Słabe włosy u córeczki

Moja czteroletnia Dominiczka ma słabe i rzadkie włoski. Byłam u kilku lekarzy – pediatrów, dermatologów; badania lekarskie dotyczące tarczycy ma w normie, jednak dość niska hemoglobina, żelazo i transferyna (dlatego suplementujemy żelazo oraz witaminy z grupy B).

Mam jednak do Was pytanie i będę bardzo wdzięczna za odpowiedź – czy widzicie aby Waszym Dzieciom wypadały włoski np. podczas czesania? Jeśli tak, ile przeciętnie wypada (oczywiście orientacyjnie)? Czy miałyście taką sytuację, aby włoski nagle zaczęły się wzmacniać i czy coś robiłyście w tym kierunku? Jeśli znajdziecie chwilkę aby odpowiedzieć – będę naprawdę zobowiązana.

11 odpowiedzi na pytanie: Słabe włosy u córeczki

 1. Re: Słabe włosy u córeczki

  Moje dziewczyny miały marniutkie włosy bardzo długo. Jako 2-latki wyglądały, jakby były jeszcze łyse. Miały jaśniutkie, bardzo rzadkie włosy. Gdzieś kolo 4 r.ż zaczęły im wyrastać pomiędzy tymi słabymi piórkami nowe, geste, grube, kręcone włosy. Tak z niczego, bez żadnej suplementacji. Po kilku miesiącach musieliśmy włosy ściąć na krótko, bo dziewczyny wyglądały tak jakby “nie znały grzebienia”. Jako 6-latkom włosy zaczęły nadmiernie wychodzić, ale wszystko przeszło po miesiącu. Podejrzewam, że wtedy wyszła resztka tych słabiutkich. Teraz mają fajne dość grube, pofalowane, średnio gęste włoski (identyczne jak moje były kiedyś). Mojej siostry córa ma rzadkie proste strączki identyczne jak jej mama. Geny po prostu.

  • Re: Słabe włosy u córeczki

   Moja córka zaczęła mieć ładniejsze włoski po 3 urodzinach. Tak po prostu wreszcie zaczęły rosnąć i gęstnieć. Dziś ma prawie 6 lat i włosy do pasa. Blond gęste i ciągle widzę, że rosną nowe małe włoski miedzy tymi długimi. Jak ją czeszę to zawsze mam trochę na szczotce (około 20 może 30 a może mniej tylko że zaplatane), ale to normalne. Myje jej w dziecięcych szamponach i to tyle 🙂 Czasem do rozczesania dam odrobinę jedwabiu na końce.

   • Re: Słabe włosy u córeczki

    Dziękuję serdecznie za odpowiedzi – które mnie w dodatku pocieszyły. Niestety nie mam wiedzy na temat mojego “wzrostu włosów”, gdyż moja Mama zmarła gdy miałam dwanaście lat. Tym bardziej Wam dziękuję i pozdrawiam.

    • hmmm… Nasza córka dwulatka ma raczej przeciętną fryzurkę, co ciekawe jednak nie widziałam, zeby jej wypadały włosy, na szczotce, czy cos…moze dlatego, ze jest blondyneczka? 🙂 nie wiem…;)

     • Re: Słabe włosy u córeczki

      Moja 3-latka to ma piórka. Do tej pory ma włosy do ramion, bo rosną jej bardzo powoli. Trochę podcinam i pewnie w końcu się wzmocnią. jakoś się zbytnio tym nie martwię. Też jest blondynką i raczej nie wypadają jej te włosy. Moja córa urodziła się łysa i zanim jej coś urosło to też trwało, do tej pory ma jeszcze te pierwsze włosy

      • Re: Słabe włosy u córeczki

       Jako fryzjerka mogę Wam podpowiedzieć,że codziennie człowiek traci około 100-200 włosów, ale to zupełnie normalne. W miejscu tych rosną nowe włosy, a nawet tego nie widać. U dzieci jest to samo, pierwsze włoski się wycierają z czasem, niekiedy szybciej niekiedy wolniej, ale nowe na pewno urosną. Jeżeli włoski są lichutkie można je częściej podcinać, chociaż same końcóweczki. To stymujuje wzrost i pobudza je do tego aby rosły. Jeżeli włosy są słabe nie należy ich dodatkowo obciążać za bardzo jakimiś ciężkimi gumkami lub spinkami, najlepsza zwykła frotka dla dziecięcych włosków.

