sen roczniaka w ciągu dnia

Witajcie Dziewczyny!!! Jeszcze tydzień temu mój roczny Adaś był uregulowanym (co do snu) facetem. Wstawał koło 6, potem na godzinkę szedł spać koło 10 i koło 14. Kąpałam go o 18 i 19-19:30 już zasypiał na noc (nocne pobudki.do cyca jeszcze są). Tydzień temu się przestawił, nie wiem, może to przez te upały. Teraz wstaje 6-7 i za nic w świecie nie mogę go uśpić w tych godzinach, co dotąd spał. Zasypia po 11, śpi 1.5 godziny. Myślałam, że sam przestawia się z dwóch na jedno spanie, ale nie jestem tego taka pewna. Widzę, że koło 16 znów poszedłby spać. Raz nawet go położyłam. Spał bite 2 godziny, do 18. Nie muszę mówić, o której poszedł spać na noc… Ostatnio nie kładłam go spać po południu, myśląc, że skoro wstał koło 13, to będzie zmęczony i zaśnie mi jak zwykle. Efekt jest taki, że po prostu jest tak padnięty, że nie może zasnąć. Wczoraj, po kąpieli o 18, padł dopiero o 20, dziś z wielkim płaczem o 19. Nie wiem, czy nadal go przetrzymywać bez popołudniowej drzemki z nadzieją, że ta południowa z czasem będzie dłuższa i mu wystarczy, czy kłaść go o tej 16 i potem na noc dopiero o 22? Sama nie wiem. Teraz jestem na urlopie, więc jego spanie nie jest tak uciążliwe. Ale gdy we wrześniu pójdę do pracy, to zasypianie o 22 mnie po prostu wykończy. Jak to jest z Waszymi dziećmi? Śpią raz, czy dwa razy dziennie? Może po prostu robię z igły widły i moje dziecko po prostu dorasta? Proszę, poradźcie mi co mam robić. Za tydzień mój mąż ma urlop i planowaliśmy oduczanie od cyca, ale chyba ten jego nieuregulowany sen nam to odciągnie. Pozdrawiam serdecznie.

Adaś (20.07.06)

12 odpowiedzi na pytanie: sen roczniaka w ciągu dnia

beamama Dodane ponad rok temu,

Re: sen roczniaka w ciągu dnia

Moja Zosia również przestała ostatnio sypiać regularnie.
Czasem śpi raz, czasem dwa razy dziennie, zależy o której wstanie rano.
Jeśli o 6-7 to śpi między 10-11.30, potem między 15-16.30
Jeśli rano pośpi dłużej do 8 to potem śpi raz od 13.30 do 16.
Mój starszak, jak pamiętam, zaczął na stałe spać raz dziennie jak miał 15 mies.

egipcjanka Dodane ponad rok temu,

Re: sen roczniaka w ciągu dnia

A o której kładziesz Zosię spać na noc?

Adaś (20.07.06)

viking Dodane ponad rok temu,

Re: sen roczniaka w ciągu dnia

Moja Kinga w tym wieku mniej więcej przestawiła się na jedną drzemkę w ciągu dnia. Teraz mamy okres przestawiania się na niespanie w ogóle (rok i 8 m-cy) Kinga jest w świetnej formie do 22, a ja nie umiem się przestawić i nadal brakuje mi 1-2 godz. luzu na szybkie zrobienie czegoś, co z Kinią trwa dwa razy dłużej

Kinga

beamama Dodane ponad rok temu,

Re: sen roczniaka w ciągu dnia

Prawie zawsze zasypia ok. 21

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Re: sen roczniaka w ciągu dnia

przestwaia sie jak nic
bedzie miesiac- 1,5 rozregulowany a potem wejdzie w nowe tory – spania 1 raz blizej poludnia

cierpliwosci

kama28 Dodane ponad rok temu,

Re: sen roczniaka w ciągu dnia

tosia ma 8 i pół, spi trzy lub cztery razy dziennie. od czasu do czasu zdaży się 5 drzemek po 40 minut. wydaje mi się że to za dużo, ale gdy widzę że ziewa i trze oczka, to co będę męczyć dziecko. czy mogę wiedzieć jak w tym okresie spał twój synek?

kaśka i tośka 13.11.2006

egipcjanka Dodane ponad rok temu,

Re: sen roczniaka w ciągu dnia

Adaś mając 8.5 miesiąca przestawił się z 3 spań na 2. W sumie godzinowo w ciągu doby wyszło niemalże na to samo. Trzecie spanie było po 16. Kąpaliśmy go o 19:30 i szedł spać. Gdy zaczął spać 2 razy, to kąpiel trzeba było przyspieszyć na 18 i zaraz po niej zasypiał. Dla mnie była to wygoda, bo spokojnie mogłam wszystko zrobić. Ale przestawił się sam i bezboleśnie. Drzemki dzienne wtedy trwały 40-45 minut, a rano budził się przed 7. Teraz w ciągu dnia śpi po 1-1.5 godziny.

