Przyrost Beta-HCG: Jak przyrasta Beta-HCG w pierwszych tygodniach?

Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. USG w 4t 2d ciąży pokazało 4,6 mm pęcherzyk. Zrobiłam badanie na poziom beta-hCG. Pierwszy wynik = 2102. Wynik po 5 dniach = 2550 (w 5 tygodniu ciąży).
Jak było u was? Czy to nie za mały wzrost hormonu? Czy coś jest nie tak?

Proszę o kilka słów od mamusiek. Ile powinno rosnąć Beta-HCG na początku ciąży? Na konsultacje do lekarza idę pojutrze, a teraz trzęsę się z nerwów.

10 odpowiedzi na pytanie: Przyrost Beta-HCG: Jak przyrasta Beta-HCG w pierwszych tygodniach?

koralowa Dodane ponad rok temu,

U mnie 12 dni po owulacji, czyli na samym początku, stężenie hormonu beta hCG wynosiło 67,75, po 6 dniach wzrosło do 3488.

Znalazłam taką wypowiedź: “Beta-hCG w ciągu 48H powinno wzrosnąć o około 66%. Im ciąża późniejsza, tym wzrost stężenia hCG jest wolniejszy i w przedziale od 1200 mIU/ml do 6000 mIU/ml. Poziom beta-hCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml czas ten może być jeszcze dłuższy. Przy hCG przekraczającym 6000 mIU/ml lepszą informację o stanie i umiejscowieniu ciąży daje badanie USG.”

angelina-6 Dodane ponad rok temu,

Poziom beta-hCG wydaje się być za mały. Tak jak jest wyżej napisane, przyrost beta-hCG powinien wyniesć 66% (po 48godz) lub 117% (po 72 godz). To wczesna ciąża, więc stężenie hormonu powinno rosnąć. Dopiero w 8-10 tygodniu ciąży poziom hCG osiąga szczyt, a następnie się obniża pozostając na niskim poziomie do końca ciąży.

Proponowałabym jeszcze się nie martwić, tylko iść na bete jeszcze raz. To wszystko wszystko. Może nawet ewentualny błąd laboratorium?

koralowa Dodane ponad rok temu,

Dokładnie! Ja podczas pierwszej ciąży miałam niestety niemiłą sytuację z wynikami bety. Wynikało z nich, że przez 2 dni praktycznie nic nie przyrosło. Lekarz uspokajał, że jest pewien margines błędu laboratoryjnego. Następne badanie rozwiązało wątpliwości. Niestety u mnie to się nie skończyło dobrze, bo w 8 tygodniu poroniłam.

angelina-6 Dodane ponad rok temu,

Forsycja, czy wyjaśniło się coś po wizycie? Powtarzałaś badanie na przyrost beta-hCG?

forsycja Dodane ponad rok temu,

Tak, wyjaśniło się. 6 tydzień ciąży, pusty pęcherzyk, nie ma zarodka, nie bije serduszko, ciąża obumarła. Właśnie idę zrobić ostatni raz badanie na poziom beta-hCG. Na 99% już spada. Mam skierowanie do szpitala na łyżeczkowanie.

Jestem w szoku, byłam mamusią 10 dni. Ledwo dotarła do mnie ta myśl, a już muszę się odzwyczajać.

andziulka944 Dodane ponad rok temu,

Tak bardzo mi przykro. Trzymaj się kochana. Lecz może jeszcze poczekaj kilka dni i zrób gdzie indziej to usg?

koralowa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Forsycja:Tak, wyjaśniło się. 6 tydzień ciąży, pusty pęcherzyk, nie ma zarodka, nie bije serduszko, ciąża obumarła. Właśnie idę zrobić ostatni raz badanie na poziom beta-hCG. Na 99% już spada. Mam skierowanie do szpitala na łyżeczkowanie.
Jestem w szoku, byłam mamusią 10 dni. Ledwo dotarła do mnie ta myśl, a już muszę się odzwyczajać.

Bardzo mi przykro.

W marcu przeżyłam to samo, także doskonale Cię rozumiem. Trzymam kciuki, abyś już za 3 miesiące mogła na teście zobaczyć II kreseczki i znów poczuć się mamą i to na całe życie!

andziulka944 Dodane ponad rok temu,

Dziewczyny po którym dniu cyklu najlepiej jest zrobić badanie na przyrost beta-hCG?

koralowa Dodane ponad rok temu,

Ja robiłam już 13 dni po owulacji, czyli 28 dnia cyklu.

angelina-6 Dodane ponad rok temu,

Forsycja bardzo mi przykro. Jestem pewna, że następnym razem się uda!

Andziulka ja robiłam 10 dni po owulacji i wyszedł już pozytywny. Zależy jak długą masz fazę lutealną. Robię badanie beta-hCG 2 dni przed spodziewana miesiączką.

Znasz odpowiedź na pytanie: Przyrost Beta-HCG: Jak przyrasta Beta-HCG w pierwszych tygodniach?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
37 tydzień ciąży i ból podbrzusza jak na miesiączkę - wiecie coś na ten temat?
Właśnie zaczynam 37 tydzień ciąży. Dziś w nocy czułam bardzo dziwny ból (dość mocny). Niziutko, prawie nad samym spojeniem łonowym. Najbardziej był dokuczliwy przy leżeniu na plecach (w trakcie
Czytaj dalej
Karmienie
Ile powinno jeść 9/10 miesięczne dziecko?
No właśnie jak to jest u Was? Ile je Wasze 9-miesięczne dziecko? U nas wygląda to mniej więcej tak: 6:30 pobudka i 180 ml mleczka z kaszką 8:00-10:30 sen 11:OO kaszka na gęsto
Czytaj dalej