pytanie logopedyczne- nie wymawia spółgłosek

no własnie.. to znaczy w niektórych wyrazach spółgloski się pojawiaja i niektóre mówi normalnie, ale niektóre dziwnie, np. piłka to..i.. A,
i czesto jak mowi zdanie to nie mozna zrozumiec o co chodzi.. bo jest złozone z samych samogłosek..
nie to zebym jakos panikowala czy cos.. ale wole sie upewnic.. czy moze wasze dzieciaczki maja tego typu wymowe i czy maja zalecone jakies cwiczenia.. czy mam z nia pojsc po jakies cwiczenia do logopedy..?

Erika i

2 odpowiedzi na pytanie: pytanie logopedyczne- nie wymawia spółgłosek

cat Dodane ponad rok temu,

Re: pytanie logopedyczne- nie wymawia spółgłosek

Łukasz miał podobnie. Tzn. nie wymawiał wszystkich spółglosek albo je mieszał. Bardzo odstawał w mowie od rówieśników. Ja go zapisałam do logopedy jak miał 2 lata 9 m-cy, to się u nas zbieglo z pójściem do przedszkola, a logopeda był tam na miejscu, więc wielka wygoda. Po kilku miesiącach zajęć i ćwiczeń w domu nastąpiła znaczna poprawa. Dziś jest już bardzo dobrze.

kas Dodane ponad rok temu,

Re: pytanie logopedyczne- nie wymawia spółgłosek

Znasz odpowiedź na pytanie: pytanie logopedyczne- nie wymawia spółgłosek

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
kiedy wyprawka?
witam, jak myślicie czy 17 tydzień to już czas na szykowanie wyprawki dla maluszka czy jeszcze za wcześnie? jaki rozmiar kupować na początek?
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Nagość
Ciekawa jestem, jak traktujecie swoją nagość przy dziecku? czy zdarza się Wam przy dziecku chodzić nago, czy raczej unikacie tego? U nas jakoś specjalnie pruderyjnie w domu nie jest;) Młody
Czytaj dalej