Kiedy zagnieżdża się zarodek? Ile dni po stosunku?

Kiedy jajeczko po zapłodnieniu powinno się zagnieździć? Ile dni mu to zajmuje? Jakie objawy się z tym wiążą? Czytałam post taju (może na nowym łóku w końcu się uda?) i mam nadzieję, że mnie też dopadnie szczęście. Wykorzystaliśmy z mężem najlepszy okres. Trzymajcie kciuki!

10 odpowiedzi na pytanie: Kiedy zagnieżdża się zarodek? Ile dni po stosunku?

annabo Dodane ponad rok temu,

Re: Zagnieżdżenie zarodka ile dni po stosunku

Z tego co pamiętam – między 7 a 10 dniem po owulacji. Zazwyczaj pojawia się krwawienie implantacyjne, ale nie musi go być. Od tego czasu zaczyna wzrastac HCG.
W moich obydwu ciążach miałam plamienie dokładnie 10 dni po owulacji, a że książkowe cykle mam (28dni), to było to 24 dnia cyklu i za każdym razem myślałam, że to wredota przyszła.

taju Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy zagnieżdża się zarodek?

Wklejam Ci farment mojej rozmowy z AnetaL z wątku “rozognione i gorące piersi”, w którym roztrząsałyśmy ten problem.

“(…)Aneta jeśli chodzi o testy i informacje, że wykrywają 6-dniową ciążę hmm… pytanie brzmi, od kiedy można mówić o ciąży. Niestety ciąża nie jest wtedy, kiedy jajeczko zostanie zapłodnione, tylko wtedy gdy się zagnieździ. I w tym cały problem. Generalnie więc te testy nie oszukują. Jest tam wyraźnie napisane, że wykrywają 6-dniową ciążę, a nie jest napisane, że można je robić 6 dni po stosunku, w wyniku którego (potencjalnie) doszło do zapłodnienia. Popatrz na to racjonalnie, wczytując się w mechanizm i proces zapłodnienie jajeczka.

Poniżej wklejam fragmenty z artykułu na ten temat:

“Zapłodnione jajeczko wyrusza teraz w trwającą 3 lub 4 dni podróż z jajowodu do macicy. Po 30 godzinach zygota przechodzi pierwszy podział: powstają dwie komórki, potem cztery. Oglądane pod mikroskopem, przypominają czterolistną koniczynę. Podczas podróży ilość komórek zwiększa się, ale zygota wciąż zachowuje początkową wielkość. Po kolejnych 3, 4 dniach składa się już z 16 komórek. Od tej chwili nazywa się morulą. Nie zagnieżdża się ona od razu w macicy, ale pływając w niej i przechodząc kolejne podziały, poszukuje bezpiecznej przystani. Piątego dnia wnętrze moruli wypełnia płyn. Komórki układają się na jej obwodzie. Od tej pory zarodek nazywa się blastocystą. Uwalnia się ona z ograniczającej osłonki. Po “wykluciu się” wreszcie może zacząć rosnąć. Lada chwila embrion będzie miał 1 mm wielkości. Cały zmieści się na łebku od szpilki. Wreszcie około 7. doby po jajeczkowaniu i 21 dni po ostatniej miesiączce, blastocysta niemal wgryza się w błonę śluzową macicy i zagnieżdża w niej. Potrzeba jeszcze kilku dni, zanim mały gość na dobre się w niej zadomowi. Teraz składa się z dwóch części. Zgromadzone na jednym biegunie komórki tworzą tzw. embrioblast. Z niego rozwija się dziecko. Komórki ułożone na obwodzie utworzą później łożysko. Dopiero w około dwa tygodnie po zapłodnieniu hormony dają kobiecie znaki, że w jej ciele zachodzą zmiany.”

Koniec cytatu. Jak widzisz wynika z niego, że implantacja zarodka następuje około 7 doby po zapłodnieniu.

Tutaj fragment z innej, medycznej strony:
“Na skutek ruchów perystaltycznych jajowodu, zarodek około 4-5 dnia po zapłodnieniu dociera do jamy macicy i około 6 dnia zagnieżdża się w niej. Dopiero od tego momentu mówimy o ciąży. Przez dziewięć kolejnych miesięcy z dwóch połączonych komórek rozwinie się zdolny do samodzielnego życia człowiek.”

Tu, jak widzisz mowa jest o 6 dobie.

Na stronach FF mowa jest o okresie pomiędzy 7 a 10 dniem po zapłodnieniu, wtedy zdaniem autorów może nastąpić tzw. dip, czyli spadek temperatury, będący symtomem implantacji zarodka.

Anetka, wiec na zdrowy rozsadek: Jeśli testy są oparte na wykrywaniu hormonu, który zaczyna się wydzielać po zagnieżdżeniu jajeczka, to oczywiste, że najpierw to jejeczko musi się zagnieździć. Rzecz jasna, u kogoś może mieć to miejsce wcześniej, u niektórych później. Zakładając, że ma to miejsce w 10 dniu po zapłodnieniu, dopiero od tego momentu zaczyna wydzielać się hormon. Testy wyłapują go w stężeniu 25 mlU/ml, nie wiem po jakim czasie takie stężenie następuje, ale muszą upłynąć chyba minimum (!!!) dwie doby, a w wielu przypadkach pewnie więcej (4 a może nawet 6). Przypadki wykrywania ciąż dopiero po 2/3 dniach od terminu spodziewanej miesiączki, mimo, że testy w dzień spodziewanej miesiaczki pokazały jedną kreskę. Widzisz, jak to wygląda, to jest bardzo logiczne i ma swoją kolej rzeczy”

Agulina to tyle. Życzę powodzenia

mati2 Dodane ponad rok temu,

Re: Zagnieżdżenie zarodka kiedy?

