witam i od razu pytam/ siusianie etc…

Hey

Witam po przejściu z oczekując na… :).
Mój Maciuś ma teraz 5 dobę życia. Z tego co wcześniej wszędzie się dowiadywałam noworodki strasznie dużo siusiają i dużo robią kupek. No a Maciuś robi bardzo malutko. W szpitalu było dużo smółki. A tak w domu to raz tylko kupcie zrobił. Siusia też rzadko, w nocy troszkę zrobił. Może się dopiero rozkręca, no wiem. Czy jest to normalne, że noworodek tak rzadko wydala?

Pozdrawiam, Madzia i Maciuś ur. 28. 9. 04

14 odpowiedzi na pytanie: witam i od razu pytam/ siusianie etc…

kata Dodane ponad rok temu,

Re: witam i od razu pytam/ siusianie etc…

spokojnie, mój Dorianek robił smółkę baaaardzo długo, większość pobytu w szpitalu (wyszliśmy dopiero w 16 dobie) i siuisiał malutko na początku, masz rację, daj mu czas, niech się ureguluje troszkę i przestawi na ta stronę brzuszka

nie ma reguł, każdy maluch rozwija się indywidualnie, pamiętaj o tym

pozdrowionka

Kasia i Dorianek 23.05.04

lea Dodane ponad rok temu,

Re: witam i od razu pytam/ siusianie etc…

Nie wiem, jak długo jestes w domu… ale nie musi to byc nic złego
obserwuj czy mocz nie jest ciemny

kata Dodane ponad rok temu,

Re: witam i od razu pytam/ siusianie etc…

no, my raz czy dwa mieliśmy taki rdzawy, co wynika nie pamiętam z czego, chyba trzeba wtedy wiecej do piersi przystawiać (Dorianek tylko spał i tyle)

jak pieluszka wygląda jak napomowana to znaczy że maluch siusia – ja na początku nie umiałąm tego sprawdzić

Kasia i Dorianek 23.05.04

lea Dodane ponad rok temu,

Re: witam i od razu pytam/ siusianie etc…

Ciemny mocz oznacza niedobór płynów.

edysia Dodane ponad rok temu,

Re: witam i od razu pytam/ siusianie etc…

Dziecko karmione piersią powinno robić kupkę po kazdym karmieniu.
Na butelce jest 1-2 kupki dziennie, no jak więcej to dobrze.
Twoj synek jest prawdopodobnie 2 dzień w domu, dl takiego mjalca jest to duży stres zmiana miejsca, nowe rzeczy itd…był przeciez od porodu w szpitalu ! więc takie zachowanie może byc reakcja na stres…
Poczekaj jeszcze 1-2 dni wszystko powinno się unormować, a teraz mozesz mu podać glukoze do picia. Jest moczopędna i jak by mały miał za mało płynu w ograniźnie to nia super go uzupełnisz. I oczywiście zupełnie bezpieczna, pewnie w szpitalu tez mu ja podawali, bo często to robią.
Daj mu do picIa rozrobioną 100 ml wody łyżeczka płaska glubozy.

Buziaczki

Edysia z Natalką (25.08.04)

fr-ania Dodane ponad rok temu,

Re: witam i od razu pytam/ siusianie etc…

Madziu, jak dla mnie wszystko jest ok. Niewiele jeszcze zjadł, więc co miałby wydalać. Na początku u nas też nie było tego za wiele. Nie pamiętam już dokładnie, jak to u nas wyglądało, tylko tyle, że pierwsza paczka Newbornów starczyła nam prawie na 2 tygodnie. Poczekaj kilka dni, powinno się wszystko unormować.
Pozdrawiam i witam na mamuśkach

Ania i Szymek (21.07)

fr-ania Dodane ponad rok temu,

do Edysi!!!

Edysiu, z całym szacunkiem, proszę Cię bardzo – przestań wypisywać głupoty. Dla dobra innych, bo we mnie Twoje rady budzą tylko
Pozdrawiam.

Ania i Szymek (21.07)

edysia Dodane ponad rok temu,

Re: do Edysi!!!

Skoro uważasz, ze to co piszę a informacje te mam od lekarza i połoznych są głupie to sory… ale ja miałam bardzo podobny problem z mała i własnie to mi powiedział pediatra !

Jeżeli uważasz, że lekarze są głupi to ok !
A jeżeli moje rady budza u ciebie to najprościej jest ich nie czytać ! i problem masz z głowy!

