Pytanko do mam !

Jestem w 36 tyg ciazy i mam przez cala cizae zwolnienie lekarske az do konca ciazy czyli do 17 czerwca. Mam do was mamy pytanie odnosnie urlopu maciezynskiego i wychowawczego. Czy mam odpowiednio wczesniej zglosic w pracy ze zamiezam isc na takie urlpoy? jezeli tak to jak wczesnie musze to zglosic? Zupelnie nie wiem jak sie za to zabrac. czy zus tez musze powiadomic? bo on teraz wyplaca mi pensje. Z gory dziekuje za odp.

Aguś i? ( 17. 06. 2003 )

2 odpowiedzi na pytanie: Pytanko do mam !

olasz Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanko do mam !

na macierzyński idziesz od dnia urodzenia dziecka (wcześniej możesz na dwa tygosdnie przed przewidywanym terminem, ale to sie nie opłaca…) ktoś z rodziny zanosi zaświadczenie ze szpitala bądź od lekarza. A na wychowawczy jak chcesz iść, to na dwa tygodnie przed planowanym musisz dać znać w zakładzie pracy.
Powodzenia

Ola i Dominika ur. 8 grudnia 2002 r.

asia27 Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanko do mam !

Gdy będziesz chciała iść na urlop wychowawczy to musisz złożyć odpowiednie podanie najpóźniej na dwa tygodnie przed końcem urlopu macierzyńskiego. Jeśłi chodzi natomiast o urlop macierzyński to jest tak, że lekarz prowadzący wystawia ci zaświadczenie (tak było u mnie) że przysługuje ci już urlop macierzyński a nie zwolnienie ale tu w zależności od lekarza: część lekarzy wystawia już takie zaświadczenie na dwa tygodnie przed planowaną datą porodu, a część ciągnie zwolnienie do końca i dopiero gdy termin porodu się przeciąga idziesz na urlop macierzyński. Na podstawie takie zaświadczenia automatycznie rozpoczyna ci sie urlop macierzyński.
Natomiast ZUS nie powiadamia zakładu pracy o takich urlopach.


Asia i Tomuś (30.07.02r.)

Znasz odpowiedź na pytanie: Pytanko do mam !

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
a co z piciem herbaty?
a jak wy czy pijecie herbate zwykła mimo ze zawiera teine bo ja na razie tylko 1 dziennie piję ale straszni mi jej brakuje wiec postanowiłam od jutra pic herbatke
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Zepsuł się :(
Mój fantastyczny laktator ręczny Aventu pękł. A właściwie kawałek się odłamał. I nie piszę tego po to, żeby kogoś zniechęcać, bo nadal uważam, że jest fantastyczny i i tak dużo
Czytaj dalej