szczepionka przeciw gruzlicy-brak blizny

Witam,
mój synek najprawdopodobniej bedzie miał wykonaną szczepionke przeciw gruzlicy, poniewaz nie ma blizny. I moje pytanie: tą szczepionke wykonuje sie kiedy dziecko ma rok, czy ona sie bardzo paprtze, czy są jakies komplikacje po ukuciu, czy dziecko jest marudne, dostanie temperaturę. jak dbac o to miejsce zeby sie wygoiło, czy mozna je myć???
Prosze wszystkie informacje na ten temat.

pozdrawiamy i z góry dziekujemy.

Młoda i Mateuszek

6 odpowiedzi na pytanie: szczepionka przeciw gruzlicy-brak blizny

monia26 Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka przeciw gruzlicy-brak blizny

Przeciez to powtorzenie tego samego szczepienia, ktore juz raz bylo wykonane (tzn tak mi sie wydaje), wiec postepowanie jest takie samo, myc na pewno mozna, nie slyszalam, zeby po jakiejs szczepionce trzeba bylo chronic przed woda 🙂
Zreszta na pewno wszystko wyjasni pediatra. Moja malutka tez nie ma blizny..w polowie maja idziemy na sprawdzenie:)

Pozdrawiam

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka przeciw gruzlicy-brak blizny

Slad po szczepionce powinien byc sprawdzony jak dziecko ma okolo 6 mcy. Jesli wtedy nie bylo blizny to doszczepiaja, ale jesli byla nawet malutka to nie. U Oliwierka byla dokladnie taka sytuacja. Zrobilismy afere ze na rocznej wizycie Pani nie sprawdzila blizny a on nie ma i ze pownni go doszczepic, no i wtedy zostalismy uswiadomieni.

Asia i Oliwierek 14.01.2004

ika Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka przeciw gruzlicy-brak blizny

Wiesz Asiu – ja jednak też słyszałam inaczej – u nas też sprawdzają po roku i w przypadku gdy nie ma dopiero wtedy doszczepiają.
Dla mnie to było dosć istotne, bo w wieku 7 miesiecy Igor miał blizne wielką jak słoń a potem znikneła – na szczęście na bilansie roczniaka pielęgniarka doszukała się 4 mm blizny ( powinna mieć min 3 mm) i nie było doszczepiania.
Pozdrawiam ciepło

ika i Igor 01.04.2004

magdzik22 Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka przeciw gruzlicy-brak blizny

No wlasnie – ja wyszlam ze szpitala z zaleceniem, zeby miejsce po tym szczepieniu chronic przed zamoczeniem do momentu kiedy sie zagoi…

Magda & Marcia 07.09.04

mamagacka Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka przeciw gruzlicy-brak blizny

My jesteśmy świeżo po doszczepianiu. Jak Julka miała 6 miesięcy blizna była bardzo malutka i pielęgniarka mówiła, że prawdopodobnie będzie trzeba doszczepić jak skończy roczek. No i tak jak rzekła tak się stało – blizny nie było już kompletnie widać więc 2 tygodnie temu podano jeszcze raz tę szczepionkę. Co do objawów “po” – żadnych. Julka szczepienie zniosła z uśmiechem, po szczepieniu żadnej gorączki i innych dziwnych zachowań. Zalecono nam:
* bezwzględna higiena – czyste ubranka
* mały kontakt z wodą – oczywiście kąpać można normalnie, byle dziecko nie moczyło miejsca zbyt długo (np. jak robią to dzieci w basenie, ale nam to nie grozi, bo na basen nie biegamy) – normalne mycie w wannie jak najbadziej zalecane
* niczym nie smarować i nie okładać blizny
* objawy typu ropienie, papranie itd mogą wystąpić już tydzień po szczepionce, ale mogą wyjść nawet miesiąc po. Goi się średnio do miesiąca, ale może też dłużej. Ropienie, zasychanie i odpadanie strupka jest zupełnie normalną reakcją i świadczy tylko o tym, że szczepionka została dobrze podana.
* po miesiącu wizyta kontrolna w przychodni w celu obejrzenia blizny i umówienia się na kolejną szczepionkę, tym razem przeciwko odrze, śwince i różyczce.
Pani pielęgniarka dodała, że nie spotkała się z przypadkiem, by po tym szczepieniu coś niedobrego działo się z dzieckiem, czym upewniła mnie, że dobrze robię decydując się na doszczepienie Julki.
Reasumując – Bałam sie jak cholera tej szczeiponki, bo dziecko większe,bardziej świadome, paprająca się blizna, boląca ręka itd. Nic z tego nas nie spotkało i myślę, że tak samo będzie u was.

Duża buźka

Mama Gacka i Julka (01.03.2004)

monia26 Dodane ponad rok temu,

Re: szczepionka przeciw gruzlicy-brak blizny

A mi nic takiego nikt nie powiedzial…..ech pewnie co lekarz czy pielegniarka to inna opinia….

Znasz odpowiedź na pytanie: szczepionka przeciw gruzlicy-brak blizny

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Ruchy płodu
Napiszcie w którym tygodniu są wyczuwalne ruchy płodu. Czy są one łagodne czy silne. Czy odczuwa się je często. I czy może być tak, że w ciągu dnia nie czuje
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
rower w ciąży?
Hej, Czy coś wiecie na ten temat? Powinnam jeździć na rowerze z innych niż ciąża względów, a w książce na temat ciąży przeczytałam, że jest on niewskazany. I co teraz? I
Czytaj dalej