spcerek, ale kiedy?

Mam do Was takie pytanie, kiedy rzeczywiscie nalezy z dzieckiem wyjsc pierwszy raz na spacer? U nas w Polsce mowi sie, ze nie wczesniej niz dwa tygodnie po porodzie, bo zarazki i takie tam. Szczerze mowiac, nie wiem ile w tym prawdy. Moj brat, ktory 12 lat temu rodzil sie mrozna zima w niemczech, nie byl trzymany nawet tygodnia w domu. Tamtajsi lekarze, kiedy uslyszeli, jakie zalecenia co do spacerow daja w Polsce, zrobili wielkie oczy. Tym bardziej, ze tam panie pielegniarki trzeciego dnia po porodzie juz zalecaly krociutkie spacerki, zeby dziecko sie przyzwyczailo i nabralo odpornosci. Jakis czas temu, moja kolezanka rodzila w Holandii i tez nie bylo mowy o tak dlugim trzymaniu dziecka w domu. Lekarz tylko powiedzial “dziecko musi sie przyzwyczajac”. Moja mama mnie tez nie trzymala w domu, ale ja bylam rodzona w lipcu. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy takie trzymanie dziecka w domu i przegrzewanie nie jest jakims stereotypem?

colora + mały ktoś

5 odpowiedzi na pytanie: spcerek, ale kiedy?

joaska2 Dodane ponad rok temu,

Re: spcerek, ale kiedy?

moja lekarka powiedzial, ze jak jest cieplo tzn. nie ma duzego mrozu patrz -10 C, to mozna juz wychdzic dwie doby po wyjsciu ze szpitala, jak jest mroz to ubrac dziciaczka i wyrandowac
Pozdrawiam
Asia i Aleks 04.05.03

Aska

lea Dodane ponad rok temu,

Re: spcerek, ale kiedy?

Trzymanie w domu nie musi być zaraz przegrzewaniem… w moim domu to nie grozi niestety niekomu…

Lea i Mateuszek

asiorek Dodane ponad rok temu,

Re: spcerek, ale kiedy?

Ojej ! Ale ja jesetm slodki:))

Asia i Kropeczka

lea Dodane ponad rok temu,

Re: spcerek, ale kiedy?

🙂 Dziękujemy 🙂

Lea i Mateuszek

iwi Dodane ponad rok temu,

Re: spcerek, ale kiedy?

Przecież dziecko już w momencie wyjścia ze szpitala ma krótki spacerek. Gdyby były jakieś przeciwwskazania do wychodzenia z maluszkami na spacer zaraz po porodzie, to kobiety leżałyby w szpitalu z dzieciaczkami po dwa tygodnie!

Iwcia i Laura (28.04.)

Znasz odpowiedź na pytanie: spcerek, ale kiedy?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
straszna matka!
Właśnie tak się czułam będąc z myszką na szczepieniu. Nie dośc,że planowo miała dośtać dwie szczepionki(polio i di-per-te),głupia matka (czyt. ja)wymyśliła sobie trzecią (Hib).Zresztą radziłam się Was co do niej.
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Kiedy przenosiny do większego łóżeczka?
no właśnie - kiedy? Poradźcie! U mnie to będzie się wiązać z większym przemeblowaniem i chciałabym zaplanować dzialania :-) - narazie łóżeczko Natusi stoi w sypialni, ale gdy będzie
Czytaj dalej