1% – co o tym sądzicie? Będziecie wpłacać?

Dzięki nowym ustawom a w szczególności Ustawie o Organizacjach Pożytku Publicznego można 1% swojego podatku oddac na cele własnie takich organizacji.
Myślicie, ze to moze mało ten 1%. Jednak w sumie jest to naprawdę istotne żródło pozyskiwania funduszy.
Postanowiłam powiedzieć Wam o organzacji, która w 100% działa w oparciu o darowizny.
Jako organizacja pożytku publicznego mozemy przyjmować darowizny od każdego, od osób fizycznych również do tego można je przekazać w formie 1% podatku.
Na naszej stronie jest dokałdna informacja jak to zrobić, nie jest to skomplikowane. W Pitach jest też miejsce na to odliczenie. Proszę zastanówcie sie czy ten 1% oddać US czy jakiejkolwiek organizacji, która dobrze go wykorzysta. To naprawdę nie jest kłopotliwe. Zachecam do zainteresowania sie tematem.
Proszę Was też o przekazanie Waszego 1% Habitatowi w Gdańsku.
Nie proszę dla siebie ale dla rodzin, które nigdy w inny sposób nie będą miały swojego mieszkania. Sa to rodziny średniozamożne czyli takiem, które pracuja (np pielęgniarki, nauczyciele) nie maja zdolności kredytowej ale jednak coś zarabiaja.

Będziemy wdzieczni za pomoc.

P. S widzę, ze zagladacie ale nikt sie nie wypowiada. Z ciekawości spytam czy wogóle myślałyscie o tym by 1% swojego podatku przeznaczyc na jakiscel? Np pomoc innym?
Oczywiście nie musi byc to Habitat :o))))

Myslę, że ważne jest to by nie zmarnować tego 1%.

**Moje Chłopaki**

Strona 2 odpowiedzi na pytanie: 1% – co o tym sądzicie? Będziecie wpłacać?

  1. Re: 1% – co o tym sądzicie? Będziecie wpłacać?

    Nie widzę nic złego a nawet wręcz przeciwnie uważam za dobre pisanie o tym na co można przeznaczyć 1% podatku. Na jakie Fundacje i Stowarzyszenia. Ja o kilku tu wymienionych nie słyszałam. Cieszę sie, ze sa tu również indywidualne “konta” osób potrzebujacych wsparcia. Może ktos kto jeszcze nie wie ale chce bedzie mógł podjkac decyzje i wpłacic swoje pieniadze.
    Dobrze jest wiedzieć, ze fundusze ida na ten cel, na który sa zbierane.

    Uważam, ze właśnie osoby świadome znaczenia tej drobnej wpłaty powinny pisac o tym. Nic tak nie buduje jak przykład, nic tak nie zacheca jak zaangazowanie innych… przynajmniej dla mnie.
    Nie wiem dlaczego tak szybko i chetnie pisze sie o rzeczach bulwersujacych, negatywnych.
    A pisanie o rzeczach dobrych, pozytywnych jest traktowane np przez Ciebie jak coś niewłaściwego.

    Tak odczytałam Twojego posta, czy sie myle?
    Co do akurat tego wątku hmmm watek taki sam jak każdy inny tylko właśnie na ten temat.
    Moze te osoby wskazały dokładnie (nie wiem czemu tak to podkreśliłaś) gdzie przeznaczą swój 1% ja sie z tym nie spotkałam czytaja Forum.
    Tak czy inaczej nikt nikogo do niczego nie zmusza. Ani do pisanai ani do wpłacania.

    **Moje Chłopaki**

    • Re: 1% – co o tym sądzicie? Będziecie wpłacać?

      Nie rozumiem Twojego podejścia. Czy MUSZĘ pisać w tym wątku, skoro ten 1% to jest dla mnie najzwyklejsza rzecz? Nie ma sięczym podniecać – dajemy i już.

      • Re: 1% – co o tym sądzicie? Będziecie wpłacać?

        Ustalmy moze na wstępie, ze nic nie muszisz no moze oprócz tego co musisz ale na pewno nie na tym Forum.

        Nie musisz pisac, wypowiadać sie itd.

        Do tematu. Cait jak ja chciałabym na swojej drodze spotykać takich cudownych ludzi jak Ty

        W odpowiedzi na:


        ten 1% to jest dla mnie najzwyklejsza rzecz


        W odpowiedzi na:


        Nie ma sięczym podniecać – dajemy i już


        to chyba zalezy z jakiej strony sie na to patrzy.
        Dla mnie jest czym bo od tego ile uda nam sie zebrać pieniedzy zalezy życie kilku nastepnych rodzin. Życie to znaczy warunki w jakich beda rosły ich dzieci, w jakich będzie rozwijała sie rodzina ten fundament na jakim buduje sie zazwyczaj przyszłosc narodu.
        Wiem ile trzeba poświęcic czasu i pracy by Stowarzyszenie lub Fundacja uzyskały sttusa organizacji pożytku publicznego. Wiem jak ważna jest każda wpłata i wiem też, ze bez propagowania tych organizacji pieniadze trafia do US i nic z nich nie bedzie.
        Nie podniecać sie…. wybacz ale zaangażowanie moje w to co robi Habitat jest kawałkiem życia mojej rodziny. Wolę by tak zostało to znaczy bede sie podniecać wszelkimi możliwosciami pomocy innym.

        No i jeszcze jedno.

