słabe nasienie – czy jest szansa na inseminację?

Witam!
Jestem tu nowa i od niedawna przęglądam forum, nie znalazłam jak dotąd odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: “jakie muszą być parametry nasienia, aby w ogole móc sie zakwalifikowac to zabiegu inseminacji”? Jesli ktos miał lub ma podobny problem, prosze o odpowiedz.

6 odpowiedzi na pytanie: słabe nasienie – czy jest szansa na inseminację?

Dodane ponad rok temu,

Re: słabe nasienie – czy jest szansa na inseminację?

wejdź na moją stronkę – tam są podane wyniki mojego M – są kiepskie, ale nadają się do IUI, możesz sobie porównać 🙂 Jak by co to pisz 🙂
Najlepiej było by jakbyś napisała jakie Twój mąż, facet ma wyniki 🙂

[Zobacz stronę]

bezak Dodane ponad rok temu,

Re: słabe nasienie – czy jest szansa na inseminację?

Dzięki za odpowiedz. Przeglądałam stronkę i mój mąz ma całkiem podobne wyniki do twojego. Liczba ruchomych i nieruchomych identyczna, ruchliwośc niec inna, bo w kat. a 5%, w kat.b.15%, a w kat. c.5%. Co do wadliwości plemników to podobnie, wady główki, wstawki,witki. Niestety jest ich zdecydowanie mniej niz u twojego M., bo tylko 7 mln/ml. no i z tego 35% zywych a 65% martwych 🙁

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: słabe nasienie – czy jest szansa na inseminację?

Witam my mieliśmy za pierwszym razem 10 mln, z czego odwirowano 6 mln i to mi podano a za drugim razem 14 mln z czego odwirowano 8 mln.
Ponoć dopiero około 2 mln nadają sie tylko do IVF, bo skuteczność IUI jest tak niska, ze nie warto jej wykonywać.
Przy waszych 7 mln nie powinno być problemu. 🙂

Dobrze, że mam w głowie jakiś plan

bezak Dodane ponad rok temu,

Re: słabe nasienie – czy jest szansa na inseminację?

Dzięki Gablysiu!
Podnioslaś mnie na duchu. Mozesz mi napisac, gdzie sie leczysz i ewentualnie u jakiego lekarza? Ja obecnie w Salve w Łodzi. A i co było powodem skoku liczby plemniczkow u twojego mężczyzny? Z 10mln na 14 mln. Witaminki? 🙂

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: słabe nasienie – czy jest szansa na inseminację?

Witaminki na mojego chłopa nie działają. I to nie żaden skok, bo 4 mln w tą 4 w tamtą, to nie jest duża różnica. Te parametry się zmieniają…. Paramety nasienia nigdy nie są identyczne, na dowód tego mam wynik nasienia sprzed dwóch tygodni przed IUI, gdzie ilość była 19mln, sprzed 2 lat gdzie mieliśmy 30 mln i sprzed 2.5 gdzie mieliśmy 49 mln.
Plemniki nie ludzie, ich ilość sie zmienia.
Ja sie lecze póki co w Provicie w Katowicach, ale Salve ze tak powiem miałam nieprzyjemność poznać. Jeżeli chcesz poczytać, mój wątek Moj program nasze dziecko. Tam opisałam moją koszmarną wizyte w Salve.

Karolakoj leczy sie w Salve u Sobkiewicza, macie widzisz wspólne tematy…

Dobrze, że mam w głowie jakiś plan

bezak Dodane ponad rok temu,

Czyli jednak nie witaminki…

No szkoda, ciekawe jak zadziałają na mojego, bo wcina Androvit, a wczesniej duze dawki cynku, selenu, wit. C i jeszcze parę innych. Ostatnio stwierdził, ze chyba musi dac odpocząc wątrobie, bo sporo sie tego najadł.
Wiesz, ja myślałam, ze takie skoki nie są naturalne, i ze to sprawa witamin lub zmiany trybu zycia, ale skoro to norma to ok. Przynajmniej nie będę posądzac Salve o zfałszowanie wyników 🙂 Cieszę sie jednak, ze tak jest, bo u nas był skok z 2mln. na 7mln i wiesz, co to oznacza.
Poczytam zaraz o tej twojej nieprzyjemnej wizycie w Salve, choc ja na razie (dwie wizyty) nie mam złych odczuc. Byłam wczesniej w piekle, wiec Salve to dla mnie niebo ::)
A Karolakoj tez sie tam leczy i wymieniamy sie informacjami, fajnie miec taką znajomą 🙂
Pozdrawiam!

Znasz odpowiedź na pytanie: słabe nasienie – czy jest szansa na inseminację?

Dodaj komentarz

Dla starających się
owulacja
dziś mam charakterystyczne dla jajeczkowania bóle brzucha niestety mój narzeczony wyjechał i nie będzie dziś przytulania. Przytulanie było w piątek w nocy czy plemniczki miały szanse przeżyć do dzisiaj?
Czytaj dalej
Dla starających się
brak owulacji!!! :(
Czesc dziewczyny...dawno mnie tutaj nie bylo...mialam w polowie cyklu czyli ok 17tego stycznia pojawic sie na USG sprawdzic jak tam u mnie wyglada OWU...i okazało się że pęcherzyka Graffa wcale
Czytaj dalej