usuwanie dużego znamienia wrodzonego

Witam! Moja 5-mies. córka urodziła się z dużym znamieniem barwnikowym skóry głowy (długośc ok. 6 cm). Zalecenia chirurga onkologa są takie, aby znamię usuwać etapowo z zastosowaniem expandera (taka kostka którą wszczepia się pod skórę, aby ją naciągnąć po to, by mieć czym pokryć wycięte znamię). stoimy przed dylematem- czy wycinać czy nie. Czy ktoś może miał podobny problem? Ktoś zna jakiegoś bardzo dobrego lekarza-chirurga onkologa, dermatologa, który wypowiedziałby się w kwestii wycięcia znamienia?

10 odpowiedzi na pytanie: usuwanie dużego znamienia wrodzonego

klucha Dodane ponad rok temu,

wycinałam u dziecka znamię ale miało niecałe 2 cm i było umiejscowione na linii szyja-kark.
onkolog kazał nam wyciąć przed okresem dojrzewania.
Zmiana była z tych co różnie mogło z nią być

w porównamiu z wami mielismy małe znamię jednak widać na skórze że było coś wycinane, po za tym trochę się rozeszło bo było to w takim miejscu gdzie skóra „pracuje”.
Byliśmy u onkologa w Poznaniu

k-j Dodane ponad rok temu,

mówisz ze jest na głowie,włoski rosną?powinny z czasem przykryc znamie.
nie wiem jak wygląda to dokładnie u Twojej córci.ale z tego co sobie wyobrażam nie usówałabym.
powodzenia w podjeciu decyzji:Kciuki:

banka Dodane ponad rok temu,

Dziewczyny, a jak Wy trafiłyście z tymi znamionami do onkologa? Kto Wam mówił o usuwaniu? Lekarz rodzinny, czy same chciałyście? Moja córa 4-letnia obecnie, urodziła się ze znamieniem, właśnie nad karkiem. Nie pamietam ile miało cm wtedy, teraz ma ok.4 cm. Jest pokryte włosami i prawie zupełnie niewidoczne. Lekarze widzieli to znamię, ale nikt mi nie mówił o usuwaniu. Czy powinnam coś działać w tej sprawie?

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Daleko masz do Warszawy? W IMiDz jest poradnia naczyniaków i znamion dla dzieci – nie potrzeba skierowania, po prostu dzwoni się i umawia na wizytę. Ja bym tam sprawdziła.

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez k.j:mówisz ze jest na głowie,włoski rosną?powinny z czasem przykryc znamie.
nie wiem jak wygląda to dokładnie u Twojej córci.ale z tego co sobie wyobrażam nie usówałabym.
powodzenia w podjeciu decyzji:Kciuki:

No własnie na głowie jest to dość niebezpieczne, bo cały czas drażni się znamię – głowa notorycznie się opala, każde czesanie to podrażnienie…
Ja sobie wycinałam niegroźne znamię, ale właśnie dlatego, że we włosach, to kazali wyciąć…

k-j Dodane ponad rok temu,

ja jako dziecko co prawda miałam naczyniaka na całej głowie.
wiadomo naczyniaki w wiekszosci giną same.ale mogłby i zostać.
wtedy rodzice nie myśleli o usówaniu.

poradziłabym sie jeszcze jednego lekarza,ale u chirurga dziecięcego,lub naczyniowca.

dostałam kiedys taki namiar na stronke,tam lekarz-naczyniowiec-specjalista w swej dziedzinie na podstawie zdjec zamieszczonych przez rodziców odpowiada na różne pytania z tym związane.moze byś sie zapytała???moze by odpowiedział cos na temat tego znamienia:Hmmm…:
ja akurat mam u niego wizyte pod koniec miesiaca,bo moje dziecko tez ma naczyniaka.

[Zobacz stronę]

klucha Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Bańka:Dziewczyny, a jak Wy trafiłyście z tymi znamionami do onkologa? Kto Wam mówił o usuwaniu? Lekarz rodzinny, czy same chciałyście? Moja córa 4-letnia obecnie, urodziła się ze znamieniem, właśnie nad karkiem. Nie pamietam ile miało cm wtedy, teraz ma ok.4 cm. Jest pokryte włosami i prawie zupełnie niewidoczne. Lekarze widzieli to znamię, ale nikt mi nie mówił o usuwaniu. Czy powinnam coś działać w tej sprawie?

my sami poszliśmy, ponieważ ten na karku był duży i chcieliśmy go tylko pokazać. Onkolog dziecięcy – chirurg zaproponował wycięcie, ale nie od razu tylko kazał przez jakiś czas obserwować, najlepiej dokumentujac to fotami.
Usuneliśmy dwa które były w takich miejscach gdzie były narażone na podrażnianie.
W takich sprawach i wielu innych wolę zdać sie na zdanie lekarzy specjalistów

awo82 Dodane ponad rok temu,

Unaszej córki znamię jest barwnikowe-nie jest to naczyniak. Robiliśmy biopsję tego znamienia- mam wątpliwości czy napewno słusznie, bo wg info z neta nie robi się biopsji znamienia, ja posłuchałam lekarza i mam wyrzuty czy napewno słusznie. Na 6 września jestem umówiona w warszawie w instytucie matki i dziecka własnie w poradni znamion. Czy byłyście może w tej poradni? Jakie ma opinie? I jeszcze jedno – czy u waszych dzieci ze znamionami nie podejrzewali melanozy nerwowo skórnej? Jest to choroba skórno-nerwowa która objawia się m.in. znamieniem barwnikowym i następnie zmianami neurologicznymi.

izabel-la1986 Dodane ponad rok temu,

Mój brat urodził sie z naczyniakiem na głowie z początku był płaski ale tak ok 10r.ż. zaczął rosnąć włosy na nim były siwe . Lekarz wycioł to miał zrobić expander ale niestety krótko przed zabiegiem brata pewnej pacjentce sie nie przyjoł i lekarz zrezygnowal. 2razy miał to zmniejszane ale jeszcze jest obszar bez włosów.

agajar Dodane ponad rok temu,

My rowniez mieliśmy usuwac znamię za pomoca ekspandera, ale w konsekwencji spotkliśmy lekarza z Niemiec, ktory zaproponowal inną metodę, a sam zabieg odbędzie sie w Gdańsku. Wycinane będzie etapami i będzie mniejsza blizna.
[edycja moderator]

Znasz odpowiedź na pytanie: usuwanie dużego znamienia wrodzonego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Na kangura?
Z nastaniem lata coraz wiecj rodziców nosi swoje maluszki w nosidełkach na plecach lub przed sobą... Tak się zastanawiam, te dzieci są w pionie praktycznie...jakby cały ciężar ich ciałka opierał
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Dziecko odmawia jedzenia
Witam wszystkich, Zaczynam się martwić ponieważ moja córeczka 1 rok 4 miesiące od pewnego momentu odmawia jedzenia prawie wszystkiego. Akceptuje wyłącznie owoce (jagody, jabłka, banany) oraz soki owocowe, no i rano
Czytaj dalej