Forum: Karmienie

Przygotowanie piersi do karmienia

Witam wszystkich,
Jestem w 20 tygodniu ciąży (04.06.2007) i coraz więcej myślę o przygotowaniach na przyjście maleństwa. Czy można w jakiś sposób przygotować piersi do karmienia? Słyszałam, że czasami karmienie strasznie boli, że brodawki mogą pękać, krwawieć itp. Czy polewanie piersi zimną i ciepłą wodą na zmianę coś da? A może masowanie?

Chętnie wysłucham Waszych rad.
Pozdrawiam,
Agnieszka

4 odpowiedzi na pytanie: Przygotowanie piersi do karmienia

ewike Dodane ponad rok temu,

Re: Przygotowanie piersi do karmienia

Nie przygotowywałam piersi do karmienia w żaden sposób.
Grunt to dobra technika przystawienia i tu jeśli nie nauczą Cię tego w szpitalu polecałabym kontakt z poradnią czy doradcą laktacyjnym. A jeśli dziecko traktuje pierś jak smoczek rozważyłabym podanie smoczka.
Z “męczeniem” piersi spotkałam się w kontekście wywołania akcji porodowej. Imitacja ssania przez dziecko ma spowodować wydzielanie oksytocyny.

lanollina Dodane ponad rok temu,

Re: Przygotowanie piersi do karmienia

jak byłam w pierwszej ciąży to moja ginekolog kazała koniecznie chartować piersi tak jak napisałaś 😉 i robić masaże rękawicą taką z grubej froty-słabo się przykładałam i potem tego żałowałam,a na płaskie brodawki polecała takie specjalne nakładki medeli podobne do tych wkładek do zbierania mleka.Ale w sumie to nie wiem czy te zabiegi miały służyć brodawkom? chyba nie ogólnie chodziło o piersi.

Olek17.07.04 i Zosia2.04.07

alina81 Dodane ponad rok temu,

Re: Przygotowanie piersi do karmienia

Hartowanie jast dobrym sposobem. Ja masowałam sudki tak jakbym kręciła gałkami od radia (Tak polecali nam w Szkole Rodzenia), ale należy pamiętać, żeby przed końcem ciąży nie przesadzać, bo pobudzajac piersi w ciaży wydziela się siarka (tzw. pierwsze mleko), która powoduje wydzielanie się hormonu, który wywołuje poród.

Alina & Cyprianek (09.04.2007r.)

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: Przygotowanie piersi do karmienia

Uważam, że nie powinno się tego robić wcześniej niż w 9 miesiącu, bo inaczej mozesz narobić więcej biedy niż pożytku i wywołać przedwczesne skurcze. Co do bólu… Tak, boli na początku. Mimo, że umiałam karmić, bo Majeczka już u mnie druga, to brodawki zareagowały podrażnieniem, pękaniem, strupkami. Bolało jak diabli, ale to trwa kilka dni, potem brodawki się przystosują do częstego ssania. Teraz nic nie boli. 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: Przygotowanie piersi do karmienia

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Zagubiłam książeczkę zdrowia
Kurcze przez nieuwagę zgubiłam książeczki zdrowia dziecka, tą receptową dostanę bez problemu ale co z tą którą dostaliśmy w szpitalu, czy jest ona do odtworzenia? Podłamałam się Ania & Mati & Wojtek
Czytaj dalej
Książka kucharska
Pierwsza domowa wędlinka - jak?
Jak zrobić domową wędlinę dla 10 miesieczniaka:) Proszę o przepisy. Iwona [img]https://i140.photobucket.com/albums/r31/Amelias2006/podpis.jpg[/img]
Czytaj dalej