Trzydniówka po raz drugi

Dziewczyny czy Wasze dzieci tez przechodziły trzydniówkę dwa razy?

Pierwszy raz córcia zachorowała w listopadzie, standardowo gorączka 39 st, po 3 dniach wysypka, która utrzymywała się kilka dni i po chorobie.

Teraz znowu, w niedzielę wieczorem gorączka 38,5 i utrzymywała się 2 dni i wczoraj wysypka na brzusiu i pleckach. Gorączki już brak i innych objawów również. Do lekarza nie zdąrzyłyśmy dotrzeć, a teraz to już chyba bez sensu bo w zasadzie po chorobie.

Myślałam, że trzydniówkę przechodzi się raz a tu niespodzianka.

Ah i moje pytanko co z wychodzeniem na dwór. Gdyby nie to że musze dziś starszego odebrać z przedszkola to darowałabym sobie wychodzenie z domu, no ale mus. Czy spacerek 10 min jej nie zaszkodzi? Wysypka nadal jest :(.

6 odpowiedzi na pytanie: Trzydniówka po raz drugi

kasia-mamax2 Dodane ponad rok temu,

Co do wychodzenia to jak mus to mus.
U mnie co prawda córka przechodziła 30-dniówkę tylko raz, ale mam wśród znajomych dużo dzieci, które miały dwa razy więc to raczej normalne.

ciapa Dodane ponad rok temu,

Wysypka moze być reakcją organizmu na temperaturę i jako taka może wystepowac nawet przez całe zycie
Jak nie ma gorączki ja wychodzę

tygryska Dodane ponad rok temu,

jesli chodzi o trzydniowke to obiegowa opinia, ze przechodzi sie tylko raz jest bledna bo sa tak naprawde 2 typy wirusa, ktory powoduje trzydniowke
szczegolow nie pamietam, ale to ze sa 2 typy to sie dowiedzialam jak maly przchodzil ponad poltora roku temu – u nas akurat bylo tylko raz

julianne Dodane ponad rok temu,

Ojoj, zdrówka dla Olinki życzę A może to tylko prze tą zmienną pogodę jakieś przeziębielisko ją dopadło?
U nas też choróbsko, synek chyba anginę ma…

victoria Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Julianne:Ojoj, zdrówka dla Olinki życzę A może to tylko prze tą zmienną pogodę jakieś przeziębielisko ją dopadło?
U nas też choróbsko, synek chyba anginę ma…

Ewcia dla mnie to typowa trzydniówka. Przechodziłam raz z synkiem, raz z Olinką.

Po dwóch dniach zsypało jej brzuszek i plecki, dziś się nasiliła wysypka i jeszcze szyjka doszła i ciut twarz. Gorączki już brak.

Martwi mnie natomiast fakt, że u mojego synka w przedszkolu jest dużo dzieci chorych na szkarlatynę :Boje się::Boje się::Boje się: Mam nadzieję, że nie złapał…. Od jutra go nie puszczam, ale to już i tak “po ptakach”

I dla Was dużo zdrówka 🙂 A o Tobie pamiętam, jak uda mi się wyrwać to się rozejrzę 😉

Dziewczyny dzięki za info 🙂

julianne Dodane ponad rok temu,

Kochana, nie rób sobie kłopotu, jeśli kiedyś tam przy okazji będziesz w galerii, to zajrzyj, ale specjalnie się nie przejmuj:) Najważniejsze, aby dziecka zdrowe były:)
Nam ta choroba krzyżuje plany, bo od poniedziałku Dawid miał iść na półkolonie, kasa już wpłacona, żal trochę. A potem wyjeżdżamy na urlop, aż drżę, żeby mali zdrowi byli

Znasz odpowiedź na pytanie: Trzydniówka po raz drugi

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
powiększona wątroba,śledziona i Aspat
u nas jak nie urok to sra.. A ;( TYm razem z tym co w tytule. W styczniu usg grzucha,wyszło-powiększona wątroba,kwiecien-watroba jeszcze bardziej sie powieszyła i wyszła tez śledziona wieksza,tydzien temu robione
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
po ospie
pomóżcie, bo nie pamiętam czy po odpadnięciu strupków po ospie zostają takie różowe/czerwone ślady, czy powinna być jasna, normalna skóra? Aśko właśnie kończy temat i przy buzi ma masę takich
Czytaj dalej