok temu,

Ja zmieniałam szybko, niezgodnie z zaleceniami na opakowaniu, bo za późno zaopatrzyłam się w Bebilon Pepti 2. Jednego dnia podałam 4 miarki 1 i 1 2, drugiego już tylko 2 miarki 1 i resztę 2. A później już tylko 2. I jest OK. Ale moja córcia je tylko jeden raz to mleko – wieczorem do kaszki.

tazmanka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez picaporte:Ja zmieniałam szybko, niezgodnie z zaleceniami na opakowaniu, bo za późno zaopatrzyłam się w Bebilon Pepti 2. Jednego dnia podałam 4 miarki 1 i 1 2, drugiego już tylko 2 miarki 1 i resztę 2. A później już tylko 2. I jest OK. Ale moja córcia je tylko jeden raz to mleko – wieczorem do kaszki.

właśnie się dopiero zorientowałam ze muszę zmienić mleko dla małej/
Jutro pójde po receptę. Tez jemy tylko do kaszki, i tez Bebilon pepti.

dorotka85 Dodane ponad rok temu,

ale chyba dziecko otrzymuje jeszcze 2 inne posiłki mleczne w ciągu dnia?
bo jedna porcja mleka to zbyt mało dla tak intensywnie rozwijającego się malucha,mój 1,5 roczniak ma 2 posiłki mleczne (kaszka i mleko) oraz codziennie jogurt

Znasz odpowiedź na pytanie: przejście na mleko następne

Dodaj komentarz

Polecam
PP PLIKO czy Maclaren Xlr ?
zwariuje już od wyboru spacerówki.. Marianka ma 20 miesięcy waży 12 kg i mierzy 90 cm.. wyrosła już z mutsiaka i czas znaleźć coś nowego ale co? pomóżcie !!!
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Wakacje 2011 nad Morzem Śródziemnym?
Witam Wiem, że jest już temat ogólny na temat letnich wakcji - ale piszę nowy - konkretnie na temat najbliższych wakcji nad Morzem Sródziemnym. Mąż z synkiem na początku czerwca wylatują do
Czytaj dalej