Forum: Karmienie

zmiana mleka na 2 kiedy ?

kiedy się zmienia mleko początkowe na mleko nr 2 po skończonym 6 msc czy jak się zaczyna 6 miesiąc mi kolezanka powiedziała że ona bedzie dawała mleko w kartonie z kaszką po 7 miesiacu :Strach: czy wy też dajecie takie zwykłe mleko bo ja bym miała wrazenie że by ich bolał brzuszek

11 odpowiedzi na pytanie: zmiana mleka na 2 kiedy ?

mam Dodane ponad rok temu,

My zmienialiśmy po 6 miesiącu. Moje dzieci były alergiczne więc nie śpieszyłam się.. Parę dni przed skończonym rokiem zaczęłam podawać już 3.

kajka-28 Dodane ponad rok temu,

Mi lekarz zalecił stopniowe wprowadzanie mleka 2 już w piątym miesiacu.

Dodane ponad rok temu,

dziś byłam u doktorki kazała już po mału wprowadzać a to dlatego że jeden jest taki chudszy sobie

andziosek Dodane ponad rok temu,

Ja mam jeszcze 4 kartony mleka 1 i będę pomału wprowadzać 2 bo mały je za mało mleka na dzień a podobno 2jka jest bardziej pożywna

paszulka Dodane ponad rok temu,

Nie prędko. Po pierwsze, że mała – prawie 5 miesięcy (okazało się kilka dni temu) nie toleruje mleka krowiego, więc musimy HA podawać. Po drugie jak na razie jest głównie na piersi. A po trzecie jest wielkim żarłokiem i nie chcę jej tuczyć.

calineczkaa Dodane ponad rok temu,

my 2 wprowadzaliśmy w 5 miesiącu-zalecenie pediatry,a 3 które jest po roku wprowadziliśmy w 11 miesiącu,a krowie wprowadziliśmy w postaci budyniu robionego,kakao czasami,ale Kuba najbardziej lubi krowie mleko gdy ja je pije to wtedy ze mną wypije troszkę,a tak to nie chce.

paszulka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez paszulka:Nie prędko. Po pierwsze, że mała – prawie 5 miesięcy (okazało się kilka dni temu) nie toleruje mleka krowiego, więc musimy HA podawać. Po drugie jak na razie jest głównie na piersi. A po trzecie jest wielkim żarłokiem i nie chcę jej tuczyć.

Poprawiam się…. jak na razie nie podajemy żadnego mleka 😀
Na HA też jest uczulona, więc czekamy na wizytę u pediatry, dajemy cyca i zobaczymy co dalej. 🙂

kamilaz23 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez calineczkaa:my 2 wprowadzaliśmy w 5 miesiącu-zalecenie pediatry,a 3 które jest po roku wprowadziliśmy w 11 miesiącu,a krowie wprowadziliśmy w postaci budyniu robionego,kakao czasami,ale Kuba najbardziej lubi krowie mleko gdy ja je pije to wtedy ze mną wypije troszkę,a tak to nie chce.

U nas było identycznie tak samo,a to dlatego,że najzwyczajniej w świecie Zosia już się nie najadała dlatego zmienialiśmy już miesiąc wcześniej.Teraz ma półtora roku i nie chce pić mleka krowiego no może czasami budyń zrobię to i zje.Jednak mleko krowie zaleca się dopiero po drugim roku.Znam osoby,które kaszkę właśnie gotowały na krowim mleku już jak maluchy miały 6miesięcy i nic im nie jest,ale ja sama bym się wstrzymała;)

mloda Dodane ponad rok temu,

Mleko modyfikowane powinno się dawac dzieciom do 3 lat, ja się tej zasady trzymam. natomiast zmiana z 1 na 2 po pół roku.

calineczkaa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez mloda:Mleko modyfikowane powinno się dawac dzieciom do 3 lat, ja się tej zasady trzymam. natomiast zmiana z 1 na 2 po pół roku.

My też się będziemy tego trzymać,tymbardziej że Kuba raczej sam nie odmówi mleka,no przy zębach robi wyjątki 🙂

lilus82 Dodane ponad rok temu,

ja akurat wcale nie zmianiałam bo mały na cycu do roku siedział 🙂

Mleko pije i takie z kartonu i z modyfikowane,czasmi na śnaidanie zje płatki ze zwykłym,albo jak bydyń jemy..NA noc je mleko kodyfikowane z kaszka..

Znasz odpowiedź na pytanie: zmiana mleka na 2 kiedy ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Książka kucharska
Za kwaśny kapuśniak - jak uratować.
Dziewczyny, tak na szybko mam pytanie. Czy znacie może jakiś sposób na uratowanie, ugotowanego już kapuśniaku, który jednak okazał się trochę za kwaśny? Wiem, że jak zupa jest za słona,
Czytaj dalej
Polecam
mata do tańczenia, proszę o pomoc
Chciałabym córce kupić pod choinkę matę do tańczenia, ale nie wiem czym się sugerowac przy zakupie, a mat na rynku jest dużo. Możecie mi coś polecić konkretnego?
Czytaj dalej