Ruchy dziecka nisko w dole brzucha

Trochę jestem przestraszona, bo zaczęłam czuć ruchy dziecka nisko, w dole brzucha. Dosłownie prawie w pochwie! Tak 5 cm poniżej początku włosów łonowych. Ciężko mi to opisać dokładnie, ale tak pod tą kością od miednicy chyba. Czy myślicie, że coś się może dziać? Czy też odczuwacie tak nisko kopniaki? Jeszcze wczoraj czułam, że dzidzia leży bokiem, bo kopała cały czas z prawej. A teraz czuje tylko te ruchy dziecka w dole brzucha.

13 odpowiedzi na pytanie: Ruchy dziecka nisko w dole brzucha

edysia Dodane ponad rok temu,

Re: Ruchy dziecka nisko w dole brzucha

A może dzidziuś się właśnie przekręca? Dziecko na tym etapie ciąży zaczyna się już odwracać i może twoje też właśnie to robi? Jeżeli nie masz żadnych dolegliwości to wydaje mi się, ze nie masz powodów do obaw, ale jakby co zawsze można iść na USG. Poczekaj jeszcze jeden czy dwa dni.

Jeśli faktycznie maluch się odwraca, a ty chcesz mu pomóc to daj znać. Opiszę Ci metodę, która ułatwia odwracanie się maluszka główka w dół – ponoć skuteczna.

kobin Dodane ponad rok temu,

Re: Ruchy dziecka nisko w dole brzucha

No całkiem możliwe, że się przekręca, ale te ruchy czuć strasznie nisko w dole brzucha. Mam wrażenie, że szyjka mi się już rozwiera. Mam wizytę u lekarza we wtorek, wiec całkiem niedługo. A jeśli chodzi Ci o tę metodę z leżeniem z podniesionymi biodrami (na poduszce) to znam. Ale ja to mam stracha, ze jak się już ułoży, to będzie chciało wyjść, a ja przecież teraz nie mogę urodzić. Wiem, ze panikuje…..

edysia Dodane ponad rok temu,

Re: Ruchy dziecka bardzo nisko

Bez przesady. Moja jest ułożona główką w dół od 4 tygodni i dzisiaj na USG się to potwierdziło. I wcale nie chce jeszcze wyjść… Oby! Jeszcze ok. 8-9 tygodni musi poczekać. A jest jeszcze jedna pozycja do przekręcenia: “na pieska”, bo nie wiem jak mam ją nazwać inaczej… Tą też znasz?

kasia-i-dzidzius Dodane ponad rok temu,

Re: Ruchy dziecka bardzo nisko

A czy to na pewno są ruchy dzidzi… A może coś ci się w pęcherzu dzieje?

Choć pamiętam, że gdy byłam gdzieś na twoim etapie, to też nieraz czułam ruchy dziecka nisko w dole brzucha. To takie dziwne uczucie… Ale nie pytałam ginekologa o to – u mnie wszystko było dobrze.

zuzkan Dodane ponad rok temu,

Re: Ruchy dziecka bardzo nisko

Moje maleństwo od 5 miesiąca wwiercało się głową w dol i nadal siedzi w brzuchu, wiec nic się nie martw. Jeśli będzie coś nie tak z pewnością wyjdzie to przy następnej wizycie. Myślę jednak, że nie masz powodów do niepokoju.

kobin Dodane ponad rok temu,

Re: Ruchy dziecka bardzo nisko

Znam tę metodę “na pieska” – to moja ulubiona, ale nie wiem czy to ta sama, o której ty myślisz. A tak serio, to pewnie chodzi o to, żeby klęknąć, podeprzeć się na rękach i opuścić głowę i ramiona w dół? Czyli tak na łokciach się podeprzeć… Czy może jeszcze inaczej?

edysia Dodane ponad rok temu,

Re: Ruchy dziecka nisko w dole brzucha

Dokładnie tak! Masz klęknąć, oprzeć się na łokciach (pupa w górę) i lekko kołysać biodrami na boki przez 5-10 minut. To powtarzać jakieś 3 razy dziennie. Ponoć skutkuje i niektóre kobiety wręcz czuja, jak się dziecko im przekręca.

sylka Dodane ponad rok temu,

Re: Ruchy dziecka nisko w dole brzucha

Ja też mojego synka czuję tak nisko. Wręcz jakby chciał wejść w pachwinę. W poniedziałek byłam na USG i okazało się, że jest w ułożeniu miednicowym i tak mnie stópkami okłada. Mam nadzieję, że jeszcze zdąży się odwrócić, choć waży już 1950 gramów.

