znowu kolka

Moje kochane,
Mój synek,który dzisiaj skończył dwa tygodnie do soboty był kochanym dzieckiem. Jadł, spał, za dużo nie płakał. Od dwóch dni, wieczorem daje taaaaaaakie koncerty… Zanosi sie od płaczu, pręży nóżki, to pewnie kolka. Po przeczytaniu waszych różnych postów na temat kolki od razu polepszył mi sie humor, bo przynajmniej wiem, że nie ja sama przeżywam katusze gdy dziecko płacze.
Nie jestem do końca pewna czy to jest kolka, tzn.: czy podobne objawy śa przy zatwardzeniu. Mój maluszek od wczoraj nie zrobił kupki. Czy to normalne? Jak mu pomóc? Czy objawy są takie same jak przy kolce.
Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi,
Pozdrowienia

Alicja i synek 12.01.03

4 odpowiedzi na pytanie: znowu kolka

czarna Dodane ponad rok temu,

Re: znowu kolka

wydaje mi sie ze to kolka…z ta kupka..karmisz piersia???jesli tak to kupa moze byc od 12 razy w ciagu doby do raz na tydzien…jesli butla dziecko piwinno przynajmniej raz dziennie zrobic kupke..
polecam wizyte u lekarza on dobierze odpowiedni specyfik na kolke…polecam Esputicol

iwonta Dodane ponad rok temu,

Re: znowu kolka

Mozna stosować plantex, wode koperkową lub np. herbatkę hipp poprawiającą trawienie. Spróbuj masować mu brzuszek i robic ciepłe okłady np. nagrzaną pieluszka u nas pomagały najbardziej i staraj się żeby zawsze po jedzonku odbijało mu sie powietrze.

Iwonta i Natalka(07.10.2002)

zula Dodane ponad rok temu,

Re: znowu kolka

Oj, serdecznie Ci współczuję…. miałam identyczny problem i nie wiedziałam, jak pomóc temu biednemu maluszkowi… Byliśmy z tym u lekarza i dostaliśmy Debridat, ale ten niewiele pomógł. Wiktorek prężył się, jakby chciał zrobić kupkę i nie mógł… A kupkę robił niestety raz na parę dni. Dzisiaj wiem, że to były kolki. Od kiedy skończył miesiąc zaczęłam mu podawać wodę koperkową. I to nas uratowało! Mały puszcza olbrzymie salwy ale jest już duuuużo spokojniejszy i nie krzyczy non stop. Zaczyna się wreszcie uśmiechać. U nas ani ciepła pieluszka, ani suszarka ani nawet ćwiczenia niewiele dawały. Plantex też nie pomagał… dopiero Gripe Water… Odetchnęliśmy z ulgą!
Wiem, że to strasznie ciężkie ale musisz znaleźć odpowiedni specyfik dający pewne rezultaty u Twojego maluszka.

cieplutko i życzymy jak najmniej kolek

Ania i Wiktorek, który urodził się 15 grudnia 2002

stenia72 Dodane ponad rok temu,

Re: znowu kolka

U nas mału miał wzdęcia i też nie mógł zrobić kupki, lekarka przepisała czopki “Viburcol N” i kropelki “Esputicon”. Ja stosowałam te specyfiki tylko kiedy Przemek miał problemy a poza tym codziennie niezależnie czy go bolał brzuszek czy nie robiłam ćwiczenie tzn. zginałam mu nóźki do brzuszka i przyciskałam i tak kilka razy dziennie a takze ręką uciskałam brzuszek.
U nas to pomagało.

Marzena
mama Przemka – 18.11.2002

Znasz odpowiedź na pytanie: znowu kolka

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Astma raz jeszcze
Na ten atak dali mi salbutamol i konska dawke Prednisonu-na ulotkach ciaza jest przeciwskazaniem,ale powiedzieli, ze innych lekow nie ma-nie wiecie czasem,czy te leki bardzo szkodza dziecku( z grupy kortykosteroidow)bo
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
zapalenie oskrzeli
Czy u waszych dzieci zapaleniu oskrzeli towarzyszyła temperatura?mój Kuba niestety dziś ma stwierdzone zapalenie oskrzeli, mimo że jeszcze we czwartek miał tylko kaszel. Na szczęście zachowuje się i wygląda jak
Czytaj dalej