Zmiany skórne a mleko sztuczne

Mamy doświadczone pomóżcie- Młodszy 3 tyg. temu odstawił się od piersi. Będąc na piersi miał zmiany skórne na buzi, rączce i nóżce plus lekko szorstką skórę. Przy smarowaniu emolientami plus miejscowo co jakiś czas sterydami stan się poprawił. Alergolog i pediatra twierdzą, że nie ma potrzeby podawać mleka “na receptę”, dermatolog zostawiła decyzje dla pediatry choć twierdzi, że są to zmiany w kierunku atopii. Dzieciak “załapał” Bebilon, pije go ok 500 ml- powinien więcej, ale nie chce – stan skóry nie jest dużo gorszy, ale robi dość duże i brzydko pachnące kupy ze śluzem, ale bez wysiłku czy płaczu. Czy był na piersi czy na bebilonie śpi kiepsko. Potrafi budzić się co godzinę. Próbować podać mu bebilon ha, upierać się na pepti/nutramigenie, poczekać jeszcze? Starszy syn był na nutramigenie- zmiany na skórze plus epizod krwi w pieluszce przy piciu piersi.

1 odpowiedzi na pytanie: Zmiany skórne a mleko sztuczne

 1. mój na mm miał zielonkawe papkowate i śmierdzące kupy…

  co do śluzu u nas śluz pojawiał się gdy młody kilka dni z rzędu pił np.kakao,jadł mleczną czekoladę i jogurt…jeśli dostawał to czasami to śluzu nie było za to przy codziennym podawaniu produktów z mlekiem robił luźniejsze kupy z śluzem.Od listopada ma wycofane wszelkie mleka i śluzu od tej pory nie widziałam.
  Więc zastanów się nad mlekiem,tymbardziej że jego skóra negatywnie reaguje,u Nas tego nie było chyba że posmarowałam go jakimś kremem to odrazu miał wysypkę lub buźkę jak przy alergii

  Znasz odpowiedź na pytanie: Zmiany skórne a mleko sztuczne

  Dodaj komentarz

  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo