witam

Ponad 4 lata temu mialam zdiagnozowane PCO. 3 m-ce temu odstawilam leki anty ale miesiaczki niestety nie ma. Czekam teraz na serie nastepnych badan i spotakanie ze specjalista.
W tym czasie zaczelam brac ziola Vitex Agnus Castus, na zrownowazenie poziomu hormonow. Moze ktoras z Was ma doswiadczenia zwiazane ze skutecznoscia tego ziola. Dodam ze jestem na poczatku staran o dziecko, ale wiem ze nie bedzie latwo. Wstepne badania wykazaly ze mam podwyzszony testosteron i sosunek FSH DO LH 4:1.
Pozdrawiam

Edited by ajka27 on 2006/06/12 20:46.

5 odpowiedzi na pytanie: witam

kaja26 Dodane ponad rok temu,

Re: witam

ajka witaj! moze na niepłodności dziewczyny podpowiedzą więcej, tutaj często ktoś wpada na chwilę , a może Ty też na chwilkę, tego Ci życzę!

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: witam

Witaj, Castagnus działa ale raczej na prolaktynę. Ja go brałam razem z bromergonem i podziałał bo mi prolaktyna szybko spadła. Na podwyższony testosteron bierze sie inne leki, no i na PCO też. Rzecz jasna nie zaszkodzi, ale wielkich cudów po nim nie ma co sie spodziewać. Czy twoja prolaktyna jest w normie.?

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: witam

I napewno bardzo bardzo ważny jest DOBRY LEKARZ, bo z PCO droga do dziecka jest ciut utrudniona.

Dodane ponad rok temu,

Re: witam

Dziekuje Wam bardzo za odpowiedz. Moja prolaktyna jest w normie 240 mu/L , za to niski jest progesteron 2nmol/L, LH jest rzedu 14.6iu/L a FSH 4.6iuL. Testosteron 3.8 nmol/L. Badano jeszcze wolny androgen, cokolwiek to zaczy, i jest rzedu 9 powinien byc<5.
Pozdrawiam

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: witam

Czyli jednym słowem doktorek musi sie zająć zbijaniem twoich androgenów. Szkoda, ze wcześniej nikt na to nie wpadł, bo zamiast jakichś zwykłych antykonceptów powinnaś była brać Diane-35. Ale na podwyższony testosteron i DHEA-S (bo o to chyba chodziło) biorą tez dziewczyny dexamethazon. Ale to zależy oczywiście od lekarza.
I przy takich wysokich wartościach LH, (ja miałam pierwsze badanie w normie a 1,5 później LH 21) doktorek zrobił mi laparoskopię, skauteryzował mi jajnik, który od tego czasu zaczął pracować nawet nawet nawet…..
Progesteronem sie nie martw, to akurat jest najmniejszy problem. Tym bardziej w sytuacji, gdy LH jest takie wysokie i nie dopuszcza do owulacji.
Pozdrawiam serdecznie i zyczę szybkiego uporania sie z problemami.

Znasz odpowiedź na pytanie: witam

Dodaj komentarz

Nasze zdjęcia
mam już 1,5 roku :)
[img]http://republika.pl/pietia2004/gify/Puchatek.gif[/img] [b]***GRUDZIEŃ 2004***[/b] [img]http://i29.photobucket.com/albums/c297/mynszu/PIC_0026.jpg[/img] [img]http://republika.pl/pietia2004/gify/Puchatek.gif[/img] [b]***CZERWIEC 2005***[/b] [img]http://i29.photobucket.com/albums/c297/mynszu/PIC_0444.jpg[/img] [img]http://republika.pl/pietia2004/gify/Puchatek.gif[/img] [b]***GRUDZIEŃ 2005***[/b] [img]http://i29.photobucket.com/albums/c297/mynszu/PIC_0782.jpg[/img] [img]http://republika.pl/pietia2004/gify/Puchatek.gif[/img] [b]***CZERWIEC 2006***[/b] [img]http://i29.photobucket.com/albums/c297/mynszu/PIC_1431.jpg[/img] [img]http://republika.pl/pietia2004/gify/Puchatek.gif[/img] [img]http://i29.photobucket.com/albums/c297/mynszu/PIC_14321.jpg[/img] Juleczka 1,5 roku
Czytaj dalej
Dla starających się
1 rocznica starań
Dziś dokładnie mija 1 rocznica naszych starań o dziecko- pamiętny 12 czerwiec zeszłego roku i moja pewność, że od tego pierwszego razu z pewnością zajdę w ciążę. Tymczasem dostałam wczoraj
Czytaj dalej