WSTRZYMYWANY ODDECH

Mam problem. A może tylko mnie się wydaje, że to problem….
Moja 5-cio miesięczna córeczka od kilku dni zaczęło notorycznie wstrzymywać oddech. Na początku robiła to tylko wtedy jak czyściłam jej nosek lub kremowałam buźkę. Obecnie robi to notorycznie. Jak ja przewijam, przebieram czy podnoszę. Nawet leżąc w łóżeczku i bawiąc się wstrzymuje powietrze. Przeraża mnie jej zachowanie. Nie wiem czy nie robi sobie tym krzywdy, czy jest to bezpieczne i w ogóle jej zachowanie jest bardzo zastanawiające. Moja mama mówi, że to jej fanaberia i na pewno z tego wyrośnie, ale ona czasami tak długo wstrzymuje, że aż robi się czerwona a ja musze ją łaskotać lub inne zabiegi dokonywać aby wypuściłą powietrze i zaczęłą oddychać. I tak w kółko. Tylko jak śpi to oddycha równomiernie. Lekarka w tym nie zauważyła nic niepokojącego ale ja się boję. Może któraś z was miała podobny przytpadek z dzieckiem i mnie uspokoi lub naprowadzi co to oznacza.
Będę wdzięczna.
Pozdrawiam weekendowo i czekam na odpowiedzi z dużą niecierpliwością.


Małgosia z Mili

3 odpowiedzi na pytanie: WSTRZYMYWANY ODDECH

Dodane ponad rok temu,

Re: WSTRZYMYWANY ODDECH

Hej.

Moja mała zanosi się i tak długo wstrzymuje oddech, że robi się sina. Dmucham jej wtedy w twarz i od razu łapie powietrze. Nawet lekarka boi się ją badać kiedy tak robi.


Ania i Liw

qwe Dodane ponad rok temu,

Re: WSTRZYMYWANY ODDECH

U nas było to samo(i jeszcze jest,choć coraz rzadziej).Lekarz stwierdził,że czasem dzieci tak mają i po 3 roku życia to mija samoistnie.

Asia i Kuba(prawie czterolatek)

fr-ania Dodane ponad rok temu,

Re: WSTRZYMYWANY ODDECH

A ja radzę wybrać się do plumonologa lub alergologa.
Byćmoże to ja jestem przewrażliwiona i mam nadzieję, że to nie dotyczy Twojego maluszka.
S ma astmę i jak ma problem z wydechem (przy skurczu oskrzeli) to właśnie tak robi. Z boku wygląda to jakby sam celowo wstrzymywał oddech. Robił też tak jak był całkiem malutki.

Jeżeli zdarza to się często, jeżeli takie zachowanie Cię neipokoi, to dodatkowa wizyta u specjalisty nie zaszkodzi i najwyżej Cię tylko uspokoi.

Ania+ Szymon (lipiec 2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: WSTRZYMYWANY ODDECH

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Alarm i monitoring domu - polecacie coś?
Musze załozyć alarm w domu, do którego się przeprowadzamy. Jest niewielki, ale strach jednak go zostawić i gdzieś wyjechać. Alarm założę na pewno, and monitoringiem się zastanawiam, choć spotkałam się
Czytaj dalej
Polecam
skarpetki w REALU
wczoraj nabylam 7-pak skarpetek dla Adasia - 24,95 zł. to nieduzo, zwlaszcza ze sa fajne ! - kazda para innego koloru i z napisem kazdego dnia tygodnia. rozmiary od 19
Czytaj dalej