pytanie o test ovu

prosze o informacje od Was o tescie OVU. Kiedy sie go robi, o czym mowi wynik (pewnie o owylacji 🙂 dokladnie, jaka jest cena i o Wasze doswiadczenia.
O jej ale malo wiem. buziaki.

Monika

4 odpowiedzi na pytanie: pytanie o test ovu

magdamal Dodane ponad rok temu,

Re: pytanie o test ovu

uzyłam go 3 razy, niestety bez skutku. Zakupiłam jeden za ok. 70 zł (dokładnie nie pamiętam). W opakowaniu było 6 testów, badanie polega na określeniu z moczu (jak test ciążowy) poziom hormonu LH odpowiedzialnego za owulację, test zaczynasz ok. 10 dc (sama najpierw ustalasz dokładną datę – zgodnie z instrukcją na opakowaniu). Czekasz na dzień aż na teście pojawią się dwie grube krechy: jeśli są bardzo wyraźne znaczy to że jest owu, jeśli ich nie ma oznacza to że owulacji nie ma. Ponoć testy są skuteczne w ponad 90%, ale u mnie to nie wyszło. Z testów wynikało że mam owulację ale w ciążę i tak nie zaszłam.
Decyzja należy do Ciebie. Wiem że wielu parom dzięki pomocy testów się udało. Ja jednak byłam rozczarowana i żałowałam że wydałam pieniądze niepotrzebnie.
Pozdrawiam
Magda

ps. przepraszam że tak chaotycznie, ale piszę w pośpiechu.

ikamona Dodane ponad rok temu,

Re: pytanie o test ovu

dziekuje 🙂

Monika

Dodane ponad rok temu,

Re: pytanie o test ovu

używam testu

gosik Dodane ponad rok temu,

Re: pytanie o test ovu

Pewnie warto próbować…..Gdy kupisz testy i dokładnie przeczytasz instrukcję – wszystko będzie jasne. Ja za 5 szt zapłacilam ok 80zł – jest tam specjalna tabela określająca długość twoich cykli i wskazująca, w którym dniu zacząć testy. Jeżeli cykle są nieregularne to jedno opakowanie chyba nie wystarczy. Ja rozpoczęłam ich robienie 14dc, i 17dc pojawiły się dwie piękne krechy. I nic niestety więcej….przynajmniej pocieszyłam się tym, że coś tam się dzieje…..jeżeli nie masz możliwości podglądania owu na usg, warto pewnie zakupić testy lub rozpocząć mierzenie temperatury. Ja nigdy tego nie robiłam, bo myślałam, że nie potrzebuję….bo czułam owu i wogóle…Zaczęłam w tym miesiącu i bardzo sie cieszę. To pomaga i naprawde wiele mozna sie dowiedzieć….

Pozdrawiam

GOSIA

Znasz odpowiedź na pytanie: pytanie o test ovu

Dodaj komentarz

Dla starających się
E2 i prolaktyna
Czy moglybyscie mi pomoc? Co to znaczy ze prolaktyna albo estradiol? sa za wysokie w fazie owulacji? zaznaczam ze owu byla. jak to sie leczy? z gory dziekuje za odp. Pozdrowionka
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
buty - czy nie za wcześnie?
moj synek ma 9 m-cy i od kiedy nauczył się stać, coraz częściej walczy na spacerze, zeby go wyjąć z wózka i postawić na ziemi. DO tej pory chodził tylko
Czytaj dalej