Umowa o prace-PILNE !!! *DELETED*

Wiadomość skasowana przez Alina78

8 odpowiedzi na pytanie: Umowa o prace-PILNE !!! *DELETED*

morena Dodane ponad rok temu,

Re: Umowa o prace-PILNE !!!

podstawowa różnica między zwykłą umową na czas określony a umową na zastępstwo polega na tym, że ta druga nie ulega prezedłużeniu do dnia porodu. Reszta zasad ogólnych jest bez zmian, można wypowiedzieć taką umowę (okres wypowiedzenia wynosi 3 dni), co do L4 niestety nie wiem.

Hania i Michał

karo2 Dodane ponad rok temu,

Re: Umowa o prace-PILNE !!!

Powinnaś porozmawiać z pracodawcą. L4 obowiązuje w całości i może się okazać, że to jedyna szansa na dochód do dnia porodu a i macierzyński przysługuje 🙂 na pewno termionowa musi być przedłużona do dnia porodu.

pozdrawiam

daga-j23 Dodane ponad rok temu,

Re: Umowa o prace-PILNE !!!

A mnie się zdaje, że jeśli ciąża przekroczyła 3 miesiąc to każdy rodzaj umowy o pracę zostaje przedłużony do dnia porodu i można mieć potem macierzyński. Ale nie jestem pewna!

Dagmara i drugie w październiku

elinka78 Dodane ponad rok temu,

Re: Umowa o prace-PILNE !!!

Niestety nie-umowa na zastępstwo jest zupełnoie na innych warunkach niż o prace.Pracodawca nie ma obowiązku przedłuzyć jej do dni porodu(niestety)

goooosia Dodane ponad rok temu,

Re: Umowa o prace-PILNE !!!

umowa na zastepstwo nie ulega przedluzeniu, gdyż trwa do dnia powrotu do pracy osoby za ktora pracujesz (powinna byc wymieniuona w umowie) wiec jesli np. wiesz ze ta osoba wraca do pracy za 2 lata to podczas ciazy masz pelna ochrone (chyba ze osoba zdecyduje sie wczesniej wrocic do pracy 🙁 co niestety moze sie zdarzyc) w czasie Twojej ciazy pracodawca nie moze jej wypowiedzec. jedyna mozliwoscia jej rozwiazania w czasie Twojej ciazy jest wiec powrot pracownika ktorego zastepujesz. l4 jest 100% platne.

[Zobacz stronę]

alina78 Dodane ponad rok temu,

Re: Umowa o prace-PILNE !!!

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi, ktore zostały przekazane osobie, ktorej sytuacja ta dotyczy. Nie wywolaly radosci niestety bo tak szczerze mowiac moze ona stracic prace jak tylko pracodawca sie dowie o fakcie ciazy. Smutna ta nasza polska polityka prorodzinna. Och jeszcze wiele sie powinno zmienic w polskim prawie pracy, ale na to pewnie przyjdzie nam jeszcze długo czekać. Jeszcze raz wielkie dzieki kobietki. Pozdrawiam

Alina i Aniołki 07.97,02.07,04.07

morena Dodane ponad rok temu,

Re: Umowa o prace-PILNE !!!

„Umowa na zastępstwo różni się od umowy o pracę na czas określony zakresem ochrony, jaki jest przewidziany dla kobiet w ciąży. W przypadku zawarcia tej umowy nie stosuje się przepisów gwarantujących przedłużenie trwania umowy do dnia porodu w sytuacji, gdy termin zakończenia trwania umowy przypada po upływie trzeciego miesiąca ciąży. Jest to zatem jedyny typ umowy o pracę, który odmawia ochrony trwałości stosunku pracy pracownicy w ciąży.”

skopiowałam z pierwszego z brzego linka na googlach: [Zobacz stronę]

Hania i Michał

daga-j23 Dodane ponad rok temu,

Re: Umowa o prace-PILNE !!!

Masz rację, nie chciało mi się poszukać, napisałam co myślałam. No ale już wiem, dzięki!

Dagmara i drugie w październiku

Znasz odpowiedź na pytanie: Umowa o prace-PILNE !!! *DELETED*?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
LISTOPADÓWKI w sierpniu
Zniecierpliwiona moim ociąganiem ze zrobieniem listy sierpniowej nieoceniona Karen27 zrobiła nową listę w formie tabelki - [b] za co serdecznie Karen dziękuję[/b]. Wprowadziłam tam lekkie zmiany, dodałam kolorki i dokonałam
Czytaj dalej
Wszystko o porodzie
Jak dlugo boli "rana-szew" po cc?
Witam, Dokladnie jak w temacie, bowiem jutro bedzie juz 3 tygodnie od cesraki, a mnie nadal boli w jednym miejscu, (wlasciwie szczpie, nie tyle co boli), i od samego poczatku niebolala
Czytaj dalej