Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

Do wszytskich dziewczyn, które leczą się w Łodzi w Gamecie i nie tylko zresztą, bo wszędzie jest tak samo!
Z mężem trafiliśmy do gamety półtora roku temu. Po kolei wykrywali u mnie coraz to nowsze schorzenia, począwszy od wrogiego śluzu po endometriozę. W końcu zabili mnie stwierdzeniem, że z takimi wynikami jak ja to tylko in vitro i to natychmiast, nie wolno mi czekać. Po kilku inseminacjach, które chcieli ciągnąć w nieskończoność byłam tak załamana, że chciałam iść na in-vitro. Wtedy trafiłam do wspaniałego cżłowieka, to był krok, którego nigdy nie pożałuję!!! (bardzo znany profesor, przewodniczący Towarzystwa Andrologicznego w Polsce – tak, ja kobieta poszłam do androloga z mężem, ale w swojej sprawie)Powiedział, że każda kobieta, któa trafia do gamety kończy na invitro bo oni z tego żyją. U mojego profesora(nie podaję nazwiska, bo chyba nie można) wystarczył misiąc – a właściwie już w pierwszym cyklu po 14 dniach zaszłam w ciążę – naturalnie!!! Aktualnie 14 tydzień, wszystkim zainteresowanym udzielam szczegółowych informacji, bo z pewnoscią wiele dziewczyn przeżyło tyle udręki co ja przechodząc laparoskpię, HSG i inne zabiegi. Nie zawsze jest tak, jak mówią lekarze, szczególnie ci, którzy na nas zarabiają grube pieniądze, bo wiedzą, że nie mamy dokąd się zwrócić. Czasem jednak wystarczy trafić na uczciwego człowieka i…dzidzia w drodze!!!!!

37 odpowiedzi na pytanie: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

 1. Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

  Cześć nazywam się Dorota i w 2000r. przeszłam zabieg in vitro w Łodzi” Gameta” Udała się za pierwszm razem. Niestety mój synek urodził się ciężko chory. Ma tyle wad, że chyba żadna go nie omineła począszy od rozszczepu wargi i podniebienia a skończywszy na ciężkiej wadzie serca. Teraz ta klinika nie przyznaje się,że tam miałam zagieg. Nie mam też żadnej odpowiedzi od nich jaka jest przyczyna tego, że nasz synek urodził się taki chory. Wiem też, że nie jestem jedyną kobietą która urodziła tak chore dziecko. Zdecydowanie odradzam tą klinikę!!!!!!

  • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

   Strasznie czyta sie takie rzeczy czy dla ludzi juz tylko najwazniejsza jest kasa i nic innego sie nieliczy?? WIedza ze jestescie w stanie kazde pieniadze dacaby miec dziecko i oni to wykorzystuja maxymalnie wstyd drodzy lekarze!!!

   Dorota i Zosia <16.07.2003.>

   • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

    O rety, coś w tym jest… Mój mąż robił badanie nasienia po moim pierwszym poronieniu w szalenie renomowanej warszawskiej klinice N…. Wyszło, że jest praktycznie bezpłodny (niecałe 5 mln, bardzo mało prawidłowo ruchliwych). Byłam przerażona… Ale i zdezorientowana – przecież byłam w ciąży – od pierwszego podejścia! Kiedy zaczęliśmy starania drugi raz – znowu zaszłam w ciążę od razu (niestety też poroniłam, ale to inna historia). Z takimi wynikami??? Matko, do głowy mi nie przyszło! Oni chyba nie fałszują wyników, na litośc boską
    Pozdrawiam, Agata

    • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

     Agato, nie sądzę by komukolwiek zależało na fałszowaniu wyników. Istnieje oczywiście coś takiego, jak “margines błędu laboratoryjnego” lub zwykłe ludzkie pomyłki (to się zdarza i dlatego ważne jest powtórzenie badania, nawet w innym laboratorium). Z tego co wiem (mój mąż też kiedyś przechodził badanie nasienia), to jednorazowe badania nasienia nie wnoszą wiele (zwłaszcza jeśli problem niepłodności – proszę nie mylić z bezpłodnością – w rodzionie jest już od jakiegoś czasu). Takie badania (zwłaszcza jeśli są nieprawiodłowe, słabe itp.) należy powtarzać i porównywać ze sobą. Z doświadczenia wiem, że wystarczy głupia niedyspozycja organizmu: przebyte przeziębienie, stres, przemęczenie, przegrzanie organizmu i wiele innych, by parametry nasienia były dużo słabsze.