Edysia z Natalką (25.08.04)

lilianka Dodane ponad rok temu,

Re: witam i od razu pytam/ siusianie etc…

A nieprawda!
Dziecie karmione piersią potrafi nie robić kupki nawet przez kilka dni. Potrafi strawić pokarm w całości nie zostawiając żadnych “resztek”. O ile dziecku nic nie dolega i kupka będzie normalna, to wszystko w porzadku. Po, bodajże 3 dniach bez kupki, mozna zacząć się niepokoić.
Mój Mikołaj jest od samego początku dzieckiem “małokupkowym” Kiedy przyjechaliśmy za szpitala, kupki nie robił przez 3 dni, wpadłam w panikę. Akurat przyszła połozna, zwierzyłam się jej z problemu….wytłumaczyła mi powyzsze. Na 4 dzień obkupkał się po pachy i matke przy okazji.
Od momentu przejścia na “flachę” kupkę robi raz na 2 dni….hi hi hi…oszczędzam na pieluchach. I to tez jest normalne.
To co piszesz….owszem, tak stoi w ksiązkach… Ale juz kiedys pisałam, ze nasze dzieciaczki czytac jeszcze nie umieją i nie stosują się do ksiązkowych zaleceń

Pozdrawiam

Lilianka i Mikołaj (19.06.2004)

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: do Edysi!!!

przepraszam edysiu ale trudni mi sie nie zgodzić z poprzednią opinia. Bo ten sam lekadrz powiedział Ćie że dziecko ma nietolerancje cukrów w 7 dobie życia – a z tego co doczytałam karmisz NAN1 – zawierającym jak najbardziej laktoze i sacharoze.
Dziecko karmione tylko piersią nie potrzebuje być dopajane.
Glukoze w szpitalu podaje sie po narodzinach bardzo często przed przystawieniem do piersi jak na przykład matka jest po cc i nie może od razu przystawić.

A już Ci radziłam zmienić pediatre – albo poczytać troche w literaturze dość powszechnie dostępnej – tudzież dopytać forum – które jest kopalnią wiedzy.

Dziecko karmione piersią może nie robić kupy przez nawet tydzień gdyż mleko z piersi jest pokarmem tzw. bezresztkowym czyli moze zostać w 100% strawione.

nadal sie zastanawiam…

ps. i nie jest wyjściem nie czytać Ciebie – bo Ty wprowadzasz innych w błąd i najzwyczajniej trzeba Ciebie korygować.

madzia i

edysia Dodane ponad rok temu,

Re: witam i od razu pytam/ siusianie etc…

To zależy od dziecka.
Ja jak karmiłam piersią to Natalka robiła kupke dostłownie po kazdym karmieniu i nic tutaj nie wymyślam.
Ale masz racje, kazde dziecko jest inne – moja tak robiłam, więc jak ja dostawiałam do piersi ok 8 razy na dobe miałam 8 kupek
… Teraz jest na butli i robi kupe 1-2 do 3 razy na dobe, codziennie, nie zdarzyło się by nie zrobiła kupy któregoś dnia.

hihihi a moze moja córcia to “ksiązkowy przypadek” w sumie dobrze by było…. Ale o tym to moge sobie pomarzyć

Buziaczki

Edysia z Natalką (25.08.04)

nariss Dodane ponad rok temu,

Re: witam i od razu pytam/ siusianie etc…

Dziecko karmione piersia MOZE ale NIE MUSI robic kupki po kazdym karmieniu, moze robic kupke nawet raz na 5 dni i to jest normalne… sprawdz zanjim cos napiszesz 😉

ika Dodane ponad rok temu,

Re: witam i od razu pytam/ siusianie etc…

Zgadzam sie z dziewczynami. Dziecko może robić kupkę po każdym posiłku lub raz na parę dni. zależy od dziecka. A dopajanie glukozą nie jest ani ptrzebne ani konieczne jeśli mama karmi i nie ma z tym problemów.
Pozdrawiam

ika z Igorem

nonnocere Dodane ponad rok temu,

Dzięki dziewczyny

Dziękuje za odpowiedzi, teraz będę spokojniejsza. A dziś w nocy Maciuś zrobił taaaaaaaaaką kupcię, że trzeba było mu zrobić ponowną kąpiel :). Także myślę, że w Maciuś po swojemu sobie unormuje cykle siusiana i kupkowania.

, Madzi i Maciuś ur. 28.09.04

Znasz odpowiedź na pytanie: witam i od razu pytam/ siusianie etc…

Dodaj komentarz

Wszystko o porodzie
dziwny poród?
Początek ciąży zapowiadał się pięknie. Niestety. Gdzieś około 4 miesiąca lekarz powiedział mi, że mam niebezpiecznie krótką szyjkę i zalecił leżeć, leżec i jeszcze raz leżeć. No więc leżałam tak
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Pytanie ząbkowe
Matiemu dolne jedynki wyrżnęły się na koniec piątego miesiąca, teraz skończył osiem miesięcy a tu następnych ani widu ani słychu... Słyszałam, że jak idą już pierwsze jedynki to następne ząbki
Czytaj dalej