Adaś(20.07.06)

beasia Dodane ponad rok temu,

Re: sen roczniaka w ciągu dnia

naprawde tak czesto sypia?
Gaba jest dokladnie miesiac starsza od Tosi i od jakichś 3 m-cy sypia 2 razy dziennie-od 30-90 min. (ale nie wiecej niz 2-2,5 godz./dziennie), wcześniej spała 2-3 razy dziennie po 30 min. (nie dluzej!)

Basia, Anulka i Gabrysia

kama28 Dodane ponad rok temu,

Re: sen roczniaka w ciągu dnia

tak, tak często.
wczoraj spała 4 razy po 40 -50 minut.
jest bardzo, bardzo ruchliwa. nie usiedzi nawet chwilki(no czasem, jak się zagapi w tv, niestety!), może potrzebuje tego snu, by się zregenerować i znów mieć siły na “bieganie”?

kaśka i tośka 13.11.2006

kasiex Dodane ponad rok temu,

Re: sen roczniaka w ciągu dnia

u nas podobnie, borys przestawia się na jedną drzemkę, ale dzień dniu nie jest równy, różnie to jeszcze bywa, czasem śpi 2 razy…
myślę, że to trochę potrwa, staram się go przetrzymać do ok. 13 i wtedy ta drzemka jest dłuższa i wystarcza do wieczorka..

Kasia,Kuba 01.03 i Borys 06.06

sabi1979 Dodane ponad rok temu,

Re: sen roczniaka w ciągu dnia

Mój roczniaczek w wieku 9 miesięcy przestwił się z 3 półtora godzinnych drzemek w ciągu dnia. POtem nastąpiło przejście na 2 dwiegodzinne spanka. Jeśli wstanie o 8mej to około 11tej idzie spać na 2 h następnie około 16-17tej również. Na noc zasypia około 21.30 – 22.00. Wieczorem mam dość ale cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo. Na szczęście na razie nie pracuję ponieważ mam drugą 1miesięczną dzidzię, może dlatego wieczorkiem jestem wykamana 🙂 Dla mnie jest najważniejsze wsłuchanie się w potrzeby dziecka, skoro tak sobie ustalił drzemki to nie będę go przetrzymywać do tylko jednej drzemki bo potem jest wykończony i nie potrafi zasnąć. Myślę, że dla jego rozwoju sen jest bardzo ważny, a ja odpocznę na emeryturze 🙂 (no może jak dzieci trochę podrosną )

egipcjanka Dodane ponad rok temu,

Re: sen roczniaka w ciągu dnia

Odkąd napisałam ten post, Adaś znów się w miarę uregulował. teraz wstaje przed 7, potem idzie spać po 10 i po 15. Generalnie śpi po 1-1.5 godz. w odstępach 3-3.5 godzinnych. Kąpiemy go koło 20 i przed 21 śpi. Szkoda, bo wolałam jak wcześniej chodził spać. No i w ciągu dnia ma wprawdzie 2 drzemki jak kiedyś, ale są one dłuższe. Widocznie teraz bardziej się męczy i potrzebuje tego snu w ciągu dnia.

Adaś(20.07.06)

Znasz odpowiedź na pytanie: sen roczniaka w ciągu dnia

Dodaj komentarz

Polecam
Blogi naszych pociech!!!!!!!!!!!Polecam
Dziewczyny, gorąco Was zachęcam do zakładania blogów swoim maluchom-super zabawa i pamiątka na przyszłość. A to nasz-pośród wielu także superfajnych i superciekawych [url]https://smyki.pl/domeny/smyki.pl/siennicka9smykipl/index.php?[/url] A tutaj możecie tworzyć blogi swoich pociech. [url]https://smyki.pl/?op=welcome[/url] Gorąco polecam. [i]Edited by
Czytaj dalej
Nasze zdjęcia
Porównania, podobieństwa
Na pierwszym planie mama, Artek i Igi. Widać jakieś podobieństwa? [img]https://images27.fotosik.pl/33/842ab956f8bd6258.jpg[/img] Bracia :) [img]https://images25.fotosik.pl/33/d1205054696b4bbd.jpg[/img] Stópeczki i rączki [img]https://images27.fotosik.pl/33/4a5ab05ea1b96fe8.jpg[/img] I na koniec... [img]https://images27.fotosik.pl/33/e306fbdab9c81ba0.jpg[/img] [img]https://images29.fotosik.pl/24/125d6121ceb3bbdcmed.jpg[/img]
Czytaj dalej