     To, że zachodzi się w ciążę mimo np. małej ilości nasienia itp. to jedno; ważne jest by ta ciąża się utrzymała, a faktem jest (to nie wymysł polskich klinik, które w jakimś stopniu na pewno potrafią wykorzystać każdą okazję by zarobić) to, że jakość nasienia ma jednak spory wpływ na to, czy ciąża będzie się rozwijać, czy też nie…..dokładnych danych nie jestem w stanie przytoczyć, ale część tzw. wczesnych poronień, a zwłaszcza pustych jaj – to wg naukowców (dodam, z całego świata) powód, by zbadać partnera i jego nasienie.
     Nikt nie mówi tu oczywiście o czyjejś winie, itp…..tak to już jest, że dzidzie rozwijają się w najdogodniejszych dla siebie warunkach i aby takie warunki stworzyć, potrzeby jest tata i mama.

     Doskonale wiem, że istnieje cała masa klinik, ludzi, którzy wykorzystują okazę do zarobienia kasy…..tak było i będzie – chyba już na całym świecie. Jeśli jednak istnieją takie fora jak to, to dobrze, bo można tu wymienić informacje, podzielić się wiadomościami. Dzięki temu, że mamy możliwość wymiany informacji, może ktoś inny nie będzie “królikiem doświadczalnym” dla niekompetentnych i nieuczciwych ludzi.

     Tym optymistycznym akcentem, z nadzieją na lepsze jutro, składam Wam życzenia: wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2004.
     pozdrawiamy gorąco,

     Kasia

     • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

      Timbo,
      jeśli pytanie wyda Ci się zbyt osobiste,to nie odpowiadaj…W jaki sposób w tak krótkim czasie,ten Profesor doprowadził do ciąży,czy wpadł na “coś” czego nie widzieli lekarze wykonujący ins,czy może jakieś leki,a może było to coś innego? Pytam, bo mam ten sam problem,II nie udane ins i “grozba” in vitro..
      Pozdrawiam

      • A nazwisko tego profesora jest wam znane?Też szukam odpowiedniego lekarza,bo zaplacilam tylko pieniądze,a nic nie wiem

     • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

      Pani Doroto,
      Czuję sie w obowiązku wyjasnic nieścisłości wyrażone w Pani wiadomości.
      Po pierwsze:
      Była pani w ciązy pod kontrolą lekarza (niestety nie z naszego ośrodka). Miała Pani wykonywane badania USG które powinny wykryć wady płodu.
      Po drugie
      Napisana przez Panią niepochlebna opinia dotyczaca naszego osrodka datowana jest na 15 grudnia 2003. natoniast informację o tym, że urodziła Pani dziecko obarczone wadami przekazała nam pani poczta elektroniczną w dniu 18 STYCZNIA 2004. Dlaczego nie poinformowała nas Pani wcześniej o tym, że urodziło się dziecko obarczone wadami? Niezwłocznie po otrzymaniu Pani wiadomości ( 18 stycznia 2004) rozpoczeliśmy konsultacjie z genetykami. Dokładnej odpowiedzi udzielimy Pani osobiście po zakończeniu konsultacji. Prosze o cierpliwość upłynęło dopiero 4 dni od otrzymania wiadomości od Pani.
      Po trzecie:
      w 2000 roku zaszly w ciaże w naszym osrodku tylko w wyniku procedury IVF ICSI 124 pacjentki z czego informacje o szczęsliwych porodach mieliśmy od 111 par. Niestety dopiero 2 i pół roku po porodzie przekazała nam Pani tą informacje, wcześniej krytykujac nas na forum publicznym.
      Jeszcze raz proszę o cierpilwość staramy się pomóc Pani w zaistniałej sytuacji.

