Forum: Karmienie

Wiecie, że…

…istnieje lekarstwo na zwiększenie laktacji? Jest to środek który zasadniczo stosowany jest przy problemach żoładkowo-jelitowych, ale jego skutkiem ubocznym jest wydzielanie prolaktyny, tak silne, że nawet mężczyźnie mogą pokazywać się kropelki mleka :). Dlatego też bywa stosowany (np. w Kanadzie) gdy matka chce karmić piersią dziecko adoptowane lub jest po redukcji piersi. A piszę o tym dlatego, że tydzień temu przepisano mi ten środek w związku z problemami z żołądkiem, w dużo mniejszych dawkach niż zalecane w celu pobudzenia laktacji i -dziewczyny to działa! Od soboty karmię wyłącznie piersią, po miesięcznym dokarmianiu butelką !!!! Zainteresowanym mogę przesłać link z informacjami na ten temat, niestety tylko po angielsku.

Pozdrawiam

Kasia i Melissa – 3 miesiące

5 odpowiedzi na pytanie: Wiecie, że…

izka1 Dodane ponad rok temu,

Re: Wiecie, że…

a zkad jestes?

Iza

kajda Dodane ponad rok temu,

Re: Wiecie, że…

Pochodzę z Poznania, a mieszkam w Holandii.

Pozdrowienia

Kasia i Melissa – 3 miesiące

pati68 Dodane ponad rok temu,

Re: Wiecie, że…

Nie uważam tego za dobry pomysł na pobudzenie laktacji.

Pati i 6 m. [Zobacz stronę]

siska1 Dodane ponad rok temu,

Re: Wiecie, że…

hej,

Czy moge poprosic nazwe leku? Ostatnio mam problemy z laktacja i dziecko bardzo sie denerwuje. Nie wiem co robic. Wszystkiego juz probowalam ( mleko sojowe, piwo karmelkowe…). Czy ten lek jest bezpieczny, czy mozna go dostac w Polsce? Wiem, ze mieszkasz w Holandii.
Siska I Dominis (7 mies.)

kajda Dodane ponad rok temu,

Re: Wiecie, że…

Nazywa się to Domperidon (domperidone) i nie wiem czy jest dostępny w Polsce. Nie jest to taki cudowny środek, który się zażywa i już po kłopocie, więc jeśli nawet w Polsce jest, lekarz na pewno 3 razy się zastanowi zanim go zapisze; będzie chciał wypróbować najpierw inne metody. Poza tym stosuje się go w wypadkach, gdy rzeczywiście wszystkie inne możliwości zostały wyczerpane lub istnieją jakieś medyczne historie, które zaburzają laktację. Jeśli rzeczywiście masz kłopoty, spróbuj może skontaktować się z doradcą laktacyjnym lub zajrzyj na stronę [Zobacz stronę]. Powodzenia!

Kasia

Kasia i Melissa – 3 miesiące

Znasz odpowiedź na pytanie: Wiecie, że…

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Obiążenie glukozą - badanie
czy robiłyście już test na ociążenie glukozą? Ja chciałam zrobić dzisiaj ale pani w labolatorium odesłała mnie z kwitkiem ponieważ nie miałam skierowania od lekarza ( nie dostanę go bo chodzę
Czytaj dalej
Dla starających się
JA TEŻ BARDZO CHCĘ!!!
Czy jak mam 34 dniowy cykl, przytulanko było w 12 i 14 dniu czyli przedwczoraj, wczoraj bolał mnie jajnik, a dziśmam śluz to jakie są szanse??? Pozdrawiam wszystkie starające się.
Czytaj dalej