Strach przed jedzeniem po chyba utknięcia większego kawałka w gardle

Witam. Synek 3 lata. Wczoraj jadł truskawki z cukrem nagle w połowie stanął zaczął pić i pokazywał na gardło ( tak chyba jakby coś mu tam utknęło ) byc może połknął więszky kawałek i juz dalej nie chciał jeść. Po godzinie zjadł trzy cukierki z galaretką i ok. Wieczorem jadło kolacje pokrojona parówka z serem i znowu zjadł kawałek chyba nie pogryzł nie wiemy i koniec nie chce jęśc więcej. OD tamtej pory dzisiaj rano wstał zjadł tosta ale mało i bardzo się skupiał na żuciu jedzenia i więcej jeść nie chciał, zupke zjadł ale bał się makaronu powiedział ze boi się zę mu utknie ale troszkę zjadł, potem z dwa cukierki ale tez bardzo przezuwal i skupiał się na jedzeniu ale zjadł. Obiad ziemniaki i kotlet pokrojony w kostke zieminiaki zjadł kotelta nie chce tknac pogryzl i wyplul cztery kawałki. Czy jest możliwe że boi się że coś mu utknie? bo być może ta truskawka czy parówka połknął duży kawałek i coś mu tak na chwilę stanęło czy to jakis problem z gardłem buzia krtania? Nie narzeka na gardło, nie narzeka na buzie na krtań nic go nie boli. Czy gdyby to było coś z krtanią gardłem buzia to by chyba nic nie zjadl? Prozę o pomoc. Do lekarza chyba narazie niema sensu iśc. Pije normalnie i duzo.

3 odpowiedzi na pytanie: Strach przed jedzeniem po chyba utknięcia większego kawałka w gardle

 1. Widać, że bardzo się Pan/i przejmuje. Skoro pije normalnie, próbuje jeść, to może niech Pan/i kroi dziecku na mniejsze kawałki jedzenie.
  Dziecko samo, jak Pan/i zauważył/a zorientowało się, żeby dokładniej przeżuwać jedzenie.
  Myślę, że na razie starczy obserwacja, jednak jeśli ten strach nie ustąpi to radzę udać się do pediatry na kontrolę.

  • Odpowiedź

   Zamieszczone przez KaNad-a
   Widać, że bardzo się Pan/i przejmuje. Skoro pije normalnie, próbuje jeść, to może niech Pan/i kroi dziecku na mniejsze kawałki jedzenie.
   Dziecko samo, jak Pan/i zauważył/a zorientowało się, żeby dokładniej przeżuwać jedzenie.
   Myślę, że na razie starczy obserwacja, jednak jeśli ten strach nie ustąpi to radzę udać się do pediatry na kontrolę.

   Teraz otworzył buzię i zrobiłem fotkę i ma jakieś na górnym podniebieniu takie czerwone kropki na policzkach wew. tez z dwa, trzy

   • Radzę skontaktować się jak najszybciej z lekarzem, tym bardziej jeśli taka sytuacja ma miejsce pierwszy raz.
    Nie jestem pewna, ale może to być alergia. Czy syn jest na coś uczulony?

    Znasz odpowiedź na pytanie: Strach przed jedzeniem po chyba utknięcia większego kawałka w gardle

    Dodaj komentarz

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo