Sine dziąsło u niemowlaka: Czy to przez ząbkowanie?

Właśnie zobaczyłam że córeczka ma sine dziąsło w miejscu górnej lewej jedynki. Zęba jeszcze nie ma. Ma tylko dwie dolne jedynki. Dziąsło nie jest czerwone tylko fioletowe. Czy tak może być przy ząbkowaniu? Podejrzewam, że gdyby się uderzyła to byłby ślad też na ustach, a to tylko dziąsło. Proszę napiszcie mi, czy to normalne czy coś jest jednak nie tak?
Dodam, że przy pierwszych ząbkach miała katar przez 10 dni. I od wczoraj znowu ma. Jest bardzo marudna i często płacze.
Czy tak może wyglądać ząbkowanie? Boję się o to dziąsło.

7 odpowiedzi na pytanie: Sine dziąsło u niemowlaka: Czy to przez ząbkowanie?

kasiek74 Dodane ponad rok temu,

Re: Sine dziąsło u niemowlaka

Marta też miała sine dziąsło, ale w miejscu „piątek” na dole. Zaczęły się jej przebijać i może przez to był silny ucisk na dziąsełko i stąd takie przebarwienie. Przynajmniej wcześniej było mocno sine. Teraz już ten krwiak zniknął. Ja również się bałam, jak to zobaczyłem. Najwidoczniej nie potrzebnie. Tak czasem się dzieje.

anna-pl Dodane ponad rok temu,

Re: Sine dziąsło!

A jak długo było sine? Aż wyszedł ząbek? Na razie nie widać, żeby tam ząbek się przebijał. Widać tylko sine i troszkę spuchnięte dziąsło.

kasiek74 Dodane ponad rok temu,

Re: Sine dziąsło u niemowlaka: Czy to przez ząbkowanie?

Pamiętam, że jakieś 2 tygodnie chyba się martwiłam i co jakiś czas zaglądałam. Teraz sinego dziąsełka nie ma, ale zęba także jeszcze nie. Natomiast na dole piątka już wyszła. Nie cała, ale jej większa część.

aika Dodane ponad rok temu,

Re: Sine dziąsło!

Mojemu synkowi tak siniały dziąsła przed przebiciem się ząbka. Gdy już wychodził zsinienie znikało.
Nie martw się – wszystko będzie dobrze.

Dodane ponad rok temu,

Re: Sine dziąsło u niemowlaka!

Mojej bratanicy jakiś miesiąc temu zrobiło się coś podobnego na dziąsełku w miejscu dwójki. Tyle tylko, że u niej wyglądało to raczej jak duży krwiak (ok 5 mm) i bardzo ją bolało. U mojego syna nie było czegoś takiego, więc darłam się na nich żeby poszli do lekarza. Nie poszli, więc się denerwowałam, ale po ok 2 tygodniach w tym miejscu zaczął wychodzić ząbek. Wszystko skończyło się dobrze, więc może to nie jest nic złego?
Myślę, że i u Twojej córeczki może to być zwiastun ząbka.

Monika2019-07-19 07:44:43

Moja 6-letnia córka też ma takie zasinienie nad jedynką. Byłyśmy u stomatologa i pani powiedziała, że zasinienie mogło powstać wskutek uderzenia taki jakby krwiaczek lub może to świadczyć, że przebija się ząb. Dodała, że nie widzi w tym nic niepokojącego. Bardzo się denerwowałam, ale po wizycie już się tym tak nie stresuję. Dodam tylko, że nadal obserwuję to zasinienie, ale córki to nie boli. Oczywiście każdy przypadek jest inny i warto dla swojego spokoju udać się do lekarza stomatologa, aby się upewnić.

Jula2019-08-06 14:01:40

Ząbkowanie powoduje różne dolegliwości u maluszka. Gorączka, niepokój, częsty płacz. Niektóre dzieci przechodzą łagodnie, a dla niektórych to bardzo trudny czas (również dla rodziców). Warto sprawdzić u lekarza czy objawy są skutkiem ząbkowania i spróbować różnego rodzaju preparatów łagodzących ból przy ząbkowaniu.

Znasz odpowiedź na pytanie: Sine dziąsło u niemowlaka: Czy to przez ząbkowanie??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

STRATA DZIECKA
Jak rozpoznać początek poronienia?
Mam nastepujące pytanie: po czym poznać poronienie? Mam na myśli sytuację, gdy kobieta nie wie, że jest w ciąży (np. są to pierwsze tygodnie). W związku z tym nie bada
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
37 tydzień ciąży i ból podbrzusza jak na miesiączkę - wiecie coś na ten temat?
Właśnie zaczynam 37 tydzień ciąży. Dziś w nocy czułam bardzo dziwny ból (dość mocny). Niziutko, prawie nad samym spojeniem łonowym. Najbardziej był dokuczliwy przy leżeniu na plecach (w trakcie
Czytaj dalej