SZAŁWIA -na bólgardła-rewelacja!

Od kilku dni chorujemy z mężem na anginę. Na szczęście Dawidowi w porę dałam lekarstwa i nie zachorował.

Mąż choruje dłużej ode mnie ale mniej intensywnie niż ja. Przez pierwsze trzy dni chodziłam po ścianach… Okropnie bolała mnie głowa i gardło przy każdym przełykaniu.
Lekarz przepisał mi tylko antybiotyk (duomox 750mg) bez żadnych witamin, syropów, kropli itp. (tym bardziej że karmię jeszcze piersią) – powiedział, że to dodatkowa pożywka dla wirusów…. Podobno to “nowa szkoła”… Ale fakt, że już mi lepiej troszkę. Zadzwoniłam jednak, że ból gardła jest nie do wytrzymania i polecił płukanie szałwią. I to jest właśnie rewelacja – gorąco polecam!! 🙂
Zakupiłam”Szałwia fix” Herbapolu z serii Zielnik Apteczny. Torebki (2 lub 3 ) zalewa się wrzątkiem (pół szklanki) i pod przykryciem parzy 15 minut. Potem małymi łyczkami trzeba robić “gul-gul” i wypluwać ; -)
Dawno nic nie napisałam i się… rozpisałam heh 🙂
No to pozdrawiamy:)

Milva i Dawidek (9,5 m-ca)

4 odpowiedzi na pytanie: SZAŁWIA -na bólgardła-rewelacja!

callipso Dodane ponad rok temu,

Re: SZAŁWIA -na bólgardła-rewelacja!

z nieba mi spadłaś…od wczoraj ledwo patrze na oczy…katar i gardło – masakra! lece po szałwię…dzieki…i szybkiego powrotu do zdróweczka!

Ola i Igorek 25.03.2003

agusjot Dodane ponad rok temu,

Re: SZAŁWIA -na bólgardła-rewelacja!

W porę dalaś lekarstawa? Tzn coś profilaktycznie? Ja jestem chora na zapalenie gardla i liczę na to, że Kuba nie zachoruje, ale oprócz wit. c nic mu nie podaję. Powinnam??

milva Dodane ponad rok temu,

Re: SZAŁWIA -na bólgardła-rewelacja!

Dzięki-Tobie też szybkiego uzdrowienia :))

Milva i Dawidek (9,5 m-ca)

milva Dodane ponad rok temu,

Re: SZAŁWIA -na bólgardła-rewelacja!

Leki zostały mi od “trzydniówki” : Groprinosin (czytam z książeczki więc może być błąd w nazwie) 2x 1/4 tabletki, Clemastinum 2×2,5 ml, Bronchopront 2×0,5ml. Powinien być do tego jeszcze Laccid ale teraz nie dawałm bo mi się skończył.
Dałam mu lekibo angina jest bardzo zaraźliwa a zachorowaliśmy z mężem obydwoje. Przy zwykłych przeziębieniach nie wiem czybym coś dała. Poza tym pediatra powiedziała, że skoro już daję 4 dzień to wystarczy i mam odstawić i przez 3 dni dać Calcium (dla dzieci).
Myślę jednak, że powinnaś zadzwonic do swojego lekarza i z nim to uzgodnić.

Pozdrawiam:)

Milva i Dawidek (9,5 m-ca)

Znasz odpowiedź na pytanie: SZAŁWIA -na bólgardła-rewelacja!

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Jak ją odzwyczaić od nocnego karmienia?
Wiem, że to moja wina, bo reagowałam na każde nocne piśnięcie Natalki, jak była malutka. W efekcie budzi się najmniej dwa razy w nocy i nie mogę jej inaczej uspokoić,
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Listopadówki ile ważą wasze maleństwa?
Jestem ciekawa ilę ważą wasze szkraby bo sama idę jutro na USG i chciałabym porównać! A poza tym to jak się czujecie bo ja coraz bardziej ociężała i chyba w
Czytaj dalej