Ukruszony ząb mleczny u rocznego dziecka – co robić?

Moja prawie roczna córeczka ukruszyła sobie dzisiaj trochę górną dwójkę. Nie jest to bardzo duży ubytek. Ja go widzę, ale ktoś obcy raczej by nie zauważył. Co się robi w takim przypadku u tak małego dziecka? Jakoś sobie nie wyobrażam mojej córki na fotelu dentystycznym. Teraz nic z tym raczej nie zrobię, bo w niedzielę wyjeżdżamy na dwa tygodnie, ale chciałabym wiedzieć, co robić po powrocie i czy bardzo się tym martwić.

7 odpowiedzi na pytanie: Ukruszony ząb mleczny u rocznego dziecka – co robić?

olinja Dodane ponad rok temu,

Wszystko zależy od tego, w jakim stopniu jest ukruszony ząb.U nas było podobnie z jedynką.
Poszłam do dentysty. Ponieważ było to niewielkie odkruszenie szkliwa, dentysta nic nie zrobił.
Powiedział, że szkliwo wolno, ale się regeneruje. No i nic się nie dzieje z tym ubytkiem.
Dbam o to, by zawsze ten ząbek był czyszczony dłuzej.
Najlepiej jednak idź na konsultacje.

kamelia Dodane ponad rok temu,

U nas córka ukruszyła jedynkę. Niewielki ubytek. Lekarka poleciła kupienie żelu stomatologicznego Elmex (w aptece, dwadzieścia kilka zł) i wtarcie w ubytek raz na jakiś czas. Np. patyczkiem takim do uszu z odrobinką żelu. Możesz to zrobić nawet przez sen malucha.

magdzik Dodane ponad rok temu,

Syn mając jakieś 2 lata ukryszył sobie górna dwójkę. Po 3 latach prawie tego nie widać. Stomatolog obejrzał ząbek i nic nie zrobił.

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Mój synek ukruszył górną jedynkę w tym samym wieku. Stomatolog nic nie kazał robić. Ubytek był niewielki i niedługo nie został po nim nawet ślad.

cat Dodane ponad rok temu,

Karolka tez ukruszyła sobie dwójkę jako 1.5 roczniak.
Dentysta nic z tym nie zrobił. Nic się też złego nie dzieje.

aborka Dodane ponad rok temu,

Mój synek sobie ukruszył jak miał z 7 miesięcy. Teraz ma 5 lat i już śladu nie ma. Ząbek się starł i nic nie widać. Dla mnie to cud, że on w ogóle jeszcze ma zęby. Raz wbiegł na stół na którym leżałam czekolada – zębami w blat. Obruszyły sie oba, a jeden trochę zciemniał. W ciągu roku zciemnienie się zmniejszyło i teraz już oba są białe. Ale to akurat trwało długo. U dentysty z tym nie byłam.

Patimama2019-08-13 13:06:07

Moja córeczka ma 1.5 roku. Ukruszyła sobie ząbki – dwójki. Przyczyną było jedzenie piasku. Oczywiście zwracałam jej uwagę, że tak nie można. Dziś mam wizytę u dentysty z córeczka i nie mam pojęcia, co stomatolog może zrobić. Boję się, żeby jej nie bolało (łzy dziecka to wielki ból).

Znasz odpowiedź na pytanie: Ukruszony ząb mleczny u rocznego dziecka – co robić?

Dodaj komentarz

Wszystko o porodzie
Atonia pęcherza po porodzie: Czy zatrzymanie moczu po porodzie samo mija?
To coś strasznego. Niemożność oddania moczu przez 5 dni! Później zostałam wypisana ze szpitala, jak gdyby nigdy nic z tekstem "musi pani się nauczyć siusiać". A co jeśli się nie
Czytaj dalej
Dla starających się
Konflikt w grupach głównych: Co to jest konflikt grupy krwi?
Tyle się słyszy o konflikcie serologicznym, czyli rh- i rh+. A czy wiecie coś o konflikcie w grupach głównych? Ja mam grupę krwi 0Rh+, a mój mąż ARh+ i u
Czytaj dalej