USG 3D

Kochane Mamusie powqiedzcie mi coś o USG 3 D. Czy można iśc prywatnie i ile to kosztuje? Czy może takie aparaty są tylko w szpitalach? A może ktoś wie gdzie w Poznaniu mają takie USG i co trzeba zrobić żeby się do niego dostać? Będę wdzięczna za wszystkie info.

Doki i Dzidzia

2 odpowiedzi na pytanie: USG 3D

asiaczek Dodane ponad rok temu,

Re: USG 3D

Jeśli chodzi o Poznań to mogę Ci troszkę napisać bo też się tym interesowałam.

Zacznę od Polnej – dzwoniłam, pytałam bo wiem, ze takowe tam mają i powiedziano mi, że prywatnie nie robią czyli dla pacjentek z zewnątrz, jest to USG praktycznie niedostępne. Odpuściłam sobie więc Polną.

Na innym forum oraz od koleżanki z pracy dowiedziałam się, że jest takie USG w prywatnej klinice na Promienistej. Niestety nie mam dokładnego adresu ale mam telefon i namiary z innego forum:
“Klinika na ul Promienistej 98 (naprzeciwko biedronki).
tel. (0-61) 86-22-025
Koszt ok 50 zł, ale to samo oglądanie.
Jesli chcesz nagrać na płytę CD i dodatkowo pani doktor ma zbadać pod względem zdrowotnym dziecko, tzn stwierdzić ewentualne wady, zmierzyć wymiary to pełny koszt 150 zł.
Pani tam przyjmuje we Środyi i czwartki tel 061 862 20 25”

Osobiście jeszcze tam nie byłam ale widziałam wydruk – robi wrażenie :)) No ale cena też.

Wczoraj dziewczyna na innym forum wrzuciła ciekawy link [Zobacz stronę] – jest tam napisane m.in.: “Nie ma nowocześniejszego aparatu usg od tego, jaki stoi obecnie na ginekologii poznańskiego Szpitala Raszei. Urządzenie, które objeżdża Polskę w celach pokazowych, może pozostać w Poznaniu!”
Zadzwoniłam wczoraj i już dziś o 10:30 byłam przyjęta.
Przyjmują od 10:30 do 12:30, trzeba wejść na II piętro na ginekologię i na dyżurce powiedzieć, że chciałabyś zrobić USG trójwymiarowe. Nie trzeba sięspecjalnie umawiać. Koszt badania to 20 zł, czas trwania jakieś 10-15 minut. Póki co, nie ma możliwości nagrywania na kasetę VHS ani płytę CD-R, dają jedynie wydruk.

Sprzęt fajny ale…. niestety lekarze jeszcze dokładnie go nie rozgryźli i niestety ale funkcja trójwymiaru nie została uruchomiona podczas mojego badania Mąż był tak wkurzony, że człowiek się nastawia na super sprzęt, na dokładne badanie a tu taka klapa bo lekarz nie wie jak tą funkcję uruchomić!
Widziałam za to jak przepływa krew w serduszku – i to w kolorze (ale reszta cz-b). Widziałam jak się wiercił Bąbel ale to też na normalnym USG można zobaczyć. Ale i tak byłam szczęśliwa bo wariował w brzuszku jak szalony Niestety zakrył nóżkami to co tam między nimi ma i nadal nie wiemy, czy będzie to chłopczyk czy dziewczynka. Aaaaa….. i pan doktor podał mi wagę Bąbelka – 223 gr.
Przyznam, że była tam bardzo ale to bardzo miła obsługa. Doktor robił co mógł aby to uruchomić ale mająten sprzęt tylko na chwilę i krótko. Do kiedy… nikt niestety nie wie.

Jeśli sięwybierzesz na Promienistą – proszędaj znać, czy warto.

Pozdrawiam!

[email protected] z Bąbelkiem
termin:19 luty 2004

asiaczek Dodane ponad rok temu,

Re: USG 3D

Zapomniałam dodać, ze ten numer domu przy adresie “Klinika na ul Promienistej 98 (naprzeciwko biedronki)” nie jest sprawdzony – dziewczyna na innym forum tez nie była pewna bo jeździła tam na oko i nie zwracała uwagi na numer domu. A ja osobiście jeszcze tam nie byłam.

[email protected] z Bąbelkiem
termin:19 luty 2004

Znasz odpowiedź na pytanie: USG 3D

Dodaj komentarz

Dla starających się
Dziękuję wam ogromnie
Za te wszystkie ciepłe słowa - naprawdę nie spodziewałam się...wzruszyłam się strasznie. Kochane jesteście. Nie mogłam nic wcześniej napisać, bo nie było mnie wczoraj w pracy. Dziś 32dc, temp. się utrzymuje
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
czy ja jestem normalna ?
pomimo choroby Krzysia (wczoraj okazało się, że to trzydniówka) codzinnie go kąpałam; oczywiście trochę ostrożniej niż zwykle, starałam się nie moczyć uszek i kapile trwała krótko... wydawało mi się to
Czytaj dalej