       • Podcinanie włosów niczego nie zmienia. To zabobon. Nie wierzę, że trzeba to tłumaczyć fryzjerowi. Włos to martwa tkanka, odżywić można u nasady,tam gdzie włos i cebulka tkwią w skórze. Warto sprawdzić poziom cynku, a na geny nic się nie poradzi. Można też masować skórę głowy, by stymulować wzrost włosów i stosować odżywki dobrej jakości dopasowane do wieku.

      • Re: Słabe włosy u córeczki

       Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi i zawarte w nich rady (bardzo mnie pocieszyły).
       Ostatnio zauważyłam, że Dominisi łuszczy się skóra na główce – jest to zupełnie niewidoczne, uwidoczniło się dopiero przy przypadkowym potarciu mechanicznym.
       Tego samego dnia pytałam znajomej farmaceutki w aptece jak postępować (ciemieniuszkę Domini miała jako czteromiesięczny niemowlak i wtedy przeszła po jednej aplikacji preparatem SVR) – polecono mi delikatne wyczesywanie po zmiękczeniu oliwką oraz mycie balsamem Ziaja.
       Dermatolog po badaniu lampą Wooda nie stwierdziła grzybicy, kazała zatem postępować jak przy klasycznej ciemieniuszce – nawilżać, natłuszczać i wyczesywać.
       Jeśli macie jakieś sprawdzone sposoby – to proszę, piszcie.
       Jeszcze raz dziękuję! (nie tylko w moim imieniu)

       • Re: Słabe włosy u córeczki

        Mam pytanie: jak wygląda obecnie sytuacja u twojej córki Dominiki? My mamy podobna sytuacje i nadal się martwimy. Córka ma 3 latka, cienkie blond włoski które niestety bardzo wolno rosną (nadal tylko jak chłopczyk). Bylibyśmy wdzięczni za jakieś informacje.

        • U mnie to samo córka 3 latka i włoski jak u chłopczyka, troszkę się kręcą co jeszcze bardziej je skraca. Mam nadzieję, że one teraz idą na gęstość 🙂

        • U nas podobna sytuacja, córka ma 4 latka a włosy krótkie cienkie blond. Czy ruszyła się u was sytuacja? Tez się martwimy

       • Moja córeczka 3,5 też ma cały czas chłopięcą fryzurkę. Od urodzenia włoski urosły jej ledwo za ucho a podcinałam ją może z 5 razy…
        Wiem, że to mały problem, ale może można jakoś pomóc?

        • Moja córka ma 2 lata i 4 miesiące i też ma słabe jasne włosy które są rzadkie i wygląda jak była łysawa. Latem miała dłuższe i wydawało mi się gestsze włosy potem podcielam jej końcówki bo jej się robiły takie zmechlone z tylu i piórka były. Mam nadzieję że w końcu odrosna i będą lepsze.

         • Córka skończone 4 lata, bez żadnych objawów chorobowych, ma krótkie włosy jak u chłopczyka. Nigdy nie była u fryzjera. W przedszkolu wszystkie dziewczynki mają długie włosy i córka zaczyna mieć kompleks. Pediatra nie widzi problemu. Zbieram się do zrobienia jakichś badań krwi. Ale nie wiem, jakie badania konkretnie mogłabym jej zrobić. Czy któraś z Was robiła takie badania? Tarczyca? Testosteron?

          Znasz odpowiedź na pytanie: Słabe włosy u córeczki

          Dodaj komentarz

          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
          Logo