Szczepienia na meningokoki typu B

Witam, czy któraś mama spotkała się lub szczepiła swojego szkraba szczepionką BEXSERO? To jest nowa szczepionka na meningokoki typu B. Do tej pory nie było na to szczepionki, a to jest najgorsza odmiana. Ja jestem bardzo pro-szczepienna, ale to jest stosunkowo nowa szczepionka dlatego szukam opinii mamy, która miała z nią już styczność. Koszt jest bardzo duży, 400-500 za jedną dawkę a maluszek powinien dostać trzy. Przedszkolak dwie. Proszę o opinię, tylko z góry dziękuję za opinię mam, które są przeciwniczkami wszelkich szczepień.

3 odpowiedzi na pytanie: Szczepienia na meningokoki typu B

goki Dodane ponad rok temu,

Myślę, że mało jest jeszcze doświadczeń naszych polskich mam z tą szczepionką, ze względu właśnie na to, że jest nowa na naszym rynku. Ale może któraś mama Polka mieszkająca za granicą się z nią spotkała i szczepiła? Sama jestem ciekawa, bo też się zastanawiam nad nią. Jak z miesiąc temu szukałam info o niej to natknęłam się na to:
[Zobacz stronę]

paulisiap21 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez goki:Myślę, że mało jest jeszcze doświadczeń naszych polskich mam z tą szczepionką, ze względu właśnie na to, że jest nowa na naszym rynku. Ale może któraś mama Polka mieszkająca za granicą się z nią spotkała i szczepiła? Sama jestem ciekawa, bo też się zastanawiam nad nią. Jak z miesiąc temu szukałam info o niej to natknęłam się na to:
[Zobacz stronę]

No ubogo w informacje, zresztą mój pediatra też mnie uprzedzał, że jeszcze wiele na ten temat nie ma.

zuraf21 Dodane ponad rok temu,

To prawda, zbyt dużo inforamcji jeszcze nie ma.

Znasz odpowiedź na pytanie: Szczepienia na meningokoki typu B

Dodaj komentarz

Zdrowie i uroda
Brązowe plamki w pachwinie
Niedawno zauważyłam w pachwinie brązowe plamki na skórze. płaskie, niewyczuwalne, jakby takie starcze przebarwienia. Z jednej strony dwie wyrazniejsze, z drugiej trzy bledsze. Googlam i googlam i nie wiem czy
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
zus czy ofe+zus?
Zostało mało czasu na decyzję. Jak wybieracie (i dlaczego akurat tak, a nie inaczej?) Ja jeszcze się waham, ale jak wgryzam się w liczby - to różnica jest bardzo niewielka. Niecałe 3%
Czytaj dalej