termotetr bezdotykowy

Poszukuję dobry termometr bezdotykowy, który będzie pokazywał temperaturę zgodną ze stanem faktycznym. Co moglibyście polecić?

11 odpowiedzi na pytanie: termotetr bezdotykowy

 1. Sama bym chętnie poczytała jakiś sprawdzonych rad:) Ostatnio się trochę rozglądałam, ale nie znam tych firm, nie wiem, który jest naprawdę dobry, a jak wiadomo opinie w tym temacie są bardzo różne

  • Posiadamy termometr ThermoFlash LX-26, jest naprawde swietny. Sekunda i temperatura zmierzona bez wrzaskow.
   Taki termometr to naprawde przydatna rzecz. Moge bez zapalania swiatla i budzenia dziecka w nocy zmierzyc temperature.

   • Ja miałem Topcom 301, bardzo dobry tylko że trzeba przystawić dziecku do czoła lub do ucha przyłożyć. Mierzy też temperaturę pokarmu i w pokoju. Z takich typowo bezdotykowych gdzie mierzy sie z odległości słyszałem, że dobry jest z BabyOno. Chociaż to tylko ze słyszenia.

    • My mamy termometr bezdotykowy Microlife i zupełnie go nie polecam – potrafi pomylić się o 9 kresek. Z serwisu wraca jako “urządzenie sprawne” i znowu jest to samo. właściwie przestaliśmy go używać, bo zupełnie nie można na nim polegać. Bardzo się ciesze, ze mogę go publicznie odradzić. Z innych – bezdotykowych – nie korzystałam

     • Mam vick z tym,że tylko do ucha(ale i tak postanowiłam opisać i odradzić). Beznadziejny strasznie!!!przy temperaturze 37,6 pokazywał nam ostatnio 36,5 przy zwykłej temp.36,6 pokazuje 35,3-35,5. Tak sie cieszyłam jak go kupiłam, ze szybciutki pomiar,dziecko będzie miało lepiej.Leży to sobie w szafce i ładnie wygląda.Więc nie polecam.

      mamamili fajnie,że opisałaś swój termometr,bo ostatnio ogladałam z tej firmy i zastanawiałam sie czy nie kupić

      • mam firmy MEBBY do czoła i także nie polecam
       tak jak inni pisali, nie podaje dokładnego pomiaru temperatury
       myli się sama nie wiem nawet o ile kresek
       też lezy w szafie i ładnie wygląda

       • Czy ktoś ma któryś z tych termometr bezdotykowych: Baby ono, Medisana,Tech Med albo kardioline?Interesują mnie wasze opinie. Musimy szybciutko coś kupić, a jak czytam,że termometr potrafi przekłamać o 9 kresek, to już sama nie wiem jak mam wybrać, żeby przy tym nie wydać majątku.

        • My mamy termometr Tech Med. Nie narzekam 🙂 Ale przestudiowałam instrukcję obsługi i wiem że trzeba go skalibrować z innym termometrem bezrtęciowym.Wygląda to tak że term elektronicznym zmierzyłam Młodemu temperaturę pod pachą a potem bezdotykowym – różnica była 1,1 st. Skorygowałam bezdotykowy i jest ok.

         Taką kalibrację trzeba przeprowadzać ok raz w miesiącu.

         Po za tym trzeba pamiętać by mierzyć temp mniej więcej w tym samym miejscu i z tej samej odległości. Bo np im dalej od ciała tym więcej na wynik ma wpływ temperatura otoczenia.

         • Mam taki
          i jest super sprawdzałam z rtęciowym i mierzy dobrze.

          • Mój mąż przytachał do domu termometr z Lidla- “firmy” silver crest, absolutnie nie polecam. Mała ostatnio bardzo wysoko gorączkuje, a ten termometr pokazuje z 10 różnych temperatur w tym samym miejscu i w tej samej odległości. Może to ja nie potrafię mierzyć, ale na prawdę,raz wskazuje na 38,4 po chwili to jest 36,8, a kolejnym razem już 39!Tak więc szukamy dalej tego idealnego.

           • Zamieszczone przez rozanna
            Mój mąż przytachał do domu termometr z Lidla- “firmy” silver crest, absolutnie nie polecam. Mała ostatnio bardzo wysoko gorączkuje, a ten termometr pokazuje z 10 różnych temperatur w tym samym miejscu i w tej samej odległości. Może to ja nie potrafię mierzyć, ale na prawdę,raz wskazuje na 38,4 po chwili to jest 36,8, a kolejnym razem już 39!Tak więc szukamy dalej tego idealnego.

            Mam taki 🙂 beznadzieja i rzeczywiscie nie wiadomo ktora temp jest dobra.lezy juz tylko do zabawy dziecka w doktora. Nie polecam

            Znasz odpowiedź na pytanie: termotetr bezdotykowy

            Dodaj komentarz

            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
            Logo