WZMOZONE NAPIĘCIE MIĘŚNIOWE

WITAM. CHCIALAM ZAPYTAC O WZMOZONE NAPIECIE MIESNIOWE. MOJ MIESIECZNY SYNEK WYGINA SIE DO TYLU, PODNOSI WYSOKO GLOWKE DO TYLU, PROSTUJE SIE JAK DRUT I UKLADA SIE NA JEDNA STRONE. LEKARKA STWIERDZIALA ZE TO NAPIECIE MIESNIOWE. DO TEGO PLACZE CALYMI GODZINAMI I MALO SPI. DOSTAJE ATAKOW PLACZU, ZANOSI SIE, PREZY I ODGINA DO TYLU. TRWA TO NAWET KILKA GODZIN. JAK MU POMOC? CZY WASZE DZIECI Z TAKIM NAPIECIEM TEZ TAK PLALALY. PROSZE O WIECEJ INFORMACJI NA TEMAT TEJ CHOROBY.

3 odpowiedzi na pytanie: WZMOZONE NAPIĘCIE MIĘŚNIOWE

mause Dodane ponad rok temu,

Re: WZMOZONE NAPIĘCIE MIĘŚNIOWE

U nas było to samo. Mały płakał, mało sypiał. Przeszło mu jak przeszło mu napięcie. U nas to trwało do 6 m-ca życia.
Dzieci z wzmożonym napięciem mięśniowym trzeba rehabilitować i powinien je obejrzeć neurolog. U nas sprawdziła się metoda rehabilitacji NDT Boobath. Metoda polegała nie tylko na ćwiczeniach, ale też na odpowiednim spodobie pielęgnacji, noszenia, układania dziecka. Polecam!!!

Ela+Mikołaj (28.09.2004)

kikka Dodane ponad rok temu,

Re: WZMOZONE NAPIĘCIE MIĘŚNIOWE

Zdecydowanie powinniście iść z dzieckiem do neurologa a potem do rehabilitanta – ćwiczenia. To nic groźnego ale trzeba się tym zająć! Wiem bo też to przechodziliśmy:)

Pozdrawiam cieplutko


Kikka i Iga 01.04.04

Dodane ponad rok temu,

Re: WZMOZONE NAPIĘCIE MIĘŚNIOWE

My mieliśmy to samo, płacz godzinami, bardzo mało snu, problem z przystawieniem do piersi i cała masa innych przykrych rzeczy.Pocieszę Cie, już po pierwszej terapii moje dziecko zmieniło się nie do poznania,chociaż potrzeba było kilku miesięcy, żeby całkowicie pozbyć się wzmożonego napięcia. Niemal cały czas Mały był rehabilitopwany NDT Bobath (przez 10 dni Vojtą). Musisz jak najszybciej pójść do neurologa i na rehabilitację 😉 Będzie dobrze;-)
Tu na forum sporo już było na ten temat.

,
Laura i Staś

Znasz odpowiedź na pytanie: WZMOZONE NAPIĘCIE MIĘŚNIOWE

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Duma mnie rozpiera ...
Dziewczyny jestem dumna z mojego szkraba..... wystarczyło trzy dni i Kami sama robi do nocnika woła mama siusiu mama eee eee ładnie robi od przedwczoraj raz tylko nie zdązyła
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Stancja u Pani Krysi
Dziewczyny, dostałam od brata e-mailem. Nie mogę się powstrzymać, by się nie podzielić :) https://www.youtube.com/watch?v=WWlM_edE-yQ Za tych, co na stancjach ! :)) [b]Natunia (2 latka)[/b] [img]https://serverwizards.com/ania/tucha.jpg[/img]
Czytaj dalej