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: Ruchy dziecka nisko w dole brzucha

Ja czułam ruchy dziecka dziwnie nisko w dole brzucha, ale obyło się bez jakichkolwiek ciążowych komplikacji, a Oli właściwie urodził się w terminie.

samba Dodane ponad rok temu,

Re: Ruchy dziecka nisko w dole brzucha

Moja córka jest ułożona miednicowo i kopie mnie nóżkami bardzo nisko. W sumie nigdy nie czułam ruchów dziecka wysoko. Lekarz już mnie nastraszył w 22 tygodniu, że ułożenie jest pośladkowe i to tak, że nie daje 100% pewności, że się odwróci i że możliwe będzie CC. Ja ruchy dziecka w dole brzucha czuję od samego początku ciąży.

shibaa Dodane ponad rok temu,

Re: Ruchy dziecka w dole brzucha

Ja też czuję czasem ruchy dziecka bardzo nisko, ale jestem w 100% pewna, że jest to wywołane pociąganiem za ścianę macicy, co za tym idzie za szyjkę i ściankę pochwy. To taki ruch szarpany wyczuwalny “przez ciągłość tkanek”.

kobin Dodane ponad rok temu,

Re: Ruchy dziecka w dole brzucha

Ale mi dało wczoraj popalić! Gdy poszłam do łóżka chyba przez godzinę tak mi się wwiercało w dole brzucha, że aż piszczałam. Nie był to ból, ale strasznie nieprzyjemne uczucie. Mąż chciał mnie wieść do szpitala. Poćwiczyłam trochę za Twoją radą te 2 pozycje i może to właśnie było przyczyną gwałtownych ruchów dziecka. Nie wiem, gdzie teraz dzidzia ma nóżki, bo śpi. Ale to bardzo dziwne, ze ruchy są wyczuwalne jedynie na samym dole, a reszta brzucha jest jakby pusta… Mam nadzieje, że nie ułoży się miednicowo, tak jak pisały dziewczyny. Nie chcę cesarki.

polyana Dodane ponad rok temu,

Re: Ruchy dziecka w dole brzucha

Ja ruchy dziecka czuję tylko nisko, tak jak Ty, poniżej linii włosów. Ale wiem, że to są raczki, bo uderzenia raczkami są inne niż nóżkami. Mały czasami odbija mi się od żeber i bombarduje szyjkę. Dziwne uczucie. W pierwszej ciąży nie miałam takich odczuć, a teraz mam to samo co Ty. Dodatkowo boję się, że moja szyjka długo tego nie wytrzyma, bo od drugiego miesiąca ma tylko 1,5 cm. Też przychodziło mi do głowy, że może ulokuje się w kanale rodnym i koniec: urodzę, a dopiero minęliśmy półmetek ciąży.

Byłam na USG. Dziecko jest nisko ułożone, główką w dól, ale lekarz mówił, że na razie wszystko jest ok. Mam nadzieję, że u Ciebie też będzie wszystko dobrze.

Znasz odpowiedź na pytanie: Ruchy dziecka nisko w dole brzucha

Dodaj komentarz

Karmienie
Czy naprawdę przy karmieniu piersią się chudnie?
Chciałam się zapytać, jak to jest u was jeśli chodzi o karmienie piersią a chudnięcie? U mnie już minął drugi miesiąc i niestety nic! Jak zostało mi 10 kg po
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Jak długo wyskakują krosty przy ospie?
Niby córka choruje na ospę jako druga, więc coś powinnam mieć już jakieś doświadczenia. Jednak syn miał pierwszego dnia wysyp 6 krostek, na drugi dzień doszło następne 6, na trzeci
Czytaj dalej