Toksoplazmoza

Cześć jestem w 12 tyg. ciąży i mam problem ponieważ badanie na toksoplazmozę wyszło mi dodatnio. Mój lekarz kazał mi odczekać trzy tygodnie i powtórzyć badanie, ale ja ciągle sie zastanawiam czy nie powinnam już tego leczyć i czy za trzy tygodnie, jeżeli wynik sie powtórzy, to nie będzie za późno na leczenie. Czy któraś z Was miała podobny problem a mimo to urodziła zdrowe dziecko. Bardzo się tym denerwuję także proszę o jakieś wsparcie.

Nan

4 odpowiedzi na pytanie: Toksoplazmoza

Dodane ponad rok temu,

Re: Toksoplazmoza

Ja bym powtórzyła badanie w szpitalu zakaźnym, bo laboratoria często się mylą (wiem, bo mi pomylili wyniki, więc troszkę nerwów tez było). A poza tym wyniki są szybko.

Ewa

mysia Dodane ponad rok temu,

Re: Toksoplazmoza

Witam :-))))
Uważam, że twój strach jest nie potrzebny bo z tego co wiem jeżeli masz już tokso… to dobrze ( oczywiście w cudzysłowiu) . Z tego co mówiono nam w szkole zarażenie w czasie ciązy grozi wodogłowiem u dzieci, jeżelizaraźiłaś się wcześniej to nic groźnego się nie stanie. Ja jako przyszły weterynarz mam toksoplazmozę( ale badania robiłam przed ciążą ) ginekolog uważa , że to dobrze bo jednak kontakt ze zwierzakami będę mieć przez całe życie i raczej jak dotąd nie wspomina o leczeniu toksoplazmozy. Gorzej oczywiście gdy do zarażenia doszło w czasie ciąży to wtedy trzeba się leczyć i wykonywać badania do skutku aż bedziesz pewna , że to masz bo konsekwencje są fatalne.
Pozdrawiam. EWA

kejt Dodane ponad rok temu,

Re: Toksoplazmoza

Właśnie przeczytałam pozytywny artykuł o tyt/ „Wygraliśmy z toksoplazmozą”. U młodej przyszej mama we wczesnym etapie ciąży wykryto aktywną fazę tej choroby, brała silne leki i udało jej się urodzić zupełnie zdrowe maleństwo!!!
To na pocieszenie wszystkim przyszłym mamom, które walczą z tą chorobą. życzę zdrowia!!!!!! Wiara czyni cuda!!!!

emalka Dodane ponad rok temu,

Re: Toksoplazmoza

Witaj!
Moaj znajoma zaraziła się toxo w połowie ciązy, dostała antybiotyki i mimo ogromnego strachu urodziła śliczną córeczkę. Fakt, że Ala jest bardzo mautka, ale nie wiem, czy to z powodu choroby. Więc uszy do góry i wszystko będzie ok. A badanie na wszelki wypadek powtórz!
pozdrawiam
emalka

Znasz odpowiedź na pytanie: Toksoplazmoza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
jak przywyczaić dziecko do przerwy nocnej?
Lekarz powiedział, że musze zacząć powoli przyzwyczajać 3-tygodniowe dziecko do dłuższej przerwy w karmieniu w nocy. tymczasem dziecko głównie śpi w dzień i niewiele je, budzi się co 2-3 godz.,
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Karmienie piersią przez ochraniacze
Znajoma ma 9-miesięcznego synka i poleciła mi karmienie Maluszka od pierwszych dni poprzez ochraniacze na piersi. Jest z tym trochę roboty, ale podobno warto, jeśli chce się karmić bezboleśnie przez
Czytaj dalej