roznice programowe i obowiazkowosc trzeciotestu

Mamy “wesola szkola i przyjaciele” jako dzieci szescioletnie – w naszej szkole
dzieci siedmioletnie pracuja na “nowe juz w szkole” i w trzeciej klasie pojawia nam sie lekka rozbieznosc – u nas nie ma zadan z jedna niewiadoma, bo zostaly przeniesione do klasy 4 -natomiast w trzeciotescie owszem takie zadania byly w zeszlym roku (ktory byl pierwszym rocznikiem po obnizeniu podstawy programowej).

ale podobno trzeciotest jest nieobowiazkowy?

czy ktos z braci nauczycielskiej moglby naprostowac moja wybrakowana wiedze zarowno w zakresie zadan z jedna niewiadoma jak i obowiazkowosci trzeciotestu?

8 odpowiedzi na pytanie: roznice programowe i obowiazkowosc trzeciotestu

 1. Nie było zadań z jedną niewiadomą.
  Owszem zadania “na myślenie” można by rozwiązać w ten sposób, ale dzieci zostały nauczone innego sposobu i tak rozwiązywały.

  Rok temu test dla trzeciaków miał być już obowiązkowy, ale dzięki tekstowi naukowemu do czytania ze zrozumieniem (zamiast zwykłego), nie był oceniany a jedynie poprawiany przez nauczycieli.

  • Jezu….. przeczytałam oba posty
   i nic nie rozumiem
   moze to ja powinnam do szkoły sie udać….

   • Za na miała nowe już w szkole

    w podręczniku w trzeciej klasie miała kilka zadań które prosiły się aby rozwiązać je z x

    tematu x nie przerabiała

    na teście w 3 klasie nie miała takowego zadania.

    podobno nie jest obowiązkowy
    ale nie wiem jak to jest jak uczeń nie przystapi 🙂
    muszę się podpytać szwagierki

    • Test był dobrowolny ale dla szkoły, szkoła decydowała czy brać w nim udział. U nas dzieci najpierw rozwiązały próbny a potem właściwy. Wyniki nie były upubliczniane.

     A z niewiadomą Hubert teraz przerabia.

     • Nie wiem jak z zadaniami z jedna niewiadoma, ale wychowawczyni przygotowuje dzieciaki właśnie do tego testu i się nim strasznie denerwuje. Coś na zebraniu mówiła, że ten test jest obowiązkowy, ale teraz po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi nie jestem tego pewna do końca

      • Zamieszczone przez chilli

       ale podobno trzeciotest jest nieobowiazkowy?

       nawet jeśli jest nieobowiązkowy to nieobowiązkowość nie rozwiązuje problemu

       przeglądałam swego czasu testy – wydaje mi się, że spokojnie można rozwiązać je “innym” sposobem (swego czasu zdaje się Kluska tego typu zadanie o jabłkach przytaczała ) liczę na to, że dzieciak na to wpadnie

       • Ja też nie bardzo w temacie wydawał mi się nieobowiązkowy ( ale nie wiem jak długo jeszcze), na trzy podstawówki w mieście test piszą w jednej.
        Tendencje są takie by wszędzie liczyć EWD (edukacyjna wartość dodana) z wyników testów. Mówi się też, że wszystko zmierza ku temu by w przyszłości i w podstawówce testować dzieci ze znajomości języka…

        • ja bym sie testem nieprzejmowala, moze to lepiej dziecko do tego przyzwyczajac, teraz wszedzie testy, w pracy, na studiach

         Znasz odpowiedź na pytanie: roznice programowe i obowiazkowosc trzeciotestu

         Dodaj komentarz

         Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
         Logo