      z wyrazami szacunku
      Michał Radwan

      • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

       To nieprqwda, że nie informowałam Gamety o urodzeniu mojego synka. Były wysyłane do Gamety listy, ale żadnej odpowiedzi na nie naie dostałam. Dzwoniłam i przekazałam informację o chorobach naszego synka. Nie przekazywałam wiadomości osobiście doktorowi ale pielęgniarce tam pracującej, która twierdziła, że pana doktora nie ma w tej chwili. Więć proszę nie pisać, że nic w tej sprawie nie robiłam.Wysłałam wiadomość e-mail ponieważ dostałam wasz adres od jednej z forumowiczek. Nie dysponuję zbyt dużo ilością wolnego czasu ponieważ prawie przez cały czas [rzebywamy z synkiem w szpitalach. Jeśli chodzi o niepochlebne opinie to nie jestem jedyną niezadowoloną pacjętką i nie tylko ja mam niepochlebne opinie o Waszej klinice. Zjednego jestem zadowolona, że jednak wiadomość o chorobie mojego synka dotarła do Was i mam nadzieję, że się to wszystko wyjaśni.

       • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

        To fakt co napisała Hubcio. Jest więcej niezadowolonych osób z usług Gamety. Sposób w jaki traktują tam pacjentki jest karygodny. Biorą pieniądze (70,00) za 10 min wizyty to po pierwsze. Po drugie na żadne pytanie nie uzyskacie odpowiedzi, bo lekarze są tam bardzo zajęci – z tym że nie nami pacjentkami. To jest reguła, nie odpowiadać na pytania. A dr Pawlicki przechodzi już samego siebie. Wziął pieniądze za inseminację którą zrobił mi 46 godzin po zastrzyku z Pregnylu. To 10 godzin za późno. Po inseminacji stwierdził że spotkamy się następnym razem, bo z tej inseminacji to napewno nic nie będzie. No jasne że nic nie było !!! Skoro 10 godzin za późno była zrobiona. Tylko pytam po co ta szopka??????
        Reguła jest jedna : w Gamecie zachodzi się w ciążę za pierwszym razem albo wcale!!! Przykre ale prawdziwe.
        Stanowczo odradzam tą klinikę. Jeśli ktoś ma ochotę zadać pytanie z chęcią udzielę odpowiedzi.
        Pozdrawiam

        ciągle czekam

        • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

         Ja osobiście nie miałam do czynienia z Pawlickim tylko z Radwanem ale moje odczucia są takie same. Powiem jeszcze raz jest dużo osób niezadowolonych z Gamety, ale dlaczego boją się o tym mówić nie wiem? Ale jednego jestem pewna nigdy więcej Gamety.

         • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

          Witam wszystkich
          Wlasnie czytam sobie wasze posty i jestem w szoku.. Ja mam podobny problem… po wizycie u paru lekarzy wyszlo na to ze moj maz ma mniejsze mozliwosci na dziecko.. ze mna ponoc jest ok.. w kazdym razie po wielu nieudanych probach zdecydowalismy sie nad InVitro.. jestem z Lodzi i chcielismy wlasnie udac sie do Gamety zeby zrobic taki zabieg.. moj ginekolog poleacal nam ta klinike.. i z reszta wczesniej wspomnianego dr Pawlickiego – jako super lekarza.. takze teraz mam juz taki metlik w glowie, ze nie wiem co robic.. Bardzo prosze o wasze opinie na ten temat..moze znacie w takim razie jakies bardziej wiarygodne kliniki..z grory dziekuje
          BeaC

          • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

           No to sie mocno naraziłaś tym co chodza do klinik. Mnie się mocno oberwało jak napisała parę słó krytyki pod adresem Novum. Nikomu nie przeszkadzało, że tam /jak chyba w każdej klinice/ nie myśli się o naturalnym poczęciu, dość szybko namawia na inseminację czy invitro.
           Ja sama ominęłam Novum /po opowieściach znajonych/ wielkim łukiem i znalazłam w Warszawie wspaniłałą lekarke, która ma trudne przypadki w swojej praktyce, dzieki niej mam dziś dziecko. A w Novum byłam z konieczności bo badania robią szybko i to był mój pierwszy i istatni raz.
           ONI podaja wyniki przez telefon!!!. Dzwonisz podajesz się za pana X czy Y i wszystko wiesz o obcych ludziach. Jak dla mnie rewelacja. /Sama dzwoniła i podali mi wyniki/
           pozdrawiam i życzę sukcesów w znajdowaniu lekarzy.

           • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

            Beatko,
            a może Wam potrzebny dobry lekarz a nie koniecznie od razu klinika. Nas a konkretnie mnie lekarze spisali na straty, nawet invitro nie proponowali bo zdrowia i kasy szkoda. Znalazłam wspaniała lekarkę /w Warszawie/ i dzieki niej mam dzis wspaniałego synka. Inni lekarze /u których byłam/ twierdzą, że to cud i zasługa tej kobiety.
            pozdrawiam

            • PROŚBA

             Jestem pacjentką Gamety. Miałam robione różne badania: HSG, laparoskopię itp. Wszystkie wyniki są prawidłowe. Czeka mnie jeszcze histeroskopia i badania immunologiczne. W zeszłym roku leczyłam sie u lekarza, który zrobił nam 10 inseminacji (po dwie w każdym miesiącu) Już proponowano nam in vitro. Mój mąż ma słabe wyniki, ale przepisują mu tylko witaminy a mnie maltretuja z każdej strony. Byłabym wdzięczna za namiary na lekarza, który Ci pomógł. Jakoś trudno mi uwierzyć, że mężczyzn się nie leczy. Niecierpliwie czekam na odpowiedź. Bożena

             • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

              Jestem autorką tej wiadomosci. chciałam tylko dodać na pocieszenie dla wszystkich dziewczyn, które nadal się starają, ze już 5 miesiecy temu (równo dzisiaj mija) urodziłam piękną, zdrową córeczkę, którą kocham najbardziejn na swiecie. nie pomogła mi w tym żadna prywatna klinika leczenia niepłodnosci, ani zaden lekarz w niej rpacujący. Pomimo długiego leczenia, straconych pieniedzy i złudnych nadzieju, zasżłam w ciążę bez niczyjej pomocy (nie licząc oczywiście męża…). ciążę donosiłam, a o gamecie nie chcę nawet pamietać. Uważam, iż kobieta, która mnie tam leczyła wyrządziła mi wiele krzywdy, tym bardziej, ze na koniec powiedziała mi, ze nie ejstem w stanie zajsć samodzielnie w ciążę, bo mam zbyt silne zrosty w macicy. A jednak… Pomimo tylu gorzkich i raniacych słów, straconych złudzeń i wylanych łez, nadeszła dla mnie ta chwila, w której zobaczyłam “dwie kreseczki” a po 9 miesiacach mogłam ujrzeć piękne oczy mojego dziecka. Dla takich chwil warto żyć, pamietajcie o tym zawsze, gdy wydaje się wam, ze już nie macie sił i że wszystko już stracone. Ja też już pogodziłam się z ta myślą, dlatego tak bardzo bałam się bedąc w ciaży, ze coś pójdzie nie tak… Trzymam za was wszystkie kciuki i wierzę, ze jeszcze wielu z was uda się bez niczyjej pomocy. Nie dajcie się!!!

              • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

               Dzięki za słowa otuchy.
               Jesteśmy po badaniach patrz “Nasionka”. Teraz wybieramy się na drugą wizytę do prof. Kuli.

               W imieniu wszystkich dziewczyn dziękuję.

               Życzę wiele szczęścia i zdrowia dla Ciebie i twojej rodziny.
               Bożenka

               • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

                Dzięki za te słowa przynoszą nowe nadzieje i wiarę że warto wierzyć!!!
                Chwilami trudno jest nie tracić nadziei gdy inni nie pozwalają nam jej mieć!!!
                Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

                wanda

                • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

                 Pomóż mi TIMBO!!!
                 Ja juz dwa lata staram sie o dziecko w klinice novum i nic. Jestem zrospaczona bo znow mam miesiaczke. Prosze podaj mi nazwisko i adres lekarza za sprawa ktorego masz dziecko. Prosze – moj adres e-mail to [email][email protected][/email]
                 Prosze pomóz mi
                 Pozdrawiam i zycze wszystkiego co najlepsze z calego serca Dorota

                 • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

                  witaj ja moeg podpisac sie obiema rekami pod tym ze Novum nie jest klinika ktora ma na celu pomaganie parom w leczeniu nieplodnosci, to jest FIRMA ktora prowadzi BIZNES!!!
                  nie proponuja albo szalenei rzadko leczenia, dla nich liczy sie efekt i kasa, szybko rosnaca pozytywna statystyka!
                  strasznie to przykre bo elkarze maja wiedze oooogromna tylko nie chca jej chyab wykorzytywac
                  uparli sie by szybko in-vitro i juz jak ktos tam pojdzie nawet z neiwielkimi problemami niech nei liczy na propozycje w stylu ” ok poleczymy i czekajmy na ciaze naturalna x czasu jak sie nei uda to wykorzystamy medycyne”!!!
                  tam od razu uslyszycie ” ok to jest zle to jest zle to jest zle-szanse na ciazez erowe zacznijmy procedure in-vitro”:)
                  naciagacze i cwaniaki, choc kompetencji im nie brakuje to ludzie z wielka wiedza ale poza Firma!

