Ukraińcy……..

Pewnie oglądałyście wiadomości…..
mój Dziadek kiedyś opowiadał mi jak na Jego oczach wymordowali całą Jego rodzinę….. Nie będę Wam opowiadać co zrobili z ciężarną kuzynką dziadka i całą rodziną, ale mówię Was….okropność…..Dziadek pojechał kilka lat temu do rodzinnego domu…..wszystko Mu się przypomniało……..

Julka i Karolek (rok i pięć dni)

2 odpowiedzi na pytanie: Ukraińcy……..

emalka Dodane ponad rok temu,

Re: Ukraińcy…..

ja wczoraj oglądałam jakiś dokument późno w nocy i płakałam jak bóbr. Tak samo jak czytam coś o Jedwabnem, czy innych takich tragediach… straszne. A do tego nawet boję się pomyśleć, że nas coś takiego mogłoby spotkać… przecież wtedy tamtym ludziom też to się wydawało niemożliwe (piękna scena w “Pianiście” na dworcu…)
aż mam ciarki :((((
pozdrawiamy
emalka i Zuzka, ur. 21.04.03

cait Dodane ponad rok temu,

Re: Ukraińcy…..

W zeszłym roku czytałam zbiór reportaży (Programu Trzeciego, jeśli się nie mylę). W jednym z nich opisana była fala samobójstw Niemców, pod koniec II wojny światowej, na wieść o nadchodzącym froncie. Pomyśleć, sami mordowali ludzi hurtowo, a Rosjan bali się tak bardzo, że matki mordowały swoje dzieci a na koniec siebie. Całe wsie. Wstrząsające.

Znasz odpowiedź na pytanie: Ukraińcy……..

Dodaj komentarz

Dla starających się
Temperatura?
Mam pytanie, proste ale chciałabym się upewnić. Ile kresek skacze przez dzien u was temp? Ja mierzę sobie o 7:40 i mam 36,8, a teraz po 14 zmierzyłam i mam
Czytaj dalej
Dla starających się
Ciąża po poronieniu
Poronilam 10 czerwca w 6 tygodniu, ale nie byla to moja pierwsza ciąża. Pierwsza przebiegała wzorowo i urodzilam 4 lata slicznego synka. Do głowy mi nie przyszło, że teraz może być inaczej... Byłam
Czytaj dalej