Uczulenie od Duphastonu? Ważne!

Biorę od 3 tygodni Duphaston 2×1. Od wczoraj zaczęła mnie swędzieć skóra. Wieczorem miałam wielkie czerwone bąble, takie jak od ugryzienia komara, okropnie swędzące. dzisiaj rano jak wstałam to uczulenie i swędzenie pojawilo się na twarzy, dodatkowo cała twarz mi spuchła! Poszłam do szpitala, lekarz (strasznie gburowaty) kazał mi odstawić Duphaston (w ulotce jest napisane że jdenym z działań ubocznych leku jest wysypka, świąd, ogólnie alergie skórne) i zalecił branie wapna. Czy któraś z Was miała takie objawy przy braniu Duphastonu? Czy rzeczywiście powinnam odstawić Duphaston, skoro od początku ciązy go biorę, a 5 miesięcy temu poroniłam? Proszę o pomoc!!!

6 odpowiedzi na pytanie: Uczulenie od Duphastonu? Ważne!

anir Dodane ponad rok temu,

skonsultuj to z ginekologiem może zamieni Ci na luteine, ja bym sama nie odstawila i pij wapno

kasiejka Dodane ponad rok temu,

biorę od 5 miesięcy duphaston w początkowych tygodniach po 6 dziennie.Nic takiego nie mam ale wiem jak ważne jest branie duphastonu lub innego zamiennika więc absolutnie nie odstawiaj bez zamiennika jeśli lekarz nic takiego nie zasugeruje.Poszłabym do innego kompetentnego żeby powiedział dokładnie co robić jeśli ten gburowaty i nie upewnił Cię.

awo82 Dodane ponad rok temu,

Dzięki dziewczyny! Idę na 11.40 do swojego lekarza ginekologa. Mnie też wydaje się, że jak zaczęłam brać duphaston to nie powinnam go odstawić, jak jestem w 8 tygodniu ciąży. Tak do konca to też nie wiadomo czy to uczulenie które dostałam jest rzeczywiscie od duphastonu, a nie od czegoś innego.

wykalaczka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez awo82:Dzięki dziewczyny! Idę na 11.40 do swojego lekarza ginekologa. Mnie też wydaje się, że jak zaczęłam brać duphaston to nie powinnam go odstawić, jak jestem w 8 tygodniu ciąży. Tak do konca to też nie wiadomo czy to uczulenie które dostałam jest rzeczywiscie od duphastonu, a nie od czegoś innego.

witam! według mnie ,gdyby to uczulenie spowodował dupek to pojawiło by się wcześniej,bo przecież bierzesz go już 3 tyg.
i tak jak dziewczyny radzą idź do gina i pij wapno:)a może coś zjadłaś co spowodowało uczulenie :Hmmm…:

Dodane ponad rok temu,

ja na Dupka nie mam uczulenia, ale miałam o dziwno na zwykły kwas foliowy Folik,tzn na składnik, nawet lekarze sie dziwią

awo82 Dodane ponad rok temu,

Byłam u swojego lekarza. Powiedział, że nie mogę odstawić duphastonu i raczej uczulenie nie jest od niego, choć pewne małe prawdopodobioeństwo jest, że to może być od leku. Gin stwierdził, że teraz na tym etapie najważniejsze jest branie duphastonu, nawet jak jest uczulenie. A co do diferganu, który mi przepisał dzisiaj rano ginekolog ze szpitala (ten który kazał odstawić duphaston), to absolutnie w I trymestrze nie można go brać! Dobrze że poszłam do swojego lekarza, bo mogłoby być niedobrze, gdybym posłuchała tego gbura ze szpitala! Dzięki dziewczyny za odpowiedzi!

Znasz odpowiedź na pytanie: Uczulenie od Duphastonu? Ważne!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nasze zdjęcia
wrześniowy chłopak kontra marcowa panienka
[CENTER][I]No i kiedy to zleciało ? Oto mój mały roczniak i jego 4,5 letnia siostra [/I] [I] taki byłem [/I][I]malutki[/I] [I][IMG]http://i270.photobucket.com/albums/jj114/mamahani2007/P9190361.jpg[/IMG] [IMG]http://i270.photobucket.com/albums/jj114/mamahani2007/P9250426.jpg[/IMG] rosłem aż wyrosłem [IMG]http://i270.photobucket.com/albums/jj114/mamahani2007/WOJTEKZLALK1.jpg[/IMG] [IMG]http://i270.photobucket.com/albums/jj114/mamahani2007/P8037673.jpg[/IMG] [IMG]http://i270.photobucket.com/albums/jj114/mamahani2007/P8248198.jpg[/IMG] [/I][I][IMG]http://i270.photobucket.com/albums/jj114/mamahani2007/P8027633.jpg[/IMG][/I] [I] i uwielbiam swoją siostrę [IMG]http://i270.photobucket.com/albums/jj114/mamahani2007/P9158473.jpg[/IMG] która ma już na karku całe
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
jak obcinacie paznokcie swoim maluszkom?
chodzi mi o to czy obcinacie tak na prosto czy zaokrąglone? czy to ma jakieś znaczenie? dużo chyba zależy od kształtu paznokcia... jak powinno się obcinać?
Czytaj dalej