                  23 cykl starań

                  • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

                   Ja dla odmiany mogę wystawić bdb + dla Kliniki Leczenia Niepłodności w Bytomiu. Wprawdzie nie chodzę państwowo tylko prywatnie do Antrum ale tam pracują ci sami lekarze co w szpitalu. Dr Horak który jest szefem tej kliniki dobiera sobie bardzo starannie współpracowników.
                   Do Antrum trafiłam w sierpniu zeszłego roku dzięki koleżance która leżała w szpitalu na patologii ciąży i tam poznała Horaka. Wcześniej leczyłam się w Katowicach państwowo ale tam tylko “leczyli”- przez 8 miesięcy pigułki potem powtórka z hormonów i clo na 3 miesiące jak się nie uda to mam się zgłosić, żeby było śmieszniej ani słówka o tym że jak będę brała clo to muszę mieć monitoring zwłaszcza że mam PCOS! Ale o tym że mam PCOS to się dowiedziałam dopiero na pierwszej wizycie w Antrum.
                   Do Antrum szłam z nastawieniem że mi pewnie zaproponują IVF ale lekarz na moje pytanie o in vitro zdziwił się i stwierdził “na ivf to my mamy jeszcze czas, najpierw spróbujemy prostszych i tańszych metod dopiero jak one zawiodą to będziemy się zastanawiać nad ivf”
                   I tak mam za sobą różne dawki clo przyjmowane w różnych dniach cyklu, oczywiście nie muszę dodawać że pod ścisłą kontrolą mojego doktorka, 2 miesiące na menogonie, na trzeci miesiąc sam się nie zgodził bo stwierdził że najpierw chce zrobić laparoskopię i pousuwać wszystkie cysty. Tak więc po laparo 2 cykle naturalne ale że bez ciąży więc znów przez 3 miesiące clo i decyzja o HSG. A że cykle nieregularne, do tego wakacje a potem infekcja to się nam przeciąnęło. Ale na szczęście w środę odbyło się HSG i co najważniejsze jajowody są drożne.
                   W najbliższą środę wybieram się do mojego doktorka z wynikami i jak mniemam zapadnie decyzja o przyjmowaniu luteiny i w następnym cyklu lecimy znów z menogonem (recepta już leży w szufladce) i do tego IUI, dodam że już 2, bo pierwszą miałam dokładnie rok temu i kiedy do niego przyszłam po IUI to jak tylko weszliśmy do gabinetu z mężem to od razu wstał zza biurka i zapytał “I jak?” kiedy mu powiedziałam że się nie udało to był szczerze zmartwiony.
                   Nie musze dodawać że mam oczywiście nr jego telefonu komórkowego na który mogę zadzwonić o każdej porze dnia i nocy jeśli tylko działoby się coś złego.
                   Kiedy leżałam w szpitalu i czekałam na laparo to leżały też ze mną dziewczyny które czekały właśnie na ivf, większość z nich podchodziła do któregoś tam z kolei zabiegu. Była wśród nich Bogusia, miała 42 lata to było jej 3 ivf, jedno miała robione w Novum ale byli traktowani podobnie jak to przedstawiła Zuzanna, drugi w Gamecie w Łodzi i dużo opowiadała o tamtym ivf. Miała stymulację hormonalną, mieszkała w hotelu, chodziła codziennie na USG i wypadło że powinna mieć pobrane jajeczka w niedzielę ale lekarze w Gamecie stwierdzili że oni NIE PRACUJĄ W NIEDZIELĘ i kazali jej przyjść w poniedziałek. Kiedy się zgłosiła w poniedziałek okazało się że pęcherzyki popękały i oczywiście nici z ivf.
                   A mój lekarz poświącił niedzielny obiad z rodziną i przyjechał do szpitala żeby mi zrobić IUI. A przecież IUI można zrobić nawet jak pęknie pęcherzyk.
                   Jeszcze na koniec chciałam dodać że wszystkie zabiegi w szpitalu czyli laparo, hsg czy usg które przeprowadzał mój doktorek lub ktoś w jego zastępstwie były oczywiście bezpłatne! pomimo że skierowanie było z przychodni prywatnej. Jedynie za badania krwi i biocenozę przed hsg musiałam zapłacić jak w zwykłym laboratorium.
                   Ceny w Bytomiu kształtują się tak:
                   IVF i ICSI – 3 tys.
                   MESA-ICSI – 3,5 tys
                   do tego dochodzą jeszcze leki ale zanim przystępujesz do tego możesz dostać namiary na aptekę w czeskim Cieszynie gdzie akceptują nasze recepty i za leki zamiast 2,8 tys można zapłacić około 1.2 złotych!!!

