Skaza białkowa

Bardzo proszę Was byście powiedziały jak się obiawia skaza białkowa i w jakim to wieku dziecka spotyka. Dodam jeszcze, że mój Jaś ma 6 tyg. i karmię go tylko piersią.
Z góry dziękuję

AnulkaS i Jasio (09.08.2003)

3 odpowiedzi na pytanie: Skaza białkowa

 1. Re: Skaza białkowa

  1. wysypki
  2. liszaje – najczęściej pojawiają się na udach, łokciach, za kolanami
  3. biegunki i często równoczesnie zielone kupki
  4. częste ulewania
  5. wymioty
  6. charczący, zatkany nosek

  .. Ale nie od razu każdy pryszcz, czy zielona kupa jest alergią:):):)

  Gosia i Michałek (10 msc:)

  • Re: Skaza białkowa

   Jakiej postaci są te wysypki?
   Co do pozostałych punktów to liszaj Jaś nie ma, natomiast robi półpłynne kupki czasem płynne i czasem właśnie koloru zielonego, czasami ulewa i czasami charcze. Czyżby był uczulony na mleko?

   AnulkaS i Jasio (09.08.2003)

   • Re: Skaza białkowa

    nie sądzę, jeśli tak jak mówisz jest to czasmi
    jak dziecku się uleje raz czy dwa szczególnie jek jest tak malutkie jak twoje to nic takiego, gorzej jeśli się ulewa po każdym jedzeniu i naprzykład długo po jedzeniu.

    Kazdy noworodek ma na buzi pryszcze, więc nie od razu jest to alergia.

    to samo jest z kupami. dziecko karmione piersią może robić często kupy, nawet po każdym jedzeniu, ale później to powinno się stabilizowaći ograniczać.

    dziecko w pierwszych miesiącach też może tak charczeć, a to dlatego że przegroda oddzielająca nos od gardła nie jest w pełn iwykształcona i dziecku może wpadać mleczko do noska, co powoduje potem charczenie.

    Zwykle jak jest skaza to nakład się kilka objawów na raz.

    I z mojego doświadczenia (bo tylko tyle wiem) ja byłam w stanie stwierdzić że coś jest nie tak dopiero w okolicach 3 miesiąca – wystąpiła taka lekka biegunka – robił 2 kupy pomiędzy jedzeniami i lekko się wtedy odwodnił. A kupy były tak rzadkie jakby nasikał (tylko troszkę kupki zostawało na pieluszce. no i miał takie suche placki na udach, rękach i za uszami. wysypki prawie nie było.

    Powiem ci trudna sprawa stwierdzić jeśli opierasz swe podejrzenia o kupki. Dzieci często dostają wysypki, swędzącej i prowadzi to do atopowego zapalenia skóry. U nas tego nie było. A jak się okazało wyeliminowanie mleka z diety naprawiło wszystko.

    Gosia i Michałek (10 msc:)

    Znasz odpowiedź na pytanie: Skaza białkowa

    Dodaj komentarz

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo