Przyrost Beta-HCG: Jak przyrasta Beta-HCG w pierwszych tygodniach?

Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. USG w 4t 2d ciąży pokazało 4,6 mm pęcherzyk. Zrobiłam badanie na poziom beta-hCG. Pierwszy wynik = 2102. Wynik po 5 dniach = 2550 (w 5 tygodniu ciąży).
Jak było u was? Czy to nie za mały wzrost hormonu? Czy coś jest nie tak?

Proszę o kilka słów od mamusiek. Ile powinno rosnąć Beta-HCG na początku ciąży? Na konsultacje do lekarza idę pojutrze, a teraz trzęsę się z nerwów.

10 odpowiedzi na pytanie: Przyrost Beta-HCG: Jak przyrasta Beta-HCG w pierwszych tygodniach?

 1. U mnie 12 dni po owulacji, czyli na samym początku, stężenie hormonu beta hCG wynosiło 67,75, po 6 dniach wzrosło do 3488.

  Znalazłam taką wypowiedź: “Beta-hCG w ciągu 48H powinno wzrosnąć o około 66%. Im ciąża późniejsza, tym wzrost stężenia hCG jest wolniejszy i w przedziale od 1200 mIU/ml do 6000 mIU/ml. Poziom beta-hCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml czas ten może być jeszcze dłuższy. Przy hCG przekraczającym 6000 mIU/ml lepszą informację o stanie i umiejscowieniu ciąży daje badanie USG.”

  • Poziom beta-hCG wydaje się być za mały. Tak jak jest wyżej napisane, przyrost beta-hCG powinien wyniesć 66% (po 48godz) lub 117% (po 72 godz). To wczesna ciąża, więc stężenie hormonu powinno rosnąć. Dopiero w 8-10 tygodniu ciąży poziom hCG osiąga szczyt, a następnie się obniża pozostając na niskim poziomie do końca ciąży.

   Proponowałabym jeszcze się nie martwić, tylko iść na bete jeszcze raz. To wszystko wszystko. Może nawet ewentualny błąd laboratorium?

   • Dokładnie! Ja podczas pierwszej ciąży miałam niestety niemiłą sytuację z wynikami bety. Wynikało z nich, że przez 2 dni praktycznie nic nie przyrosło. Lekarz uspokajał, że jest pewien margines błędu laboratoryjnego. Następne badanie rozwiązało wątpliwości. Niestety u mnie to się nie skończyło dobrze, bo w 8 tygodniu poroniłam.

    • Forsycja, czy wyjaśniło się coś po wizycie? Powtarzałaś badanie na przyrost beta-hCG?

     • Tak, wyjaśniło się. 6 tydzień ciąży, pusty pęcherzyk, nie ma zarodka, nie bije serduszko, ciąża obumarła. Właśnie idę zrobić ostatni raz badanie na poziom beta-hCG. Na 99% już spada. Mam skierowanie do szpitala na łyżeczkowanie.

      Jestem w szoku, byłam mamusią 10 dni. Ledwo dotarła do mnie ta myśl, a już muszę się odzwyczajać.

      • Tak bardzo mi przykro. Trzymaj się kochana. Lecz może jeszcze poczekaj kilka dni i zrób gdzie indziej to usg?

       • Zamieszczone przez Forsycja
        Tak, wyjaśniło się. 6 tydzień ciąży, pusty pęcherzyk, nie ma zarodka, nie bije serduszko, ciąża obumarła. Właśnie idę zrobić ostatni raz badanie na poziom beta-hCG. Na 99% już spada. Mam skierowanie do szpitala na łyżeczkowanie.
        Jestem w szoku, byłam mamusią 10 dni. Ledwo dotarła do mnie ta myśl, a już muszę się odzwyczajać.

        Bardzo mi przykro.

        W marcu przeżyłam to samo, także doskonale Cię rozumiem. Trzymam kciuki, abyś już za 3 miesiące mogła na teście zobaczyć II kreseczki i znów poczuć się mamą i to na całe życie!

        • Dziewczyny po którym dniu cyklu najlepiej jest zrobić badanie na przyrost beta-hCG?

         • Ja robiłam już 13 dni po owulacji, czyli 28 dnia cyklu.

          • Forsycja bardzo mi przykro. Jestem pewna, że następnym razem się uda!

           Andziulka ja robiłam 10 dni po owulacji i wyszedł już pozytywny. Zależy jak długą masz fazę lutealną. Robię badanie beta-hCG 2 dni przed spodziewana miesiączką.

           Znasz odpowiedź na pytanie: Przyrost Beta-HCG: Jak przyrasta Beta-HCG w pierwszych tygodniach?

           Dodaj komentarz

           Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
           Logo