Ząbkowanie – pytanko

Powiedzcie mi czy jest jakaś reguła kiedy dziecko zaczyna ząbkować i które pierwsze zęby wychodzą? Jeśli jest jakaś kolejność to proszę o instrukcje bo nie wiem czy przypadkiem mój synek nie zaczyna ząbkować.
Pozdrawiam
Patrycjad i Kamilek (01.02.03r.)

9 odpowiedzi na pytanie: Ząbkowanie – pytanko

cat Dodane ponad rok temu,

Re: Ząbkowanie – pytanko

Reguła jest, ale od niej jest oczywiście mnóstwo wyjątków.. W każdym razie pierwszy ząb powinien się pojawić około 6 miesiąca i potem po jednym każdego nastepnego miesiąca. Pierwsze zazwyczaj wychodzą dolne siekacze.
Pozdrowienia. My też właśnie zaczynamy chyba przerabiać ząbkowanie…

Kasia, mama Łukasza (20.12.2002)

kas Dodane ponad rok temu,

Re: Ząbkowanie – pytanko

U nas właśnie wyszedł pierwszy ząbek (6 i prawie pól miesiąca), a drugi będzie jutro:), dolne jedynki

Kaśka mama Zuzanki

iwonta Dodane ponad rok temu,

Re: Ząbkowanie – pytanko

U Natalki pierwsze dwie jedynki dolne wyszły jak miała 4,5 miesiaca, a teraz zaczynają wyżynać się górne jedyneczki. Kazde dziecko jest inne i nie ma reguły kiedy wyjda pierwsze ząbki, powinny niby koło 6 miesiecy ale…

Iwonta i Natalka(07.10.2002)

beatach Dodane ponad rok temu,

Re: Ząbkowanie – pytanko

Pierwsze zabki Maximiliana wyszly w 6-tym miesiecu. Byly to dolne jedynki. Nastepnie kolejno: gorne jedynki, dwojki dolne i gorne, potem czworki i pietki rownoczesnie, a teraz “walczy” z klami.
Na zabkowanie nie ma roguly, jedni wczesniej inni pozniej.
Jesli dziecko zaczyna zabkowac bardzo mocno sie slini, wklada raczki do buzki, jest marudne i sklonne do placzu.

Pozdrawiam serdecznie i zycze wszystkiego dobrego.
BeataCh mama Maximiliana

ani-ani Dodane ponad rok temu,

Re: Ząbkowanie – pytanko

Iza pierwszego ząbka dostała jak miała 7 miesięcy (drugi zaraz tydzień po pierwszym). Ja wcześniej zamartwiałam się, że jej nie wychodzą, ale teraz wiem, że każde dziecko ma inaczej.
Jedno jest wspólne – strasznie się ślinią i mogąbyćmarudne. 🙂

Ani_ani i Izunia-Kropunia (7 miesięcy i 1/2)

patrycjad Dodane ponad rok temu,

Re: Ząbkowanie – pytanko

Mój synek wkłada rączki do buzi już od dosyć dawna czasami tak głęboko sobie wsadzi rączkę że aż ma odruch wymiotny 🙂 ślinić się ślini ale nie aż tak bardzo. Kiedyś w ogóle nie było mowy o tym żeby wziął smoczka do buzi a teraz b. chętnie possie trochę i wypluwa, czy jest marudny? nie zauważyłam. Właśnie ma humor i chce się bawić. No i jak przejechałam palcem po dziąsełkach to ma zgrubienie tak jakby na 3-kach u góry. I co o tym sądzić?

Patrycjad i Kamilek (01.02.03r.)

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Re: Ząbkowanie – pytanko

a z czego wnioskujesz, ze to zabkpwanie?

Dorotka i Szymon ryczacy non stop

patrycjad Dodane ponad rok temu,

Re: Ząbkowanie – pytanko

Dorotko nie rozumiem Twojego pytania, wszystko co zauważyłam u mojego synka napisałam w postach i właśnie to ja pytam czy to może być ząbkowanie. Dziewczyny piszą że dzieci gdy ząbkują to się ślinią (mój Kamil się ślini), że wkładają rączki do buzi (mój Kamil wkłada i nie tylko rączki), że są marudne (mój Kamil nie jest marudny ale nie każde dziecko boleśnie przechodzi ząbkowanie). Nie wiem czy ząbkuje, napisałam również, że ma zgrubienia na dziąsełkach więc może?…

Patrycjad i Kamilek (01.02.03r.)

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Re: Ząbkowanie – pytanko

ja tez sadzilam, ze takie slinienie i wkadanie raczek do buzi to objaw zabkowania u szymka, i wlasnie dziewczyny wyjasnily mi, ze jest on w okresie wzmozonej aktywnosci slinianek, co jest prawdopodobnie typowe u dzieci w 3 miesiacu.

Dorotka i Szymon ryczacy non stop

Znasz odpowiedź na pytanie: Ząbkowanie – pytanko

Dodaj komentarz

Dla starających się
Mam pytanie
Czy możliwe żeby test zawiódł? Od prawie dwóch tygodni spóźnia mi się okres, zrobiłam dwa testy, ale nie wykazały ciąży. Czy mogą być inne przyczyny opóźnienia miesiączki? Anna
Czytaj dalej
Dla starających się
Jutro Mam Wizyte!
A wiec jutro ide do lekarza do badania. Trzymajcie kciuki....szkoda tylko ze to tak od razu nie mozna wszystkiego sie dowiedziec..... No ale nic.... Serdecznie Was Wszystkie Pozdrawiam : ) Monika
Czytaj dalej