U mnie w pierwszej ciąży bliźniaczej, zakończonej niestety obumarciem w 10 tygodniu ciąży, plamienia implatacyjnego nie było. Natomiast w drugiej dokładnie 7 dni po owulacji pojawiła się malutka kropelka krwi.
Życzę powodzenia!

anetal Dodane ponad rok temu,

Re: Ile trwa zagnieżdżenie zarodka?

Faktycznie, długo o tym dyskutowałyśmy. Patrząc na to, że najprawdopodobniej jestem w ciąży, a test pierwszy ciążowy robiłam 9 dni po owu – nie pojawiła się kreska druga, a ja myslalam, że 6 dni po owu już jestem w ciąży. Tak więc najprawdopodobniej jest tak, jak to taju napisała. Doszłyśmy do tego, że jeśli by tuż po owulacji dochodziło do zagnieżdżenia, to 9 dni po owulacji powinna się już pojawić choć blada krecha.
Trzymam kciuki za Ciebie

marta2004 Dodane ponad rok temu,

Re: W którym dc fasolka się zagnieżdża?

Zrobiłam test w 24dc – jedna krecha. Owulację miałam 14-15dc, czyli 9 dni. Przyjdzie mi jeszcze poczekać. Jutro będzie 26dc czyli 11dc, chyba nie wytrzymam i powtórzę test. Na zdrowy rozsądek jednak powinnam poczekać (szkoda kasy na testy).

zuzik Dodane ponad rok temu,

Re: Ile trwa implantacja zarodka?

Ja jestem dziś w 8dpo i też rano poleciałam robić test, ale zwątpiłam. Nie wiem dlaczego, ale boję się tego testu. Postanowiłam zrobić w sobotę rano. Zobaczymy. A Tobie Martusia życzę tych 2 krech.

marta2004 Dodane ponad rok temu,

Re: W którym dc fasolka się zagnieżdża?

Jak za pierwszym razem robiłam test, to zaraz po zakropleniu wydawało mi się, że jest druga kreska, ale słaba. Jak spojrzałam drugi raz, to już jej nie było. Dzisiaj nie zrobiłam testu, zrobię go jutro. Zawsze to jeden dzień nadziei dłużej. Jak nie zobaczę tych dwóch kresek, to mąż będzie mnie musiał długo pocieszać.
W tym cyklu po raz pierwszy brałam Luteinę dopochwowo. Nie wiesz, czy można się wtedy kochać? Chyba tak, ale chcę się upewnić.

martunka Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy implantacja zarodka?

Cześć dziewczyny. W takim razie ja też mam do was pytanie. Nie będe tu pisała o objawach, bo w moim przypadku często występują. A więc miałam lekkie plamienie w 5 dni po (przypuszczalnym) zapłodnieniu. Potem dzień przerwy i po przytulanku znów plamiłam. Dziewczyny poradźcie, co to może być?

loonia22 Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy dochodzi do zagnieżdżenia zarodka?

halo martuńka i wszystkie dziewczyny, które teraz testujecie!
Ja też czekam na test. Jestem 5dpo i oczywiście już się okrutnie nakręcam! Nie mam kompletnie żadnych “niecodziennych” objawów, ale to za wcześnie (tak sobie wiecznie tłumaczę). Nie mogę przestać myślec o tym nawet na chwilę!
martuńka, może twoje plamienia były spowodowane przytulankiem? Skoro piszesz że wystąpiły “po”.
Życzę ci, żeby to była fasolka wkręcająca sie w twoją macicę. W ogóle wszystkim wam dziewczyny życzę II olbrzymich krech! Trzymajmy sie razem!

martunka Dodane ponad rok temu,

Re: W którym dc fasolka się zagnieżdża?

Loonia trzymam za ciebie kciukaski. Miałam plamienia tak bez żadnej przyczyny, a drugie plamienia miałam po przytulanku. Czas pokaże, czy to coś miłego.

Znasz odpowiedź na pytanie: Kiedy zagnieżdża się zarodek? Ile dni po stosunku?

Dodaj komentarz

Polecam
Jaka szczoteczka soniczna dla dzieci? Poproszę o opinie!
Szczoteczka soniczna nie jest tania, więc chciałabym prosić o opinie. Moja dentystka z zachwytem poleca, ale nie wiem, czy zachwyt szczery czy opłacony przez producenta. Podobno soniczna szczoteczka chroni przed
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Kłucie jajnika we wczesnej ciąży: Co może oznaczać ból jajnika na początku ciąży?
Jestem dopiero na początku ciąży. Za 5 dni idę na pierwsze USG i dowiem się, czy moja fasolka jest już widoczna. To chyba będzie 5 lub 6 tydzień ciąży. Nie
Czytaj dalej