Niemowlę rzuca się i szarpie podczas karmienia piersią

Nie wiem, co może dolegać mojemu synkowi. Może Wy wpadniecie na jakiś pomysł? Sprawa wygląda tak: dostawiam szkraba do cycka, 5 sekund possie i zaczyna się szarpać, na oślep wali nóżkami, puszcza cycucha, znowu się rzuca, wierzga, szuka cycka, cycek w buzi i znowu to samo… Po kilku takich chwytaniach i puszczaniu cycka płacz.

Nie wiem co o tym sądzić, bo:

 • kolki skończyły się miesiąc temu. Zresztą to nie kolka, bo wystarczy go odstawić od piersi, chwilkę utulić i jest już super: nie wierzga, nie pręży się;
 • mleko w piersi mam na 100%, wiec wykluczam to, że nic mu nie leci i się wścieka. Aż za bardzo przybiera na wadze;
 • Może to ząbki? Ale on ma dopiero 4 miesiące.

Już nie wiem co myśleć… Może Wy macie jakiś pomysł, co to może być?

7 odpowiedzi na pytanie: Niemowlę rzuca się i szarpie podczas karmienia piersią

 1. Re: Niemowlę rzuca się i szarpie podczas karmienia piersią

  Mam to samo z Olą, z tym że po takich szaleństwach ona zaraz zasypia, więc myślę, że to jej obrona przed snem (nieskuteczna). Widocznie taki urok mają nasze dzieci i musimy to przejść.

  • Re: Niemowlę rzuca się i szarpie podczas karmienia piersią

   Może być tak, że boli go brzuszek. Niekoniecznie muszą to być od razu kolki. Ząbki też niewykluczone. Możesz sprawdzić, czy dziąsła nie są obrzęknięte. Może też coś zjadłaś takiego, że smak mleka się zmienił? Poza tym może być tak, że albo leci mu za mało z piersi albo za dużo na raz. Może to być też objaw zapalenia ucha, musisz poobserować, czy dziecko nie łapie się często za uszko i nie trze główką po poduszce. A może podajesz też mleko z butelki i bardziej upodobał sobie butelkę i nie chce za bardzo piersi? Poza tym smoczek “uspokajacz” też może być winowajcą. Przyczyn tego, że dziecko rzuca się i szarpie podczas karmienia piersią może być naprawdę wiele. Może też nie chce jeść tylko sobie coś possać…

   • Re: Niemowlę rzuca się i szarpie podczas karmienia piersią

    To też faktycznie może być ze zmęczenia: mój tak też wył przy piersi po kąpieli przed snem. Był po prostu bardzo zmęczony.

    • Re: Niemowlę rzuca się i szarpie podczas karmienia piersią

     Jakbym widziała Weronikę sprzed ok. 2 miesięcy… Dokładnie to samo! Lekarz kazał dawać Lakcid (to są żywe kultury bakterii, tak jak w jogurcie). Okazało się, ze owszem, bolał ją brzuszek przy każdej kropelki mleka spadającej do brzuszka, ale nie były to kolki. Tylko że ona w tym czasie nie przybierała… I pomyśleć, że inna lekarka wysyłała ją do laryngologa, bo uparła się, że przez zawalony nosek nie może ssać i że to ją denerwuje. Odkąd zaczęliśmy jej dawać Lakcid, córka przestała się szarpać podczas jedzenia. Tak więc naprawdę polecam (ale najlepiej oczywiście skonsultuj to z pediatrą).

     • Re: Niemowlę rzuca się i szarpie podczas karmienia piersią

      Dokładnie tak samo zachowywała się moja córka, kiedy wyszedł jej pierwszy ząbek i miała własnie 4 m-ce. Też myślałam, że to za wcześnie, po kilku dniach okazało się, że to ząbki.

      • Re: Niemowlę rzuca się i szarpie podczas karmienia piersią

       Dokładnie tak samo zachowuje się mój półtoramiesięczny synek i też nie wiem, jaka może być przyczyna tego, że rzuca się i szarpie podczas karmienia. Czasem mam wrażenie, że jest już zbyt zmęczony, żeby jeść, bo jak go utulę to zasypia, ale nie zawsze tak jest. Czasem z kolei wydaje mi się, że za dużo mleka mu leci i nie nadąża z połykaniem go. Ale to wszystko są tylko moje domysły, a jaka jest prawdziwa przyczyna? Nie wiem niestety…

       • Re: Niemowlę rzuca się i szarpie podczas karmienia piersią

        U mnie to samo i też nie wiem, o co jej chodzi. Pewnie samo przejdzie z wiekiem…

        Znasz odpowiedź na pytanie: Niemowlę rzuca się i szarpie podczas karmienia piersią

        Dodaj komentarz

        Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
        Logo