Słabe włosy u córeczki

Moja czteroletnia Dominiczka ma słabe i rzadkie włoski. Byłam u kilku lekarzy – pediatrów, dermatologów; badania lekarskie dotyczące tarczycy ma w normie, jednak dość niska hemoglobina, żelazo i transferyna (dlatego suplementujemy żelazo oraz witaminy z grupy B).

Mam jednak do Was pytanie i będę bardzo wdzięczna za odpowiedź – czy widzicie aby Waszym Dzieciom wypadały włoski np. podczas czesania? Jeśli tak, ile przeciętnie wypada (oczywiście orientacyjnie)? Czy miałyście taką sytuację, aby włoski nagle zaczęły się wzmacniać i czy coś robiłyście w tym kierunku? Jeśli znajdziecie chwilkę aby odpowiedzieć – będę naprawdę zobowiązana.

8 odpowiedzi na pytanie: Słabe włosy u córeczki

irena Dodane ponad rok temu,

Re: Słabe włosy u córeczki

Moje dziewczyny miały marniutkie włosy bardzo długo. Jako 2-latki wyglądały, jakby były jeszcze łyse. Miały jaśniutkie, bardzo rzadkie włosy. Gdzieś kolo 4 r.ż zaczęły im wyrastać pomiędzy tymi słabymi piórkami nowe, geste, grube, kręcone włosy. Tak z niczego, bez żadnej suplementacji. Po kilku miesiącach musieliśmy włosy ściąć na krótko, bo dziewczyny wyglądały tak jakby “nie znały grzebienia”. Jako 6-latkom włosy zaczęły nadmiernie wychodzić, ale wszystko przeszło po miesiącu. Podejrzewam, że wtedy wyszła resztka tych słabiutkich. Teraz mają fajne dość grube, pofalowane, średnio gęste włoski (identyczne jak moje były kiedyś). Mojej siostry córa ma rzadkie proste strączki identyczne jak jej mama. Geny po prostu.

agaz Dodane ponad rok temu,

Re: Słabe włosy u córeczki

Moja córka zaczęła mieć ładniejsze włoski po 3 urodzinach. Tak po prostu wreszcie zaczęły rosnąć i gęstnieć. Dziś ma prawie 6 lat i włosy do pasa. Blond gęste i ciągle widzę, że rosną nowe małe włoski miedzy tymi długimi. Jak ją czeszę to zawsze mam trochę na szczotce (około 20 może 30 a może mniej tylko że zaplatane), ale to normalne. Myje jej w dziecięcych szamponach i to tyle 🙂 Czasem do rozczesania dam odrobinę jedwabiu na końce.

anno-domini Dodane ponad rok temu,

Re: Słabe włosy u córeczki

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi – które mnie w dodatku pocieszyły. Niestety nie mam wiedzy na temat mojego “wzrostu włosów”, gdyż moja Mama zmarła gdy miałam dwanaście lat. Tym bardziej Wam dziękuję i pozdrawiam.

monik1986a Dodane ponad rok temu,

hmmm…nasza córka dwulatka ma raczej przeciętną fryzurkę, co ciekawe jednak nie widziałam, zeby jej wypadały włosy, na szczotce, czy cos…moze dlatego, ze jest blondyneczka? 🙂 nie wiem…;)

betrisa Dodane ponad rok temu,

Re: Słabe włosy u córeczki

Moja 3-latka to ma piórka. Do tej pory ma włosy do ramion, bo rosną jej bardzo powoli. Trochę podcinam i pewnie w końcu się wzmocnią. jakoś się zbytnio tym nie martwię. Też jest blondynką i raczej nie wypadają jej te włosy. Moja córa urodziła się łysa i zanim jej coś urosło to też trwało, do tej pory ma jeszcze te pierwsze włosy

karolina89 Dodane ponad rok temu,

Re: Słabe włosy u córeczki

Jako fryzjerka mogę Wam podpowiedzieć ,że codziennie człowiek traci około 100-200 włosów, ale to zupełnie normalne. W miejscu tych rosną nowe włosy, a nawet tego nie widać. U dzieci jest to samo, pierwsze włoski się wycierają z czasem, niekiedy szybciej niekiedy wolniej, ale nowe na pewno urosną. Jeżeli włoski są lichutkie można je częściej podcinać, chociaż same końcóweczki. To stymujuje wzrost i pobudza je do tego aby rosły. Jeżeli włosy są słabe nie należy ich dodatkowo obciążać za bardzo jakimiś ciężkimi gumkami lub spinkami, najlepsza zwykła frotka dla dziecięcych włosków.

anno-domini Dodane ponad rok temu,

Re: Słabe włosy u córeczki

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi i zawarte w nich rady (bardzo mnie pocieszyły).
Ostatnio zauważyłam, że Dominisi łuszczy się skóra na główce – jest to zupełnie niewidoczne, uwidoczniło się dopiero przy przypadkowym potarciu mechanicznym.
Tego samego dnia pytałam znajomej farmaceutki w aptece jak postępować (ciemieniuszkę Domini miała jako czteromiesięczny niemowlak i wtedy przeszła po jednej aplikacji preparatem SVR) – polecono mi delikatne wyczesywanie po zmiękczeniu oliwką oraz mycie balsamem Ziaja.
Dermatolog po badaniu lampą Wooda nie stwierdziła grzybicy, kazała zatem postępować jak przy klasycznej ciemieniuszce – nawilżać, natłuszczać i wyczesywać.
Jeśli macie jakieś sprawdzone sposoby – to proszę, piszcie.
Jeszcze raz dziękuję! (nie tylko w moim imieniu)

Ania2020-01-28 21:14:24

Re: Słabe włosy u córeczki

Mam pytanie: jak wygląda obecnie sytuacja u twojej córki Dominiki? My mamy podobna sytuacje i nadal się martwimy. Córka ma 3 latka, cienkie blond włoski które niestety bardzo wolno rosną (nadal tylko jak chłopczyk). Bylibyśmy wdzięczni za jakieś informacje.

Znasz odpowiedź na pytanie: Słabe włosy u córeczki

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
Zaparcia u 3-latka
Mam ogromny problem: jestem mamą 3,5-letniej dziewczynki. Naszym sporym problemem jest oddawanie stolca - mała robi go raz w tygodniu jak ją porządnie przyciśnie, potrafi kilka dni chodzić i widać
Czytaj dalej
A-psik: moje dziecko jest uczulone…
Wysypka na dłoniach u dziecka (krostki na wewnętrznej stronie dłoni)?
Jakieś 3 dni temu zauważyłam u Amelki na wewnętrznej stronie obu dłoni dziwną wysypkę - wygląda jak zlewające się ze sobą czerwone plamki. Na policzkach też ma kilka krostek, identycznych
Czytaj dalej