Słyszałam ale nie wiedziałam

W pewnej gazecie przeczytałam że poród na leżąco jest najgorszy z wszystkich możliwych.. Słyszałam o tym ale na 100% nie wiedziałam ale teraz wiem..podobno najlepiej rodzić na stojąco lub siedząco….ja bedę miała cesarkę ale to dla waszej informacji… A i słyszałam o tym że podczas porodu pielęgniarka dla rozluźnienia robi okłady z kawy?!

9 odpowiedzi na pytanie: Słyszałam ale nie wiedziałam

Dodane ponad rok temu,

Re: Słyszałam ale nie wiedziałam

o tym ze pozycja leżac nie jest dobra dla kobiety slyszalam… to raczej wygoda dla lekarza i poloznej….w pozycji siedzącej lub na pieska w porodzie pomaga grawitacja..mama nie musi tak silnie przec bo dzidzius sila cieżkosci wychodzi na swiat… niestety są sytuacje kiedy mama jest zbyt slaba lub są jakies komplikacje..wtedy jednak bezpieczniej lezec… a o okladachh z kawy pierwszy raz słyszę..hmmm..

Weronka (termin 6.06.03)

kinga10 Dodane ponad rok temu,

Re: Słyszałam ale nie wiedziałam

Ja tez pierwsze slysze o tej kawie…. A na co sie naklada ta kawe?????? hihihi

KINGA

jagoda Dodane ponad rok temu,

Re: Słyszałam ale nie wiedziałam

Pisali o tym w najnowszym Twoim Stylu, ale o kawie nie słyszałam.
Gosia mama Piotra i Czarka

Dodane ponad rok temu,

Re: Słyszałam ale nie wiedziałam

Zazwyczaj piszą w książkach i poradnikach, że poród w pozycji leżącej jest najtrudniejszy. Nieraz sie nad tym zastanawiałam, czy obecnie można wybrać pozycję do porodu?
wiem, ze są w użyciu piłki, worki, wanny a podczas badania trzeba sie położyc na łóżku, ale jestem ciekawa, czy kiedy nadchodzą skurcze parte można wybrać pozycję bardziej pionowa, siedzącą czy też kuczną?

kAhA

johana Dodane ponad rok temu,

Re: Słyszałam ale nie wiedziałam

w okolicach pupy

kajda Dodane ponad rok temu,

Re: Słyszałam ale nie wiedziałam

Ja urodziłam na stołku połozniczym. Miałam porównanie, bo przeć zaczęłam jeszcze na łóżku i na stołku jest rzeczywiście łatwiej. Dzięki matko grawitacjo! 🙂 Tylko położna musi się nagimnastykować, hi hi….

Pozdrawiam

Kasia i Melissa -7 tygodni!!!

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Słyszałam ale nie wiedziałam

Oczywiście, pozycja kuczna jest najlepsza i nie bez kozery wybierają ja tzw. “ludy pierwotne”, ale na leżąco jest najwygodniej… lekarzowi i położnej i jest wiele szpitali, które deklarują swobodę wyboru pozycji, a de facto zmuszają i tak do leżenia, które jest okropne. Leżenie na wznak mnie osobiście nadal dusi, mimo obniżenia brzuszka, naciska na wszystko, kręgosłup szaleje, pęcherz to samo, a dziecko wychodząc przez kanał rodny musi się cofnąc i jest chwila, ze ma pod górkę, a my musimy się męczyć i pchać, choc kierunek nie ma nic wspólnego z grawitacją. I niestety nic nie można na to poradzić, bo u nas mało gdzie rodzi się w innej pozycji 🙁 Myślę, ze m. in. z tego powodu powodzeniem cieszyły się porody w wodzie – kobieta zajmuje tam innąpozycję i już z tego samego względu jest jej lżej.

Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

agnes02 Dodane ponad rok temu,

Re: Słyszałam ale nie wiedziałam

O porodzie na krześle to je też słyszałam, że niby jest najbardziej wskazany ze względu na grawitację. Jednak w książce “W oczekiw. na dziecko ” jest napisane, że od czasu do czasu zdarza się, że zwiększone parcie główki dziecka na na miednicę może doprowadzić do dużego rozerwania krocza., co zwiększa czas połogu.
aga(31.07)

ninka Dodane ponad rok temu,

Re: Słyszałam ale nie wiedziałam

To teraz ja. W szkole rodzenia ćwiczyliśmy różne pozycje, ale jak przyszło co do czego to wsiadłam na piłkę i koniec. Nikt mnie z niej nie mógł wygonić. Za mną siedział mój mąż i mnie podtrzymywał bo zdarzało mi się kilka razy zdrzemnąć pomiędzy skurczami chociaż nie wierzyłam, że można zasnąć w trakcie własnego porodu hi,hi. Ale generalnie piła była ok. Lekko sprężynująca. No a jak przyszły skurcze parte to jednak przenisłam sie na fotel ginekologiczny ale w pozycji półsiedzącej i poszło szybko.

pozdrawiam wszystkie mamuśki
i polecam piłkę

Ninka
[Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: Słyszałam ale nie wiedziałam

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Czy...
Czy glowka malenstwa nisko i nieruchomo osadzona moze by c sygnalem zblizajacego sie rozwiazania? Termin na 06.04.03
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
lepsze jakie czy nijakie???
Dziewczyny czy podczas cesarki lepiej zrobić znieczulenie ogólne czy zewnętrzno oponowe???
Czytaj dalej