        W odpowiedzi na:


        dajemy i już


        nie, nie Cait… nie i juz. jako osoba zaangażowana w pełni w pracę OPP chce Ci bardzo gorąco podziekować za to, ze nie pozostałaś obojetna.
        To wiele znaczy.

        **Moje Chłopaki**

        • Re: 1% – co o tym sądzicie? Będziecie wpłacać?

          Dzieki, ale to raczej nie będzie odpoczynek tylko ciężka praca 🙁 To bardzo intensywne turnusy, ale sie cieszę, bo więcej dadzą korzyści synkowi.
          Ola z Piotrusiem

          • Re: 1% – co o tym sądzicie? Będziecie wpłacać?

            byłby nam znacznie łatwiej sie porozumiec gdybyś nie “odczytywała” mojego posta tylko czytała to co jest napisane…
            dziwisz się czemu jest tak mało wpisów, a ja Ci podałam jedno z mozliwych wyjasnień, bez zabarwień emocjonalnych i bez krytyki takiego czy innego zachowania…
            wskazanie na jaki cel ma iść 1% mojego podatku jest czyms najzupełniej dla mnie normalnym, a listę organizacji uzyteczności publicznej można znaleźć nie tylko w internecie

            W odpowiedzi na:


            Moze te osoby wskazały dokładnie (nie wiem czemu tak to podkreśliłaś) gdzie przeznaczą swój 1%…


            podkreśliłam ponieważ w rzeczywistości nie przekazujemy swojego podatku tylko własnie wskazujemy cel na jaki ten jeden procent ma byc przeznaczony…

            • Re: 1% – co o tym sądzicie? Będziecie wpłacać?

              Moim zdaniem jest różnica miedzy “czytaniem” a “czytaniem ze zrozumieniem” co w moim “jezyku” oznacza własnie “odczytanie”.
              Wiesz życzyłabym sobie by to co piszę było odczytywane zgodnie z moim zamiarem przekazania informacji. Ale wiem, że to niemożliwe. Mało tego uważam, ze w wiekszosci wypadków tekst pisany moze być “odczytywany” na tysiace sposobów.
              Stosuje pytania poniewa wiem, że w ten sposób uniknę nieporozumien. Nie maja na celu wprowadzać nerwowej.

              To moze wróćmy do tematu.

              W odpowiedzi na:


              podkreśliłam ponieważ w rzeczywistości nie przekazujemy swojego podatku tylko własnie wskazujemy cel na jaki ten jeden procent ma byc przeznaczony…


              Technicznie tak dokładnie jest ale koniec końców to, to samo. Efekt jest ten sam. Wyboru dokonujemy my a nie US.

              **Moje Chłopaki**

              • Re: 1% – co o tym sądzicie? Będziecie wpłacać?

                My już wpłaciliśmy na Fundację Mam marzenie

                • Re: 1% – co o tym sądzicie? Będziecie wpłacać?

                  W odpowiedzi na:


                  Technicznie tak dokładnie jest ale koniec końców to, to samo


                  tu sie nie zgodzę 😉

                  W odpowiedzi na:


                  Efekt jest ten sam. Wyboru dokonujemy my a nie US


                  tu zgadzam się w całej rozciągłości ;))

                  • Re: 1% – co o tym sądzicie? Będziecie wpłacać?

                    Technicznie tak dokładnie jest ale koniec końców to, to samo

                    —————-
                    tu sie nie zgodzę 😉

                    A mogę zapytać jaka widzisz różnice? :o))))))
                    Zakładam, ze mogę :o)
                    To pytam.:o))))))))

                    **Moje Chłopaki**

                    • Re: 1% – co o tym sądzicie? Będziecie wpłacać?

                      nie przekazujesz ich bezpośrednio, nie zanosisz ani nie robisz przelewu, a jedynie wskazujesz wybrany przez Ciebie cel i masz nadzieję, że Twoja wola zostanie uszanowana (zapewne po odtrąceniu kosztów administracyjnych), dla mnie to zasadnicza różnica 🙂

                      • Re: 1% – co o tym sądzicie? Będziecie wpłacać?

                        no tak w tym kontekscie masz racje, to nie to samo

                        co do… nadziei to w przypadku naszego Stowarzyszenia dochodzą darowizny z tego źródła.

                        co do potrąceń… to na konto trafiaja całe kwoty czyli faktyczny 1%

                        **Moje Chłopaki**

                        • Re: 1% – co o tym sądzicie? Będziecie wpłacać?

                          my przekazujemy-na szpital dzieciecy u nas w Szczecinie


                          Aga & Dominika 4 l.

                          • Re: 1% – co o tym sądzicie? Będziecie wpłacać?

                            Nie place podatku wiec nie moge przekazac tego 1%, ale gdybym mogla zrobilabym to – i raczej wybralabym jakas mala organizacje lokalna albo o specyficznym polu dzialania.

                            Znasz odpowiedź na pytanie: 1% – co o tym sądzicie? Będziecie wpłacać?

                            Dodaj komentarz

                            Angina u dwulatka

                            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                            Czytaj dalej →

                            Mozarella w ciąży

                            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                            Czytaj dalej →

                            Ile kosztuje żłobek?

                            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                            Czytaj dalej →

                            Dziewczyny po cc – dreny

                            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                            Czytaj dalej →

                            Meskie imie miedzynarodowe.

                            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                            Czytaj dalej →

                            Wielotorbielowatość nerek

                            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                            Czytaj dalej →

                            Ruchome kolano

                            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                            Czytaj dalej →
                            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                            Logo
                            Enable registration in settings - general