                   Przepraszam za zbyt długi elaborat ale musiałam uzasadnić swoja ocenę. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z naszej kliniki to zapraszam, chętnie udzielę szczegółowych informacji. Bo w naszym szpitalu można spotkać dziewczyny z różnych miast i to nie tylko Śląska.

                   Pozdrawiam serdecznie
                   rrenya

                   ps. Zapomniałam jeszcze napisać że oprócz pierwszej wizyty gdzie zostaliśmy z mężem poddani szczegółowym oględzinom i jednego badania nasienia za które zapłaciliśmy 114 zł to nie zdarzyło się żebyśmy za którąś wizytę zapłacili więcej niż 80 zł jeśli było oczywiście wykonywane usg bo jak nie to w granicach 60 zł.

                   • Re: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

                    No Renatko piękne wypracowanko. To ja się tez dopiszę do fanek szpitala w Bytomiu. ALE JA NA WIZYTY CHODZĘ PAŃSTWOWO. I ZA NIC ABSOLUTNIE ZA NIC NIE PŁACĘ. No poza badaniami krwi i nasienia oczywiście, ale równiez nie wszystkimi.
                    Leczę się ponad rok u jednego lekarza. To nie jest mój pierwszy lekarz w drodze do dziecka, ale pierwszy konkretny, który robi coś zamiast gadać.
                    W ciągu dwóch miesięcy od pierwszej wizyty miałam wykonaną laparoskopię w szpitalu. Ta laparoskopia wykazała bardzo wiele chorób w moim organiźmie Słowem mówiąc w ciągu dwóch miesięcy wiedzieliśmy że u mnie : PCOS, niedrożny jajowód, endometrioza, adenomioza, hiperprolaktynemia i słabe nasienie u męża. Po laparoskopii lekarz dał mi trzy miesiące na próbowanie naturalne i gdy się nie udało dostałam zastrzyk z Diphereliny ( no za nią musiałam zapłacić:(((( niestety) która zaleczyła moją endometriozę i adenomiozę. Mój lekarz stawia na naturalne poczęcie, podparte IUI.
                    Nie mam wrażenia że chcą wyciągnąć kasę, nie mam wrażenia że naciągają na IVF, jakoś tak wręcz przeciwnie, choć z tego co wiem androloga mają kiepskiego.
                    W grudniu jak Rrenya będę mieć IUI.
                    Naprawde bardzo mi przykro że taka klinika jak Novum czy Gameta, znane kliniki tak bardzo elementarnie traktują IVF i leczenie. Bytom nie cieszy się w Polsce aż taką dobrą opinią, jak Novum, bo nie prowadzi statystyk, słyszałam już opinie że w Warszawie śmieją się z Bytomia.
                    Ale ja jestem zadowolona i życzę każdemu tak szybkiej diagnozy, leczenia, podejścia do pacjenta, jakie ja mam w Bytomiu.

                    Rrenyu nie myśl sobie że cię śledzę.

                    Znasz odpowiedź na pytanie: Uwaga na PRYWATNE KLINIKI LECZENIA NIEPŁ !

                    Dodaj komentarz

                    Mozarella w ciąży

                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                    Czytaj dalej →

                    Ile kosztuje żłobek?

                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                    Czytaj dalej →

                    Dziewczyny po cc – dreny

                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                    Czytaj dalej →

                    Meskie imie miedzynarodowe.

                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                    Czytaj dalej →

                    Wielotorbielowatość nerek

                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                    Czytaj dalej →

                    Ruchome kolano

                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                    Czytaj dalej →
                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                    Logo
                    Enable registration in settings - general