Forum: Szkolniaki

Wczesna Dignoza Dysleksji – zapraszamy do udziału w projekcie naukowym PAN!

Instytut Biologii Doświadczalnej PAN w Warszawie zaprasza dzieci z zerówek i pierwszych klas szkoły podstawowej do wzięcia udziału w badaniach naukowych dotyczących wczesnego rozwoju dysleksji. Naszym celem jest opracowanie testów, które w przyszłości umożliwią diagnozę u dzieci tak małych jak sześciolatki. Badania trwają trzy lata i są zupełnie bezpłatne. Rodzice dostaną informację zwrotną na temat rozwoju poznawczego i językowego dziecka. W każdym roku trwania projektu badacz indywidualnie spotyka się z każdym dzieckiem na 3-4 sesje, podczas których wykonywane są zadania w formie gier komputerowych i testy. Kluczowym elementem projektu jest badanie za pomocą rezonansu magnetycznego w pierwszym i trzecim roku trwania projektu. Rodzice dostaną zdjęcia, płytę i opis lekarski oraz zwrot kosztów dojazdu. Poszukujemy dzieci z Warszawy lub z możliwością dojazdu, ogólnie zdrowych, polskojęzycznych i praworęcznych. Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie , pisząc na adres mailowy [email][email protected][/email] lub kontaktując się bezpośrednio z członkami zespołu.

2 odpowiedzi na pytanie: Wczesna Dignoza Dysleksji – zapraszamy do udziału w projekcie naukowym PAN!

baniutka Dodane ponad rok temu,

a dlaczego tylko praworęcznych?

wczesna-diagnozadysleksji Dodane ponad rok temu,

Nie ma to wiele wspólnego z dysleksją – po prostu osoby prawo i leworęczne mają trochę inną organizację mózgu, nasz zespół bada dzieci pod kątem mózgowego podłoża dysleksji – ważne jest byśmy mieli jak najbardziej porównywalną między sobą grupę, zatem w projekcie mamy tylko dzieci praworęczne. Pozdrawiam!

Znasz odpowiedź na pytanie: Wczesna Dignoza Dysleksji – zapraszamy do udziału w projekcie naukowym PAN!

Dodaj komentarz

Dla starających się
Czy wiek przyszłego Ojca ma znaczenie?
Okazuje się, że wiek przyszłego ojca ma Ogromne znaczenie i wpływ na późniejsze kształtowanie się rozwoju dziecka. [URL="https://tech.money.pl/medycyna/artykul/wiek-ojca-moze-zwiekszyc-ryzyko-zaburzen-u-dziecka,236,0,1487596.html?rfguidfo"]https://tech.money.pl/medycyna/artykul/wiek-ojca-moze-zwiekszyc-ryzyko-zaburzen-u-dziecka,236,0,1487596.html?rfguidfo[/URL] Co o tym myślicie?
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Nocne wpadki trzylatka
Dziewczyny- szukam wszędzie jakiejś rady, pomocy w sprawie córki. Otóż podobnie jak syn kiedys nie czuje dyskomfortu sikajac i śpiąc w mokrym ubraniu... Ale po kolei. W styczniu rok temu odstawiłyśmy pieluchy
Czytaj dalej