Pytanie o ciemiączko??

Dziewczyny,czy sprawdzacie dzidziusiom ciemiączko przednie?? Wydaje mi się że u mojej córci jest trochę wklęsłe,karmię ja piersią na żądanie,czy mam ją dopajać???Czytałam że wklęsłe ciemiączko może być oznaką odwodnienia. Poradżcie co mam zrobić.

1 odpowiedzi na pytanie: Pytanie o ciemiączko??

iwwoj Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanie o ciemiączko??

Nie wiem w jakim wieku jest Twoje dziecko, ale jak KONRAD był mały to też czesto wydawało mi się, ze ciemiączko jest wklęsłe. Kiedyś zbiegło się to z kompletnym brakiem apetytu ( wcale nie chciał jeść przez jakieś 3 dni ). Zadzwoniłam do pediatry, która na słowo, ze ciemiączko jest wklęsłe spanikowana kazała natychmiast pokazac sie z dzieckiem.
Badała KONRADA dokładnie, usta, śluzówki i napięcie skóry. Stwierdziła, ze absolutnie nie wygląda na dziecko odwodnione. A jak go zważyła to aż mi wstyd było, tyle przybrał.
Tak więc nie panikuj. Ciemiączko często jest wklęsłe w pozycji pionowej. Dziecko nie odwadnia się tak z dnia na dzień, a oznaką odwodnienia jest nie tylko wklęsłe ciemie.
Może poszperaj w necie o objawach odwodnienia, bo ja dokładnie nie umiem Ci opisać.
i mamy nadzieję, ze wszystko ok.

Jak bardzo cię to nurtuje to mozesz pokazac dziecko lekarzowi.

Znasz odpowiedź na pytanie: Pytanie o ciemiączko??

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Kiedy na basen
Przy okazji tematu basenu, który gdzieś tu krąży mam do was pytanie. Od kiedy chodziłyście ze swoimi pociechami na basen. Czy Pampersy do wody są również z rozmiarami?? Anuka i Mikołaj
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
nie spi w nocy-pomocy!!
prosze was,mamuski,poradzcie mi co mam poczac?moja 7 miesieczna cora budzi sie w nocy co pare minut. Tak juz jest od tygodnia,wczesniej budzila sie dwa razy na mleczko i ladnie spala...
Czytaj dalej